Maczugi gimnastyczne 2 oferty

ŚWIĄTECZNE PREZENTY
ODBIERZESZ SPRINTEM

SPRAWDŹ
Maczugi do gimnastyki artystycznej 42 cm
Koniec serii
DOMYOS Maczugi do gimnastyki artystycznej 42 cm

29,99 zł 59,99 zł - 30 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
 

Gimnastyka artystyczna - podstawowe wiadomości

Gimnastyka artystyczna jest poddyscypliną gimnastyki, która opiera się na układach akrobatyczno-gimnastyczno-tanecznych. Układy te wykonuje się z różnymi rodzajami akcesoriów. Są to między innymi: piłki, obręcze, wstążki, skakanki i maczugi. Nazwa tej dyscypliny sportu w większości języków obcych brzmi nieco inaczej niż w języku polskim. Nazywana jest w tłumaczeniu, gimnastyką rytmiczną. W tych krajach (a są to między innymi kraje anglojęzyczne, włoskojęzyczne i niemieckojęzyczne), gimnastyką artystyczną nazywana jest bowiem gimnastyka sportowa. Bez względu na nazwę, jest ona dyscypliną olimpijską już od 1984 roku. Mimo, że istnieje w tym sporcie sekcja męska, jest on jednak zdecydowanie zdominowany przez kobiety i dziewczynki w wieku od 4 do 24 lat. Sport ten wykorzystuje ćwiczenia równowagi, gibkościowe i rozciągające oraz elementy tańca klasycznego i charakterystycznego. Podczas zawodów a także treningów, gimnastyczki wykonują układy akrobatyczno-taneczne z przyborami bądź bez nich. Ta dyscyplina sportu, stanowi przepiękne połączenie gimnastyki, tańca charakterystycznego i baletu, czyli tańca klasycznego, dlatego na jej uprawianie decyduje się coraz więcej osób. Z tego też powodu, wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych Klientów i Klientek, stworzyliśmy całą grupę produktów dedykowanych właśnie jej. Są to między innymi liczne akcesoria sportowe, w tym specjalne maczugi do ćwiczeń tej aktywności fizycznej.

Maczugi gimnastyczne 36 cm i 42 cm - czym są i do czego się ich używa

Nazwa tych akcesoriów pochodzi od ich kształtu, który przypomina maczugę. Rozszerzające się ku górze i zwężające ku dołowi patyczki zakończone kulką to jedne z najbardziej popularnych sprzętów gimnastycznych. Są lekkie, poręczne i łatwo się nimi manewruje, co odpowiada wymaganiom tej dyscypliny. Długość maczug gimnastycznych dobiera się do wieku zawodniczki oraz od jej budowy ciała: wagi i wzrostu. Prawidłowo dobrany sprzęt ma długość przedramienia gimnastyczki, licząc od zagłębienia łokcia aż do czubków palców.

Sprawdź najnowszą ofertę maczug dla gimnastyczek w sklepie online Decathlon.pl

W ofercie sklepu internetowego Decathlon znajdziesz wszystko, czego potrzebuje początkująca i zaawansowana gimnastyczka. Posiadamy odzież do trenowania gimnastyki, obuwie - baletki oraz niezbędne akcesoria. Wśród nich znajdują się między innymi maczugi gimnastyczne. Posiadamy opcje zarówno dla osób poniżej dwunastego roku życia jak i takie dla zaawansowanych zawodniczek w wieku wyższym niż wspomniany. Mamy więc maczugi o długości trzydzieści sześć centymetrów oraz czterdzieści dwa centymetry. Te drugie dostosowane są do oficjalnych wymogów, poza określoną długością, ważą więc sto pięćdziesiąt gramów. Jak wiadomo, każda gimnastyczka pragnie spersonalizowanego sprzętu, dlatego w naszej ofercie znajdziesz specjalne taśmy, którymi okleić można maczugi. Dzięki temu, prezentują się one tak, jak wymarzyła je sobie właścicielka. Oklejanie tych akcesoriów do gimnastyki to także świetny pomysł na dopasowanie ich do stroju na zawody.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę