Stabilizatory na kolano

78 ofert
Stylowe zakupy

Stylowe zakupy
do -50%

SPRAWDŹ
Opaska podrzepkowa unisex Mueller
 

Stabilizatory na kolano – skutki nadmiernego obciążenia kolan

Kontuzje są wpisane w codzienność sportowca. U osób aktywnych stawy są bardziej narażone na obciążenia niż u osób prowadzących zwykły tryb życia. Jednym z najbardziej kontuzjogennych jest staw kolanowy, mocniej angażowany w wielu dyscyplinach sportowych niż pozostałe, dlatego w wielu przypadkach to jego dotyczą problemy zdrowotne. Mniejsze i większe urazy eliminują sportowców z treningów. W powrocie do pełnej sprawności pomóc może stabilizator kolana.

Jakie są stabilizatory na kolano?

W zależności od rodzaju kontuzji i stopnia uszkodzenia stawu, stosuje się konkretny stabilizator kolana, który pozwala jak najszybciej i najskuteczniej przywrócić mu sprawność. Przy najmniej inwazyjnych kontuzjach wykorzystywane są bezszwowe opaski, dzięki którym możliwe jest utrzymywanie prawidłowej temperatury w obszarze stawu kolanowego. Zapewniają one ochronę przed urazami i lekkimi zadrapaniami. Nie należy ich jednak traktować jako skuteczną ochronę przed stłuczeniami. Wykonuje się je z elastycznego materiału bardzo dobrze dopasowującego się do nogi i nie ograniczającego ruchu w trakcie wykonywania ćwiczeń. W celach rehabilitacyjnych wykorzystywane są ściągacze kolana, które stabilizują staw i zmniejszają jego obciążenie. Zapewniają też lepszą izolację cieplną niż bezszwowe opaski. Siateczkowy stabilizator kolana stanowi bardziej zaawansowaną ortezę. Zalecany jest po poważniejszych urazach w celu zmniejszenia bólu i przyśpieszenia leczenia po kontuzji. W bardziej skomplikowanych przypadkach alternatywą są stabilizatory na kolano neoprenowe. Cechują się lekką konstrukcją oraz posiadają elementy wykonane z siateczki w celu zapewnienia swobodnego przepływu powietrza.

Stabilizator kolana dopasuj do rodzaju urazu

Jeżeli zmagasz się z bólem kolana, jesteś po przebytej operacji stawu kolanowego, miałeś uraz, który wyeliminował Cię z aktywności fizycznej, zdecyduj się na stabilizator kolana, dzięki któremu przyśpieszysz proces rekonwalescencji, a także zyskasz szansę na powrót do pełnej sprawności. To, jaki stabilizator kolana będzie dla Ciebie najlepszy, warunkują wielkość i rodzaj urazu, budowa Twojego ciała i oczywiście zalecenia lekarza. Sprawdź także stabilizatory nadgarstka i stabilizatory na kciuk.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę