Szczotki dla psów
2 ofertySzczotka York Magic Clean r/n
Najlepiej oceniany
Ostatnio oglądane produkty Pokaż wszystkie
Najlepsze szczotki do pielęgnacji psiej sierści
Szczotki do pielęgnacji psiej sierści należą do niezbędnych akcesoriów w każdym domu, w którym mieszka czworonożny pupil. Wyjątkiem są oczywiście rasy pozbawione sierści, choć w ich przypadku i tak warto sięgnąć po modele silikonowe, które umożliwiają wykonanie masażu skóry. Większość naszych czworonogów została jednak obdarzona sierścią. Jedne rasy mają długą, inne krótką, prostą, kręconą, szorstką i aby prezentowała się pięknie oraz zdrowo, troska o nią jest istotnym elementem wśród obowiązków właściciela. Problemy z sierścią, zaniedbanie jej, mogą prowadzić do poważnych komplikacji, a nawet chorób skóry.Wśród dostępnych w naszym sklepie akcesoriów do czesania psów, można wybierać między modelami tak, by idealnie dopasować produkt do potrzeb określonego typu sierści i ułatwić sobie pracę. Zwykle dla psów długowłosych zaleca się szczotki o długich, prostych i wytrzymałych zębach lub trymer. Zasada jest taka, że igły powinny bez problemu dosięgać aż do skóry zwierzęcia. Dzięki tego rodzaju szczotce rozczesywanie splątanych kołtunów jest dużo łatwiejsze i nie sprawia psu bólu, co ułatwia cały zabieg. Długie igły fantastycznie nadają się do czyszczenia zwierzęcia, wyczesywania z jego sierści brudu, kurzu, piasku i zaschniętego błota.W przypadku psa krótkowłosego znacznie lepiej sprawdzą się modele z krótkim, sztywnym włosiem, ewentualnie rękawica lub silikonowe zgrzebło. Tego rodzaju akcesoria służą do skutecznego usuwania luźnych włosów, a przy okazji masażu skóry poprawiającego ukrwienie. Taki masaż to nieocenione wsparcie, w trosce o lśniącą sierść, ale również pozwala się psu zrelaksować.Najlepsze szczotki do pielęgnacji sierści to przede wszystkim te o wysokiej trwałości. Bambusowe uchwyty należą do wytrzymałych, a przy tym dobrze układają się w dłoni podczas czesania, co ułatwia właścicielowi zadanie. Dodatkowo, ponieważ to materiał stosunkowo ciepły, wyczesywanie psa na zewnątrz w sezonie zimowym, nie jest tak kłopotliwe niż w przypadku szczotek z uchwytem metalowym. Bambus należy również do materiałów odpornych na wilgoć, więc niestraszna mu żadna pogoda, ani mokre futro.Dlaczego szczotkowanie sierści psa ma tak duże znaczenie?
Dzięki regularnemu czesaniu sierści możesz na bieżąco pozbywać się zanieczyszczeń, które pies roznosiłby sukcesywnie po domu. To również niezwykle skuteczny zabieg podnoszący kondycję sierści. Sprawia, że ma ona szansę być zdrowa i błyszcząca. Dodatkowo regularne wyczesywanie najlepiej zapobiega pojawianiu się kołtunów, które mogą stanowić nieprzyjemny problem, a w efekcie prowadzić do konieczności wycięcia fragmentu futra lub niekomfortowego rozczesywania go. Jednocześnie pielęgnacja sierści psa to doskonały moment na to, by wcześnie wyłapać ewentualne kleszcze, pchły oraz problemy skórne.Nie zapominajmy o tym, że dla wielu czworonogów to duża przyjemność i chętnie poddają się tego rodzaju zabiegom. Jednym z powodów jest uwaga, którą poświęca im właściciel. Podczas rozczesywania i usuwania zabrudzeń macie z pupilem chwilę dla siebie.Jak używać grzebieni i szczotek do pielęgnacji sierści?
Odpowiednia technika czesania psa jest kwestią kluczową, w celu osiągnięcia najlepszego efektu. Rozczesywanie sierści psów ras długowłosych bywa najbardziej kłopotliwe. Ma ona bowiem tendencję do plątania się, szybko wczepiają się w nią podczas spaceru liście, piasek, oraz oczywiście błoto. Aby skutecznie wyczyścić swojego pupila, zaczynaj od rozczesywania dolnych partii sierści i stopniowo przechodź coraz wyżej. Możesz się wesprzeć specjalnym grzebieniem do pielęgnacji sierści. Pamiętaj, że przy długim włosiu istotna jest codzienna pielęgnacja. Każdy dzień zwłoki utrudni kolejny zabieg i wydłuży go.Jeżeli jesteś właścicielem psa o krótkim włosiu, możesz stosować rękawice do pielęgnacji sierści lub szczotki z krótkimi ząbkami. Przeczesuj pupila po całej długości, tak, by dotrzeć do jego skóry, rozdzielić pasma i usunąć spomiędzy nich te martwe.Jak i dlaczego pozbyć się podszerstka?
