Rowery elektryczne

(80)
Skip categories Skip categories

Podkategorie

Cofnij do Rowery
Decathlon Rent

WYPOŻYCZ ROWER

SPRAWDŹ OFERTĘ
Rower elektryczny górski MTB Stilus E-ST 29"
Koniec serii
STILUS Rower elektryczny górski MTB Stilus E-ST 29"

11 999 zł 12 999 zł - 1000 zł

(4)
U Ciebie za 2 dni
Rower elektryczny ROMET Metron miejski
Koniec serii
ROMET Rower elektryczny ROMET Metron miejski

5499 zł 6999 zł - 1500 zł

U Ciebie za 2 dni
Rower elektryczny ROMET Metron miejski
Koniec serii
ROMET Rower elektryczny ROMET Metron miejski

5499 zł 6999 zł - 1500 zł

U Ciebie za 8 dni
Rower elektryczny składany Btwin Tilt 500 E
Raty 0%
Rower elektryczny damski Motus Etta 28 cali
Najniższa cena
 

Rowery elektryczne, czyli wspomaganie w czasie jazdy

Trasy rowerowe to ulubiony sposób podróżowania wielu osób – nie tylko tych, którzy na co dzień przemieszczają się tą drogą do pracy lub w inne ważne miejsca. Oprócz tego wybór roweru stał się doskonałą formą relaksu, dbania o aktywność fizyczną i okazją do spędzania czasu ze znajomymi. Warto jednak pamiętać, że do dyspozycji mamy nie tylko tradycyjne rowery. Oprócz tego możemy postawić na rower elektryczny. Rama, siodełko, kierownica, pedały – posiada wszystko to, co tradycyjny rower, a jednak pracuje zupełnie inaczej. Ten jednoślad energię czerpie z silnika elektrycznego, który odciąża rowerzystę z obowiązku intensywnego pedałowania podczas jazdy. Wbrew pozorom obecność akumulatorów nie oznacza, że mięśnie człowieka całkowicie odpoczywają. Nasza własna siła oraz rower z silnikiem wzajemnie się uzupełniają, współpracują ze sobą, umożliwiając tym samym osiąganie większych prędkości przy mniejszym wysiłku. Może to być zatem świetne rozwiązanie, jeśli chcemy zoptymalizować czas podróżowania lub poszukujemy dodatkowych wrażeń – warto więc odwiedzić sklep rowerowy.

Jak działa rower elektryczny?

W rowerze elektrycznym znajdują się trzy kluczowe elementy, których brakuje w tradycyjnych rowerach, nawet tych trekkingowych. Są to: akumulator, silnik elektryczny oraz elektroniczny kontroler odpowiadający za pracę całego pojazdu. Wyglądem nie różni się zatem w sposób znaczący od górala, holendra czy szosówki. Najważniejsza w rowerze elektrycznym jest bateria, która jest źródłem napędowym całego pojazdu. Wiele nowoczesnych rowerów elektrycznych damskich i męskich wyposażonych jest w baterie litowo-jonowe, które stosowane są w wydajnych urządzeniach, jak np. laptopy nowej generacji. Pojazd ponadto napędzany jest przez silnik, którego moc może osiągać maksymalnie do 250 Wat. Granica ta została ustalona i dopuszczona przez odpowiednie władze Unii Europejskiej. Należy jednak pamiętać, że silnik działa jedynie przy jednoczesnej pracy nóg. Przestaje pracować, kiedy rowerzysta nie pedałuje lub zostaje przekroczona prędkość 25 km/h. Pracą silnika steruje kontroler. Jest on ponadto odpowiedzialny za przesyłanie energii z baterii do silnika. Kontroler współpracuje z czujnikiem ruchu, tworząc tym samym inteligentny system wspomagający jazdę..

Korzyści jazdy rowerem elektrycznym

Rowerem elektrycznym znacznie szybciej dotrzesz do celu niż rowerem tradycyjnym i jednocześnie unikniesz korków, które są największą zmorą kierowców. Eksploatacja roweru z napędem elektrycznym jest wbrew pozorom tania, nie tak utrzymanie auta, jest to też bardziej ekologiczne rozwiązanie. Rower elektryczny może być ponadto napędzany jedynie pracą ludzkich mięśni, dlatego doskonale sprawdzi się w sytuacji, kiedy zechcemy popracować nad poprawą kondycji. Brak dużego wysiłku dzięki sinikowi elektrycznemu i akumulatorom pozwoli Ci dotrzeć do pracy lub szkoły bez zadyszki i w poczuciu pełnego komfortu, co sprawia, że z tego sposobu podróżowania mogą również korzystać seniorzy. Przy pomocy wspomagania elektrycznego dotrzesz rowerem gdziekolwiek chcesz. Jeśli interesuje Cię miejski rower elektryczny, sprawdź ofertę sklepu internetowego Decathlon. Znajdziesz tu zarówno elektryczny rower trekkingowy, jak i taki, który pomoże Ci poruszać się po mieście (w tym MTB). W innych kategoriach dostępne są też klasyczne rowery górskie i inne.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę