Jak wybrać rower górski?

Szukając roweru górskiego, musimy zastanowić się do czego ma on nam służyć. Czy ma to być środek transportu, rower do rekreacyjnego uprawiania sportu, czy może sprzęt do intensywnej jazdy, np. w zawodach cross country lub all mountain.
Bardzo ważnym parametrem jest wielkość ramy roweru, która zależna jest od naszego wzrostu. We wszystkich rowerach górskich obok rozmiaru, który w zależności od modelu będzie mieścił się w zakresie XS, S, M, L, XL znajduje się także informacja o tym, dla jakiego wzrostu przeznaczony jest dany rozmiar. Wszystkie rowery górskie przeznaczone są dla osób o wadze do 100 kg. Wybierać będziemy spośród:
Rowerów górskich rekreacyjnych Rowerów górskich sportowych Rowerów górskich cross country (XC) Rowerów górskich all mountain (AM)

Jak wybrać rower górski rekreacyjny?

Dla kogo?

Ten rodzaj rowerów skierowany jest do osób poszukujących uniwersalnego roweru jako środka transportu do jazdy w każdych warunkach po każdym rodzaju dróg. Jest to też dobry wybór dla osób poszukujących roweru MTB na weekendowe przejażdżki.

Jak wybrać rozmiar?

Rowery górskie sportowe przeznaczone są dla osób o wzroście od 135 do 195 cm. Rozmiar w zależności od modelu będzie mieścił się w zakresie XS, S, M, L, XL. Obok rozmiarów znajduje się informacja dla jakiego wzrostu są one przeznaczone.

Różnice pomiędzy modelami

Modele rowerów w tym segmencie różnią się wyposażeniem, a więc ilością przełożeń, amortyzowanym widelcem, a także innymi elementami, jak np. siodełko. Poza tym ramy modeli od serii Rockrider 340 wykonane są z aluminium.

Zobacz ofertę rowerów górskich rekreacyjnych
rower maluchy

Jak wybrać rower górski sportowy?

Dla kogo?

Rowery górskie sportowe przeznaczone są do regularnego, hobbystycznego uprawiania kolarstwa górskiego. Rowery te ze względu na zastosowane materiały i parametry są przystosowane do jazdy w niełatwym terenie górski, czy też leśnym. Idealnie sprawdzą się w roli sprzętu do ćwiczeń.

Jak wybrać rozmiar?

Dobór rozmiaru uzależniony jest od naszego wzrostu. Rowery górskie sportowe dostępne są w 4 rozmiarach: S (150-165 cm wzrostu), M (165-175 cm), L (175-180 cm) i XL (180-195 cm).

Różnice pomiędzy modelami

Rowery te różnią się między sobą klasą komponentów takich, jak przerzutki, hamulce etc. Wszystkie modele od serii Rockrider 540 wyposażone są w hydrauliczne hamulce. Dodatkowo znajdują się tutaj specjalne wersje rowerów MTB, np. RR540 w wersji dla kobiet, albo serie 520 i 540 wyposażone w akcesoria (bidon, uchwyt na bidon i pompkę).

Zobacz ofertę górskich sportowych
rower biegowy

Jak wybrać rower górski cross country?

Dla kogo?

Rowery XC przystosowane są do bardzo intensywnego użytkowania w wymagającym terenie. Charakteryzuje je niska waga, bardzo duża sztywność oraz wytrzymałość ze względu na solidną konstrukcję i zastosowane komponenty. Są to rowery dla zaawansowanych kolarzy MTB do treningów i zawodów serii XC.

Jak wybrać rower?

Rozmiar zależny jest od wzrostu przyszłego właściciela. Rowery górskie cross country dostępne są w 3 rozmiarach: M (165-175 cm wzrostu), L (175-180 cm), XL (180-195 cm).

Różnice pomiędzy modelami

Rowery te różnią się między innymi wagą, klasą zastosowanych przerzutek, kół czy hamulców. Dodatkowo rama najwyższego modelu z serii Rafal 760 wykonana jest w całości z karbonu.

Zobacz ofertę rowerów górskich cross country (XC)"
rower 14 cali

Jak wybrać rower górski all mountain?

Dla kogo?

Rowery all mountain przeznaczone są do jazdy w bardzo wymagającym i nierównym terenie. Dlatego też zazwyczaj wyposażone są w amortyzowaną ramę. Jest to sprzęt dla wymagających, zaawansowanych kolarzy górskich do intensywnych treningów oraz zawodów.

Jak wybrać rower?

Rozmiar zależny jest od wzrostu przyszłego właściciela. Rowery górskie all mountain dostępne są w 3 rozmiarach: M (165-175 cm wzrostu), L (175-180 cm), XL (180-195 cm).

Różnice pomiędzy modelami

Modele rowerów AM różnią się pomiędzy sobą wagą oraz klasą zastosowanych komponentów takich jak przerzutki, koła czy hamulce.

Zobacz ofertę rowerów górskich all mountain (AM)"
rower 16 cali
Kaski dla dzieci