Rowery elektryczne

(52)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories

Podkategorie

Cofnij do Rowery

Rowerowe promocje

Sprawdź
Rower elektryczny ROMET Metron miejski
Koniec serii
ROMET Rower elektryczny ROMET Metron miejski

5799 zł 6999 zł - 1200 zł

U Ciebie za 3 dni
Rower elektryczny składany Btwin Tilt 500 E
Raty 0%
ROWER ELEKTRYCZNY MIEJSKI LEGEND BIAŁY
Koniec serii
ROMET ROWER ELEKTRYCZNY MIEJSKI LEGEND BIAŁY

4799 zł 5499 zł - 700 zł

U Ciebie za 3 dni
Rower elektryczny ROMET ORKAN M e-bike 1
Koniec serii
ROMET Rower elektryczny ROMET ORKAN M e-bike 1

6899 zł 7999 zł - 1100 zł

U Ciebie za 3 dni
Rower elektryczny ROMET Metron miejski
Koniec serii
ROMET Rower elektryczny ROMET Metron miejski

5799 zł 6999 zł - 1200 zł

U Ciebie za 3 dni
 

ROWERY ELEKTRYCZNE

Rama, siodełko, kierownica, pedały – posiada wszystko to, co tradycyjny rower, a jednak pracuje zupełnie inaczej. Energię czerpie z silnika elektrycznego, który odciąża rowerzystę z obowiązku intensywnego pedałowania podczas jazdy. Obecność akumulatorów nie oznacza jednak, że mięśnie człowieka całkowicie odpoczywają. Wzajemnie się uzupełniają, współpracują ze sobą, umożliwiając tym samym osiąganie większych prędkości przy mniejszym wysiłku.

Jak działa rower elektryczny?

W rowerze elektrycznym znajdują się trzy kluczowe elementy, których brakuje w tradycyjnych rowerach. Są to: akumulator, silnik elektryczny oraz elektryczny kontroler odpowiadający za pracę całego pojazdu. Wyglądem nie różni się zatem w sposób znaczący od górala, holendra czy szosówki.

Najważniejsza w rowerze elektrycznym jest bateria, która jest źródłem napędowym całego pojazdu. Wiele nowoczesnych rowerów elektrycznych wyposażonych jest w baterie litowo-jonowe, które stosowane są w wydajnych urządzeniach, jak np. laptopy nowej generacji. Pojazd ponadto napędzany jest przez silnik, którego moc może osiągać maksymalnie do 250 Wat. Granica ta została ustalona i dopuszczona przez odpowiednie władze Unii Europejskiej. Należy jednak pamiętać, że silnik działa jedynie przy jednoczesnej pracy nóg. Przestaje pracować, kiedy równocześnie rowerzysta nie pedałuje lub zostaje przekroczona prędkość 25 km/h.

Pracą silnika steruje kontroler. Jest on ponadto odpowiedzialny za przesyłanie energii z baterii do silnika. Kontroler współpracuje z czujnikiem ruchu, tworząc tym samym inteligentny system, który wspomaga jazdę.

Poznaj korzyści jazdy rowerem elektrycznym!

Rowerem elektrycznym znacznie szybciej dotrzesz do celu, niż rowerem tradycyjnym i jednocześnie unikniesz korków, które są największą zmorą kierowców samochodowych. Eksploatacja roweru jest znacznie tańsza niż utrzymanie auta, to także rozwiązanie przyczyniające się do promowania eko rozwiązań. Rower elektryczny może być ponadto napędzany jedynie pracą ludzkich mięśni, dlatego też doskonale sprawdzi się w sytuacji, kiedy zechcemy popracować nad poprawą kondycji. Brak wysiłku, dzięki sinikowi elektrycznemu i akumulatorom, pozwoli Ci dotrzeć do pracy lub szkoły bez zadyszki i w poczuciu pełnego komfortu.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę