Buty snowboardowe męskie

(24)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Buty snowboardowe męskie

Większość butów snowboardowych męskich wyposażona jest we wkładkę termoformowalną, która dostosowuje się do stopy po kilku dniach jazdy. To powoduje, że buty z wypożyczalni tracą swoje właściwości termoformowalne i nie przylegają dobrze do stopy ridera. To może przyczynić się do dyskomfortu, otarć, a nawet urazów. Niewłaściwie dopasowane buty snowboardowe męskie mają ponadto negatywny wpływ na naukę jazdy i doskonalenie umiejętności. Zwiększają też ryzyko upadku, ponieważ utrudniają kontrolę nad deską. Z tych powodów pierwszym zakupem snowboardzisty powinny być buty snowboardowe. Różnią się one budową, twardością i rodzajem wiązania. Wybór tych właściwych powinien być uwarunkowany stylem jazdy, umiejętnościami, doświadczeniem, ale też indywidualnymi predyspozycjami i preferencjami. Nie możemy też zapominać o dobrym dopasowaniu buta pod względem rozmiaru. Nigdy nie kupujemy butów za dużych ani za małych. Niech wewnętrzna wkładka będzie ok. 1 cm dłuższa niż stopa.

Styl jazdy, a buty snowboardowe męskie

Osoby początkujące powinny zdecydować się na buty na snowboard z niskim flexem. Co to oznacza? Są to buty miękkie, które wybaczają znacznie więcej niż modele o wysokim flexie. To pozwala szybciej opanować podstawowe umiejętności jazdy. Jeżeli jesteś fanem ewolucji i podbijasz snowpark, gdziekolwiek jesteś, to zdecyduj się na buty snowboardowe męskie twardsze. To one zapewnią Ci stabilność nogi, jak też przyczynią się do lepszego, bardziej precyzyjnego wybicia. W przypadku, kiedy jeździsz po rurkach i boksach, lepiej wybierz buty nieco miększe, dzięki którym lepiej i łatwiej będziesz wyginał deskę. Osoby jeżdżące po przygotowanych trasach najlepiej będą czuły się w butach miękkich, a te jeżdżące poza trasami w butach twardszych. Świeży śnieg jest bardziej wymagający i pozwala na osiąganie większych prędkości. To samo dotyczy riderów wybierających stoki, ale nastawiających się na szybką i techniczną jazdę. Jak widzisz, wszystko zależy od Ciebie, od tego jaki jest Twój styl jazdy i na jakim poziomie zaawansowania jesteś.

Z jakim wiązaniem buty na snowboard męskie?

Buty na snowboard męskie możemy podzielić też ze względu na rodzaj wiązania. Tradycyjne sznurówki są obecnie wciąż najpopularniejsze. Umożliwiają dokładne dopasowanie buta ze względu na możliwość dociśnięcia go w każdym obszarze. Wymaga to jednak siły. Alternatywą jest wiązanie typu BOA. Składa się ze stalowej linki i specjalnego mechanizmu odpowiadającego za jej zwijanie. System może być jednostrefowy posiadający jedną linkę lub dwustrefowy z dwoma linkami. Drugie rozwiązanie wyróżnia się podziałem na dwie strefy, z których każda obsługiwana jest przez osobne pokrętło. Kolejną opcją są buty snowboardowe męskie z szybkim systemem wiązania. Bazuje on na zacisku specjalnej linki w górnym obszarze buta. Do jego zalet należy przede wszystkim duża wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Wiązanie nie wymaga siły, a przy tym pozwala na precyzyjne dopasowanie.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę