Mechanizmy korbowe

91 ofert
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
ŚRUBA OSI SUPORTU
Najlepiej oceniany
 

Mechanizmy korbowe – ważna część układu napędowego

Mechanizmy korbowe to obszerna kategoria produktów, którą stale poszerzamy, by móc klientom zaoferować produkty wyłącznie wysokiej jakości. Każda korba rowerowa to element układu napędowego, dzięki jakiemu siła wytworzona przez rowerzystę zamieniona zostaje na obrót tylnego koła. Dobierając produkty z tej kategorii, należy sugerować się liczbą tarcz. Jest ona różna, w zależności od tego, o jaki rower chodzi. Doświadczeni kolarze wiedzą, jakich produktów poszukiwać, natomiast kiedy ktoś niekoniecznie się w tym orientuje, to może skorzystać z naszych podpowiedzi. Liczą się dla nas wysokie standardy obsługi, wobec czego klientom proponujemy modele od sprawdzonych producentów: B'TWIN, SHIMANO, ROCKRIDER, WORKSHOP, RIVERSIDE, SRAM, CAMPAGNOLO, czy ELOPS.

Liczba tarcz – ważny element, jakim należy się sugerować

Jak już wspomnieliśmy, największe znaczenie ma liczba tarcz. Muszą być z nią zgrane elementy takie jak manetka oraz przednie i tylne przerzutki. Każdy mechanizm korbowy składa się z: ramion, zębatek, osi suportu. Ramiona różnią się między sobą długością. Zazwyczaj należy je wybierać, sugerując się długością własnej nogi. W każdej z zębatek znajdują się dwie tarcze. W zależności od tego, do jakiego roweru dobierany jest mechanizm, odmienna jest liczba zębów. Oś suportu odpowiada za obracanie się korby w mufie ramy. Może być ona albo zespolona z mechanizmem korbowym, albo może być osobnym elementem. W sklepie oferujemy korby rowerowe 1 -, 2 – i 3 – rzędowe. Modele jednorzędowe często stosuje się w modelach MTB. Są one proste w obsłudze. Modele dwurzędowe stosuje się natomiast w rowerach szosowych. Cechują się szerokim zakresem przełożeń. Korby trzyrzędowe idealnie nadają się do rowerów trekkingowych i crossowych.

Cenna pomoc w doborze mechanizmu korbowego

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór mechanizmu korbowego nie jest zadaniem łatwym. Producenci oferują wiele standardów, a korby mają różne parametry. Dlatego proponujemy pomoc na każdym z etapów składania zamówienia. Jeśli klienci sobie życzą, to w naszym profesjonalnym centrum serwisowym możemy zająć się założeniem mechanizmu korbowego. Każdy tego typu mechanizm jest pierwszym elementem, przenoszącym siłę mięśni na koła roweru. Jego funkcja jest ważna, wobec czego produkt ten należy dobrać starannie. Z pewnością pomagają w tym opisy produktów oraz rzetelne wsparcie techniczne. Chcemy, by klienci mieli pewność, że mają dostęp do wysokiej jakości wyrobów, wobec czego katalog obejmuje propozycje od najlepszych marek.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę