Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Gogle snowboardowe

16 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Wiatr, słońce, wystające gałęzie…gogle snowboardowe dla ochrony Twoich oczu!

Kiedyś nosiło je niewielu, dzisiaj trudno jest znaleźć snowboardzistę, który nie miałby gogli. Nie tylko doceniono ich praktyczną funkcję, ale też zaczęto traktować jako efektowny dodatek stylizacji zimowej. Gogle snowboardowe odgrywają w całym białym szaleństwie bardzo ważną rolę. Dzięki nim widzimy wyraźniej, lepiej i więcej. Poprawiają widoczność w bardzo słoneczne i pochmurne dni. Nie straszna jest w nich Riderom mgła i intensywne opady śniegu.

Są sytuacje, kiedy gogle snowboardowe mogą uchronić Cię nawet przed uszkodzeniem narządu wzroku. Szczególnie poza stokiem możemy natknąć się na wystające gałęzie, na przygotowanych z kolei trasach nieuniknione są wyrzucane przez narciarzy i snowboardzistów odłamki lodu. Jeżeli nie masz gogli, możesz doznać poważnego urazu.

Skrojone na miarę gogle snowboardowe

Muszą idealnie przylegać do twarzy, a jeżeli nosisz kask, to koniecznie wybierz gogle z nim kompatybilne. Możemy je podzielić na męskie i damskie. Gogle snowboardowe dla kobiet mają węższą ramkę, dzięki czemu łatwiej jest je dopasować do smuklejszej twarzy. Są też modele uniseks, które może nosić każdy. W ich przypadku warto jest je dokładnie dobrać do wielkości głowy. Gogle nie mogą Cię uciskać, podrażniać skóry i powodować dyskomfortu podczas jazdy.

Ważne parametry

W białych jeździmy po zmroku, w złotych i pomarańczowych w pochmurny dzień, w szarych, niebieskich i brązowych w słoneczną pogodę, a czarnych, kiedy dzień jest wyjątkowo słoneczny – zabierz je na ferie na lodowcu. Aby gogle dobrze chroniły przed skutkami promieniowania UV, muszą mieć dobry filtr - UV400 chroni przed wszystkimi 3 zakresami promieniowania, czyli UVA, UVB oraz UVC. Aby gogle nie parowały, stosuje się specjalną warstwę anti-fog i system wentylacji z otworami umożliwiającymi sprawną wentylację powietrza. Dodatkową ochronę zapewnia polaryzacja, która redukuje odblaski promieni słonecznych.

Które z naszych gogli najlepiej przypadły Ci do gustu? Które pasują do Twojej snowboardowej stylistyki?