Podszerstek to gęsta, krótka i miękka warstwa futra u psa. Usuwając go się, możesz skutecznie zminimalizować ilość gubionej sierści w domu, co jest szczególnie pożądane w okresie linienia. Jednocześnie zapewnisz skórze dostęp do świeżego powietrza, ograniczając pojawienie się stanów zapalnych i nieprzyjemnego swędzenia. Pozostawiony podszerstek może sprzyjać powstawaniu kołtunów.Najbardziej efektywnym narzędziem do tego, by pozbyć się nadmiaru podszerstka, jest furminator, który nie uszkadza podczas zabiegu struktury włosów okrywowych. Sprawdzi się tu także szczotka z cienkimi, zakrzywionymi metalowymi igłami. Czesanie psa w trakcie kąpieli może pomóc w utrzymaniu zdrowej i lśniącej sierści. Przed zmoczeniem zwierzaka należy go skutecznie wyczesać odpowiednio dobranym do jego rodzaju sierści narzędziem. Taki zabieg pozwoli usunąć luźne włosie i ograniczy powstawanie kołtunów podczas mycia. Szczotkowanie na mokro w trakcie kąpieli sprawi, że czyszczenie psa przebiegnie sprawniej. Bez problemu powinieneś usunąć wówczas nawet najtrudniejsze zabrudzenia i rozdzielić pasma. Do kąpieli najlepiej sprawdza się specjalna miękka szczotka z silikonu, gumowa szczotka lub rękawica.Druciana szczotka dla psa długowłosego
To jeden z najczęściej wybieranych modeli. Nadaje się do czesania psów i kotów o długiej sierści, a także tej średniej. Skutecznie radzi sobie z podszerstkiem oraz tam, gdzie go nie ma. Dzięki temu, że szpilki wykonane zostały z metalu, nie elektryzuje sierści i łatwo jest utrzymać jej higieniczną czystość. Kształt tego rodzaju modelu został zaprojektowany w taki sposób, by dopasowywać się do sylwetki psa i dłoni wyczesującej. Kupując drucianą szczotkę do sierści, wybierz długość igieł dostosowaną adekwatnie do długości i gęstości psiego futra. Jeżeli chcesz nadać wyczesanej sierści połysku i pięknego wyglądu, możesz na koniec przeczesać szczotkę z naturalnym włosiem. Z największymi kołtunami skutecznie poradzi sobie grzebień dla psa, który należy stosować bardzo uważnie, by nie zniechęcić zwierzęcia i nie zrazić.Jak zadbać o szczotki do wyczesywania psa?
Aby zabiegi, które mają na celu utrzymanie psiej sierści w należytym porządku, a nawet upiększanie jej, dodawanie połysku i zdrowego wyglądu były skuteczne oraz bezpieczne, konieczna jest troska o higienę wykorzystywanych do tego celu narzędzi. Do rozczesywania sierści zawsze używaj czystych akcesoriów. Pamiętaj, że w trakcie zabiegu na ich powierzchni osiada brud, kurz, psie futro oraz fragmenty naskórka. Taka mieszanka brzmi jak prawdziwa uczta dla bakterii. Dlatego właśnie po każdym czesaniu dokładnie usuń wszelkie zanieczyszczenia. Wyciągnij to, co znajdziesz między igłami. Jeśli sierść twojego pupila jest długa i mocno się nawbija, możesz sobie pomóc cienkim podłużnym przedmiotem np. wykałaczką, szydełkiem czy patyczkiem do szaszłyka. Szczotkę umyj w wodzie z dodatkiem odrobiny szamponu dla psów. W celu skutecznego zabicia gromadzących się na jej powierzchni bakterii rozpyl na nią wodę z octem, odczekaj kilka minut i dokładnie spłucz. Wtedy, gdy zaobserwujesz, że uległa uszkodzeniu, gdy igły z niej wypadają, zęby się łamią, szczególnie jeśli przez to szczotkowanie staje się utrudnione lub bolesne dla zwierzaka. Moment na zakup nowego akcesorium do czesania przychodzi również wówczas, gdy nie możesz już doczyścić obecnego, przez co spada jego efektywność, a także pojawia się ryzyko, że kolejne zabiegi wpłynęłyby niekorzystnie na stan skóry pupila.
Idealny prezent na każdą okazję
Nie masz pomysłu na prezent?
Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł