Buty snowboardowe męskie

35 ofert

Zyskuj więcej z programem lojalnościowym Decathlon Active

50 zł = 50 punktów

Zbieraj punkty za zakupy

odbieraj bony

na kolejne zakupy

365 dni

na wymianę i zwrot

Więcej szczegółów
Więcej szczegółów
Buty snowboardowe męskie Classic Boa all mountain
Ostatnie sztuki
HEAD Buty snowboardowe męskie Classic Boa all mountain

649,99 zł 999,99 zł - 350,00 zł

Dostawa za 2 dni
Buty snowboardowe męskie Dreamscape All Road 500 trasa / poza trasą
Ostatnie sztuki
Buty snowboardowe męskie Dreamscape FORAKER 300
Ostatnie sztuki
DREAMSCAPE Buty snowboardowe męskie Dreamscape FORAKER 300

319,99 zł 349,99 zł - 30,00 zł

(15)
Dostawa za 2 dni
Buty snowboardowe męskie Freedom SL freestyle
Ostatnie sztuki
NORTHWAVE Buty snowboardowe męskie Freedom SL freestyle

769,99 zł 1059,00 zł - 289,00 zł

Dostawa za 2 dni
Buty snowboardowe K2 HAVEN
K2 Buty snowboardowe K2 HAVEN

937,00 zł 1249,00 zł - 312,00 zł

 

Buty snowboardowe męskie

Większość butów snowboardowych męskich wyposażona jest we wkładkę termoformowalną, która dostosowuje się do stopy po kilku dniach jazdy. To powoduje, że buty z wypożyczalni tracą swoje właściwości termoformowalne i nie przylegają dobrze do stopy ridera. To może przyczynić się do dyskomfortu, otarć, a nawet urazów. Niewłaściwie dopasowane buty snowboardowe męskie mają ponadto negatywny wpływ na naukę jazdy i doskonalenie umiejętności. Zwiększają też ryzyko upadku, ponieważ utrudniają kontrolę nad deską. Z tych powodów pierwszym zakupem snowboardzisty powinny być buty snowboardowe. Różnią się one budową, twardością i rodzajem wiązania. Wybór tych właściwych powinien być uwarunkowany stylem jazdy, umiejętnościami, doświadczeniem, ale też indywidualnymi predyspozycjami i preferencjami. Nie możemy też zapominać o dobrym dopasowaniu buta pod względem rozmiaru. Nigdy nie kupujemy butów za dużych ani za małych. Niech wewnętrzna wkładka będzie ok. 1 cm dłuższa niż stopa.

Styl jazdy, a buty snowboardowe męskie

Osoby początkujące powinny zdecydować się na buty na snowboard z niskim flexem. Co to oznacza? Są to buty miękkie, które wybaczają znacznie więcej niż modele o wysokim flexie. To pozwala szybciej opanować podstawowe umiejętności jazdy. Jeżeli jesteś fanem ewolucji i podbijasz snowpark, gdziekolwiek jesteś, to zdecyduj się na buty snowboardowe męskie twardsze. To one zapewnią Ci stabilność nogi, jak też przyczynią się do lepszego, bardziej precyzyjnego wybicia. W przypadku, kiedy jeździsz po rurkach i boksach, lepiej wybierz buty nieco miększe, dzięki którym lepiej i łatwiej będziesz wyginał deskę. Osoby jeżdżące po przygotowanych trasach najlepiej będą czuły się w butach miękkich, a te jeżdżące poza trasami w butach twardszych. Świeży śnieg jest bardziej wymagający i pozwala na osiąganie większych prędkości. To samo dotyczy riderów wybierających stoki, ale nastawiających się na szybką i techniczną jazdę. Jak widzisz, wszystko zależy od Ciebie, od tego jaki jest Twój styl jazdy i na jakim poziomie zaawansowania jesteś.

Z jakim wiązaniem buty na snowboard męskie?

Buty na snowboard męskie możemy podzielić też ze względu na rodzaj wiązania. Tradycyjne sznurówki są obecnie wciąż najpopularniejsze. Umożliwiają dokładne dopasowanie buta ze względu na możliwość dociśnięcia go w każdym obszarze. Wymaga to jednak siły. Alternatywą jest wiązanie typu BOA. Składa się ze stalowej linki i specjalnego mechanizmu odpowiadającego za jej zwijanie. System może być jednostrefowy posiadający jedną linkę lub dwustrefowy z dwoma linkami. Drugie rozwiązanie wyróżnia się podziałem na dwie strefy, z których każda obsługiwana jest przez osobne pokrętło. Kolejną opcją są buty snowboardowe męskie z szybkim systemem wiązania. Bazuje on na zacisku specjalnej linki w górnym obszarze buta. Do jego zalet należy przede wszystkim duża wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Wiązanie nie wymaga siły, a przy tym pozwala na precyzyjne dopasowanie.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę