Sprzęt triathlonowy

56 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Daszek do biegania Kalenji
Koniec serii
KALENJI Daszek do biegania Kalenji

24,99 zł 34,99 zł - 10 zł

(40)
U Ciebie za 2 dni
Czapka z daszkiem do biegania Kalenji
Plecak pływacki Nabaiji 27 l
Najlepiej oceniany
NABAIJI Plecak pływacki Nabaiji 27 l

149,99 zł

(10)
U Ciebie za 2 dni
Strój triathlonowy damski Aptonia krótki dystans
Koniec serii
VAN RYSEL Strój triathlonowy damski Aptonia krótki dystans

59,99 zł 79,99 zł - 20 zł

U Ciebie za 2 dni
Daszek do biegania damski
Najlepiej oceniany
KALENJI Daszek do biegania damski

34,99 zł

(14)
U Ciebie za 2 dni
 

Sprzęt triathlonowy – gotowy do startu?

Czy jesteś jeszcze na etapie przygotowań? Jeżeli zawody zbliżają się wielkimi krokami, czas pomyśleć o tym, jaki sprzęt triathlonowy Ci się przyda, i czego brakuje w Twoim ekwipunku. Oczywiście musisz skompletować odpowiedni strój startowy, piankę oraz buty. To podstawa, od której warto zacząć. Na tym jednak nie koniec, a wręcz dopiero początek. Przed Tobą długi dystans podzielony na 3 etapy – pływanie, jazdę na rowerze i bieg. Na każdym z nich będą Ci potrzebne akcesoria oraz sprzęt triathlonowy, niekiedy niezbędny, a innym razem na pewno pomocny. Sprawdź, czego jeszcze Ci brakuje.

Sprzęt triathlonowy do pływania

Oprócz pianki, będziesz potrzebować także okularów pływackich. Powinny mieć szerokie szkła, aby zapewniać dobrą widoczność i regulację, dzięki której szybko, a także precyzyjnie dopasujesz je do kształtu oraz wielkości swojej głowy. Ucisk wokół oczu ogranicza specjalna uszczelka, a parowanie szkieł powłoka anty-fog. Sprzęt triathlonowy do pływania możesz także uzupełnić o neoprenową kominiarkę – przyda się, jeżeli planujesz start w niższych temperaturach.

Sprzęt triathlonowy do jazdy na rowerze

Do pokonania tego odcinka potrzebujesz oczywiście roweru szosowego. Rama zapewniająca wydajność i dynamikę, wykonana z lekkich, solidnych materiałów gwarantuje komfort jazdy. Kierownica powinna być właściwie wyprofilowana, aby umożliwić zawodnikowi jazdę w wygodnej pozycji. Sprzęt triathlonowy rowerowy obejmuje też praktyczny uchwyt na bidon oraz lemondki do kierownicy, które pozwalają na zmianę pozycji podczas pokonywania długiego dystansu.

Sprzęt triathlonowy do biegania

Pozostaje jeszcze bieg. Koniecznie pomyśl o czapce z daszkiem, żeby zapewnić głowie ochronę przed słońcem. Opaska kompresyjna z kolei sprawi, że Twoje mięśnie nie będą tak zmęczone, co przełoży się na większą skuteczność biegu. Jeżeli decydujesz się na profesjonalny sprzęt triathlonowy, zastanów się nad zakupem zegarka triathlonowego. Kontroluje on kluczowe dla zawodnika parametry, takie jak tętno, pokonany dystans, dynamika oraz tempo biegu czy spalone kalorie. Posiada specjalne funkcje przydatne podczas pływania, biegania i jazdy na rowerze.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę