Koniec serii
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Media 8

Buty narciarskie męskie Atomic HAWX MAGNA flex 100

799,99 zł
999,99 zł −20%

Przeznaczone dla zaawansowanego narciarza, który poszukuje bardzo szerokich butów wspierających w czynieniu postępów.

Te buty zapewniają optymalne trzymanie dużych stóp, a jednocześnie gwarantują dobre czucie.

Kod produktu: 8613904
10 rat x 80,00 zł
Oblicz ratę

Rozmiar:

Jak wybrać rozmiar?
25-25,5 cm
26-26,5 cm
27-27,5 cm
28-28,5 cm
29-29,5 cm
30-30,5 cm
31-31,5 cm

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Podobne produkty

Zalety produktu

Sztywność

Sztywność

ŚREDNIE: Flex 100. Odpowiednia sztywność dla dobrych narciarzy.

Trzymanie stopy

Trzymanie stopy

102 mm: średnia stopa z dużym podbiciem. But wewnętrzny ze standardowej pianki.

Dopasowanie

Dopasowanie

Profilowany but wewnętrzny, formowany termicznie przy kostkach.

Regulacja

Regulacja

4 klamry z regulacją mikrometryczną: 2 regulowane zębatki. Pasek 40 mm

Łatwe użytkowanie

Łatwe użytkowanie

Technologia EZ step-in ułatwia wsuwanie stopy.

Ciepło

Ciepło

Technologia Thinsulate: izolacja stopy dzięki syntetycznym włóknom.

Informacje techniczne

DOŚWIADCZENIE

Dobry kompromis komfortu, precyzji i ciepła. Buty Atomic Hawx Magna 100 to szerokie buty (102 mm). Dzięki technologii Thinsulate izolują stopę. Są odpowiednie dla zaawansowanych narciarzy. Oferują dobre czucie. Technologia EZ step-in ułatwia wsuwanie i wysuwanie stopy.

Regulacja klamry

Te buty posiadają 4, bardzo wytrzymałe klamry mikrometryczne z aluminium. Możesz dopasować długość sprzączki przez regulowanie dokręcenia klamry. 3-pozycyjna klamra na cholewce ułatwia dopasowanie do każdego rodzaju łydki. Szeroki pasek w górnej części zapewnia mocne i proste zapięcie górnej części skorupy.

CZYM JEST FLEX?

Każda marka określa dla każdego swojego modelu buta flex index, który wskazuje na stopień twardości buta. Ta liczba przedstawia sztywność buta: im wyższa liczba, tym skorupa buta jest sztywniejsza. Przyjmuje się, że flex 60-70 jest przeznaczony dla początkujących narciarzy. Flex od 70 do 100 jest odpowiedni dla zaawansowanych narciarzy. Powyżej są produkty przeznaczone dla wyczynowców. Osoby o większej wadze mogą zwiększyć wskaźnik o 1 poziom.

Jak mogę mieć pewność, czy przymierzany but jest odpowiedniego rozmiaru?

Po włożeniu stopy w but, należy w połowie zębatki zapiąć klamry. Możesz zrobić to mocniej? Jeśli tak, oznacza to, że rozmiar butów nie jest odpowiednio dobrany. Po zapięciu butów, musisz 3 razy mocno zgiąć nogi w kolanach - piszczele naciskają na buty (by sobie pomóc, możesz położyć ręce na kolanach), a pięta cofa się w bucie. Stań prosto: palce powinny lekko dotykać przodu skorupy. W trakcie zginania kolan stopa przesuwa się do tyłu i nie czujesz już przodu butów.

Co zrobić w przypadku odczuwania bólu w stopie?

1. Wybierz techniczną skarpetę narciarską, cienką, aby uniknąć stref nacisku i usprawnić przepływ krwi w stopie. 2. Wybierz wkładkę dostosowaną do kształtu stopy, która dzięki temu nie będzie uderzać o skorupę. Poproś o poradę w sklepie.

Mój but wewnętrzny jest formowany termicznie. Do czego służy formowanie termiczne?

But wewnętrzny w Atomic Hawx Magna 100 jest formowany termicznie przy kostkach. Piankę w tym miejscu można rozgrzać, aby nabrała kształtu Twojej stopy i skorupy od buta. Zwiększa to kompatybilność stopy, buta wewnętrznego i skorupy, a także zmniejsza ilość punktów przyczyniających się do dyskomfortu.

Jak przechowywać buty narciarskie?

1. Wywietrz swoje buty przez wyjęcie buta wewnętrznego z plastikowej skorupy. 2. Zapnij klamry na pierwszy zaczep, co zapobiegnie odkształcaniu się butów, oraz, jeśli możliwe, przechowuj je w pokrowcu.
3. Jeśli możliwe, przechowuj je w suchym miejscu, w którym temperatura nie spadnie poniżej 10°C. Plastik w butach podziękuje Ci za to!

Skład i konserwacja

Porady dotyczące przechowywania

Wysuszyć buty przed ich schowaniem. Najlepiej zapiąć klamry i schować buty do pokrowca na buty narciarskie. Przechowywać je w pomieszczeniu, w którym panuje umiarkowana temperatura.

Porady dotyczące konserwacji

Zostawić do wyschnięcia po użytkowaniu..

Oceny użytkowników

Wgrywanie