head

Buty narciarskie męskie Head Edge Lyt 110 GW flex 110

1099,99 zł 1579 zł - 479 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1579 zł

110,00 zł x 10 rat

Oblicz ratę

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Przeznaczone dla zaawansowanych narciarzy poszukujących lekkich butów do doskonalenia techniki jazdy na trasie.

Bardzo lekkie i łatwe do założenia buty podnoszące poziom komfortu dzięki technologiom Lyt i Formfit. W całości termoformowalny but wewnętrzny dopasuje się do budowy Twojej stopy.

Kod produktu: 8783158

 • Sztywność

  Twarde: flex 110. Dobra sztywność dla bardzo dobrych narciarzy.

 • Trzymanie stopy

  102 mm: stopa o standardowej szerokości. But wewnętrzny bardzo dobrze trzymający kostkę i piętę.

 • Dostosowanie do budowy anatomicznej

  Wyprofilowany i w całości termoformowalny but wewnętrzny.

 • Regulowany

  4 klamry mikrometryczne, 2 z dźwignią. Pasek 40 mm. Regulowany flex.

 • Łatwe użytkowanie

  Łatwość zakładania. Podeszwa GripWalk zwiększająca komfort podczas chodzenia.

 • Komfort noszenia

  Technologia Formfit: doskonałe dopasowanie pozwalające na lepszą kontrolę.

 • Ciepło

  Technologia Primaloft: lekki i oddychający materiał umożliwiający termoregulację.

 • Antypoślizgowość

  Żłobiona podeszwa zewnętrzna o dwóch różnych stopniach gęstości pozwala uzyskać lepsze przyleganie do podłoża.

Doświadczenie

Buty Head Edge LYT 110 to doskonałe połączenie komfortu, kontroli i lekkości. Dzięki nowej konstrukcji SmartFrame są o 20% lżejsze od poprzedniego modelu. Konstrukcja ta pozwala również uzyskać dynamiczne odbicie optymalizujące wydajność jazdy zaawansowanych narciarzy. Zastosowana w butach wewnętrznych technologia Primaloft zapewnia optymalną izolację termiczną. Nowość 2022: podeszwa GripWalk zwiększająca komfort chodzenia i przyczepność.

Regulacja klamer

Buty wyposażone w 4 bardzo solidne klamry mikrometryczne z aluminium. Możesz dopasować długość sprzączki, dokręcając lub odkręcając klamrę. Górna, trzypozycyjna klamra umożliwia dopasowanie do każdej łydki. 2 górne klamry można rozłożyć, aby uzyskać większą dźwignię. Szeroki pasek pozwala mocno i łatwo zacisnąć górną część skorupy.

Czym jest podeszwa GripWalk?

To nowa norma podeszwy zewnętrznej buta narciarskiego. Podwyższenie skrajnej części pozwala uzyskać bardziej naturalne przetaczanie stopy i zwiększa komfort chodzenia. Uwaga! Wiązania narciarskie muszą być kompatybilne z systemem GripWalk.

Czym jest flex?

Każda marka dla wszystkich modeli swoich butów ustala "flex index", który wskazuje stopień twardości buta. Liczba ta określa sztywność buta: im wyższa wartość, tym sztywniejsza skorupa. Przyjmuje się, że flex od 60 do 70 przeznaczony jest dla początkujących narciarzy. Flex od 70 do 100 jest odpowiedni dla narciarzy o średnio zaawansowanym poziomie. Buty o flexie powyżej 100 przeznaczone są dla zaawansowanych narciarzy. Osoby mocno zbudowane mogą jednak przeskoczyć jeden poziom.

Jak wyregulować flex?

Buty Edge LYT marki Head posiadają regulowany flex. Reguluje się go z tyłu buta za pomocą klucza imbusowego (w zestawie). Przekręć klucz w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby zwiększyć poziom tolerancji butów. Obróć klucz w drugą stronę, aby usztywnić buty. Pamiętaj, aby w obu butach ustawić taki sam flex.

Jaki rozmiar wybrać?

Rozmiary butów narciarskich określane są w skali Mondopoint. Jest to po prostu długość stopy w centymetrach.
Oprzyj pięty o ścianę, wsuń pod nie kartkę papieru, pochyl się i zmierz dłuższą stopę.
Jeżeli na przykład długość Twojej stopy wynosi 27,2 cm, wybierz rozmiar 27/27,5.
But w rozmiarze 27 jest dokładanie taki sam, jak but w rozmiarze 27,5.

Skąd mam wiedzieć, czy przymierzam buty we właściwym rozmiarze?

Po włożeniu stopy do buta zapnij klamry w połowie zębatki. Możesz zapiąć je mocniej? Jeśli tak, to znaczy, że objętość buta jest dla Ciebie nieodpowiednia. Po zapięciu butów trzykrotnie ugnij nogi w kolanach, naciskając mocno na piszczele (możesz sobie pomóc, kładąc ręce na kolanach), aby pięta cofnęła się w bucie. Stań prosto: palce powinny muskać czubek skorupy. Przy ugiętej nodze stopa powinna się cofnąć i nie powinieneś czuć czubka buta.

Co zrobić w przypadku bólu stóp?

1. Wybierz techniczne, cienkie skarpety narciarskie, aby uniknąć punktów nacisku i usprawnić krążenie krwi w stopie. 2. Wybierz wkładkę dostosowaną do kształtu stopy, aby zapobiec uderzaniu tej ostatniej o skorupę. Poproś o poradę w sklepie. 3. Jeśli po dwóch dniach jazdy na nartach nadal odczuwasz dyskomfort, przeprowadź termoformowanie butów wewnętrznych.

Mój but wewnętrzny jest termoformowalny. Do czego służy termoformowanie?

Buty wewnętrzne modelu Head Edge LYT 110 wykonane są z pianek w 100% termoformowalnych. Możesz je wygrzać, aby przybrały formę Twoich stóp i skorupy. Pozwala to zwiększyć kompatybilność na linii stopa - but wewnętrzny - skorupa, ograniczając w ten sposób źródła dyskomfortu.

Jak przechowywać buty narciarskie?

1. Przewietrz buty, wyjmując buta wewnętrznego z plastikowej skorupy. 2. Zapnij klamry na pierwszy ząbek, aby zapobiec odkształcaniu się butów, i - w miarę możliwości - schowaj je do pokrowca.
3. O ile to możliwe, przechowuj je w suchym miejscu, w którym temperatura nie spada poniżej 10°C. Plastik w butach będzie Ci za to wdzięczny!

Porady dotyczące przechowywania

Przed schowaniem butów należy je wysuszyć. Zapiąć klamry i przechowywać w pokrowcu na buty narciarskie, w pomieszczeniu o umiarkowanej temperaturze.

Ograniczenia

Nie suszyć na kaloryferze.

Porady dotyczące konserwacji

Zostawić do wyschnięcia po użytkowaniu..

Wgrywanie