Stabilizatory na kostkę 25 ofert

SPORTOWE PREZENTY
DO -50%

SPRAWDŹ
Ochraniacz kostki MUAY THAI
Najniższa cena
OUTSHOCK Ochraniacz kostki MUAY THAI

29,99 zł

U Ciebie za 2 dni
 

Stabilizator na kostkę – ochrona i rehabilitacja

Kostka to „pięta Achillesa” każdego biegacza. Duże obciążenie stopy powoduje, że to właśnie w tym obszarze najczęściej dochodzi do kontuzji. Problemy z kostką mogą jednak pojawić się również u osób niezwiązanych ze sportem. Niedzielny spacer, aktywnie spędzona sobota na świeżym powietrzu i zabawa w parku trampolin… Twoja kostka wysyła Ci wyraźne sygnały, że nie jest w najlepszej formie? To dobry moment, aby sięgnąć po stabilizator na kostkę.

Urazy stawu skokowego

W obrębie kostki najczęściej dochodzi do jej skręcenia. W lekkim stadium pojawia się obrzęk i niewielki krwiak, któremu towarzyszy ból. Jeżeli doszło do naderwania więzadła, objawy te są silniejsze, a ból bardziej dotkliwy. Trzecie stadium skręcenia kostki wiąże się z przerwaniem ciągłości więzadeł. Staw skokowy można również zwichnąć. Dzieje się tak w sytuacji, kiedy powierzchnie, które tworzą kostkę, przemieszczają się względem siebie w nieprawidłowy sposób. Najpoważniejszy uraz stanowi oczywiście złamanie, podczas którego uszkodzeniu ulega goleń, a czasem też kość strzałkowa. Większość złamań wymaga interwencji chirurgicznej.

Kiedy potrzebujesz stabilizatora na kostkę…

Będzie Ci on potrzebny w okresie rekonwalescencji i rehabilitacji. Sportowcy zakładają elastyczne opaski też na trening i zawody w celach profilaktycznych, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia urazu. Stabilizator na kostkę może mieć formę bezszwowej opaski, nie jest stosowany w celach leczniczych, ale dobrze sprawdza się w profilaktyce. Ściągacze przydadzą się z kolei po lekkich urazach, przy większych konieczna jest lepsza stabilizacja, dlatego zaleca się stabilizator na kostkę siateczkowy lub neoprenowy. Stabilizatory na kostkę są uniwersalne, przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, do noszenia na prawej lub lewej nodze. Niektóre modele posiadają dodatkowo system regulowania ucisku dla lepszego podtrzymania stopy. Opaski wywierają kompresję stabilizującą stawy, są wykonane z przewiewnej dzianiny dla komfortu noszenia. Sprawdź także stabilizatory nadgarstka i stabilizatory na kolano.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę