Jaki sprzęt do kalisteniki w domu jest potrzebny?

Jaki sprzęt do kalisteniki w domu? Zacznij ćwiczyć z wykorzystaniem ciężaru ciała

Jaki sprzęt do kalisteniki wybrać? Jak wykonać najpopularniejsze ćwiczenia kalisteniczne? Sprawdź w naszym poradniku treningowym!

Jaki sprzęt do kalisteniki wybrać, by zadbać o bezpieczną rozbudowę masy mięśniowej, wzmocnienie ciała oraz poprawienie swojej sprawności fizycznej? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym poradniku. Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej!

Kalistenika to aktywność dla każdego

Pompki, brzuszki, dipy, mostki, podciągnięcia i przysiady to najpopularniejsze ćwiczenia wykonywane nie tylko na zajęciach wychowania fizycznego, jednak w ostatnich latach cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem. Wszystko dzięki kalistenice, która opiera się na treningu oporowym i wykorzystuje przy tym jedynie ciężar twojego ciała, jednocześnie angażując liczne partie mięśniowe do pracy. Chociaż można ułożyć plan treningowy niewymagający korzystania z dodatkowych akcesoriów, warto mieć w domu kilka z nich. Sprawdź, jaki sprzęt do kalisteniki najlepiej wybrać, by ćwiczenia były efektywne.

Jaki sprzęt do kalisteniki w domu wybrać?

Chociaż wykonanie treningu kalistenicznego jest możliwe nawet bez dodatkowych ciężarów w postaci hantli czy sztang lub innych przyrządów, warto urozmaicić swoje ćwiczenia dodatkowymi elementami, które kupisz w stacjonarnych sklepach Decathlon i za pośrednictwem strony internetowej. Co może sprawdzić się w tej roli? Jaki sprzęt do kalisteniki będzie najbardziej przydatny?

Drążek do ćwiczeń, który pozwoli ci wykorzystać masę własnego ciała

Drążek do podciągania to przyrząd, który posłuży do wykonywania podciągnięć, ale także wznosów nóg. Istnieje kilka rodzajów tego typu akcesoriów.

Drążek rozporowy HMS 90-130 CM DD201 to model, który szczególnie docenią osoby niemające możliwości zaaranżowania własnej siłowni domowej. Szeroki zakres regulacji sprawia, że jego wymiar będzie odpowiedni do większości drzwi. W dodatku produkt został wyposażony w silikonowe podkładki zapewniające stabilność konstrukcji oraz blokady zapobiegające jego obracaniu, co znacznie poprawia bezpieczeństwo. Ponadto uchwyty pokryto materiałem wchłaniającym wilgoć z potu, dzięki czemu podciąganie jest znacznie bardziej komfortowe.

Jaki sprzęt do kalisteniki w domu jest potrzebny?

Jaki sprzęt do kalisteniki wybrać, jeśli ma się możliwość jego stałego montażu?

Drążek do podciągania ścienny marki Corength pozwoli ci wykonać nie tylko ćwiczenia kalisteniczne, lecz także trening street workout oraz każdy inny, który bazuje na wykorzystaniu masy własnego ciała, ponieważ umożliwia korzystanie z aż 3 rodzajów chwytów. Materiał, z którego został wykonany, sprawia, że da się korzystać z niego w zaciszu domowym, ale także można przygotować małą siłownię w ogrodzie. Drążek pokryto farbą o ziarnistej strukturze, dzięki czemu dłoń idealnie do niego przylega nawet podczas intensywnych ćwiczeń kalistenicznych.

Paraletki (poręcze do pompek) – dlaczego warto je mieć?

Paraletki to przyrządy, których używa się przede wszystkim do wykonywania pompek. Jednak można je wykorzystać także do innych ćwiczeń w trakcie treningów siłowych, na przykład stania na rękach. Wspomaganie się nimi jest szczególnie polecane osobom zaczynającym przygodę z kalisteniką oraz cierpiącym z powodu problemów ze stawami. 

Jaki sprzęt do kalisteniki wybrać, by bezpiecznie zacząć trenować pompki? Paraletki uchwyty do pompek THORN FIT PRO są zabezpieczone antypoślizgową gumą, dzięki czemu ćwiczenia będą bezpieczniejsze. Konstrukcję pokryto proszkową farbą, która dzięki swojej strukturze pozwala wygodnie je chwytać. Sprawdzą się do kalisteniki, ale będą przydatne także podczas wielu podstawowych ćwiczeń siłowych. 

Poręcz stacjonarna – przyrząd do różnorodnych ćwiczeń gimnastycznych i treningu siłowego

Poręcze to przyrządy do ćwiczenia różnych partii mięśni, które docenią osoby bardziej zaawansowane. Jaki sprzęt do kalisteniki z tej kategorii jest wart uwagi? 

Poręcz stacjonarna do ćwiczeń dipsów Marbo Sport pozwoli ci z łatwością wykonać różne warianty ćwiczeń, dzięki czemu zwiększanie masy mięśniowej i wysmuklanie figury stanie się czystą przyjemnością. Poręcz pozwala wykonywać dipsy, ale także pompki oraz podciągnięcia. Konstrukcja została wyposażona w podesty, które ułatwiają przyjęcie prawidłowej postawy do ćwiczeń. Wszechstronność tego urządzenia to ogromna zaleta, jednak wiąże się to także z większymi gabarytami oraz stosunkowo wysoką ceną produktu.

Kółka gimnastyczne – do wzmocnienia pleców

Kółka gimnastyczne Małpiszon Adult to przyrząd składający się z dwóch drewnianych obręczy zakończonych taśmami. Ćwiczenia z ich użyciem doskonale wzmacniają odcinek lędźwiowy oraz prostowniki. Zakup kółek i korzystanie z tych produktów zaleca się osobom, które zdobyły już pewne doświadczenie w treningach tego typu. Wszystko dlatego, że ćwiczenie przy ich użyciu wymaga odpowiedniej koordynacji oraz wyczucia swojego ciała.

Jaki sprzęt do kalisteniki w domu jest potrzebny?

Maty dla wygodnego stretchingu

Wiele osób podczas rozważań, jaki sprzęt do kalisteniki wybrać, całkowicie zapomina o tym, że to aktywność, która powinna składać się zarówno z rozgrzewki i ćwiczeń siłowych, jak i rozciągania na koniec treningu. Jeśli nie zależy ci na znalezieniu dobrego produktu w przystępnej cenie, mata do pilatesu Nyamba 140 cm x 50 cm x 6,5 mm Mat XS spełni twoje oczekiwania i zapewni podstawowy komfort.

Mata do pilatesu Nyamba 170 cm x 62 cm x 8 mm Tonemat M to model, dzięki któremu ćwiczenie będzie jeszcze bardziej komfortowe, ponieważ charakteryzuje się większymi rozmiarami. Materiał, z którego mata została wykonana, odznacza się dużą wytrzymałością, a nowatorska struktura zapewnia stabilną przyczepność podczas ćwiczeń. 

Już wiesz, jaki sprzęt do kalisteniki w domu będzie najlepszym wyborem dla ciebie. Pamiętaj, by zawsze wybierać produkty w zaufanych miejscach od renomowanych marek, by zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Jakość modeli kupowanych w nieznanych źródłach może być w rzeczywistości znacznie gorsza od deklarowanej. Najlepiej szukać sprawdzonych i polecanych produktów, aby uniknąć ryzyka ich szybkiego zniszczenia, a także wypadków podczas ćwiczeń.