Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Zegarki górskie

19 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Zegarek w góry musi stanąć na wysokość zadania

Planujesz kolejną górską wyprawę. Przed Tobą niezdobyty jeszcze szczyt, na którego wierzchołku chcesz stanąć, pokonując po drodze wszelkie przeciwności losu i własne słabości. Jesteś już prawie przygotowany, aby wyruszyć na szlak. Czy o czymś nie zapomniałeś? Zegarek w górach to gadżet, który może Ci pomóc w wielu sytuacjach. Najważniejszą ich funkcją jest wysokościomierz. Dlaczego jest Ci on potrzebny i jak może Ci się przydać?

Zegarek w góry z wysokościomierzem

Tego typu zegarki posiadają specjalne sensory odpowiedzialne za monitorowanie aktualnego ciśnienia atmosferycznego, które jest następnie automatycznie konwertowane na wysokość. Wraz ze wzrostem wysokości obniża się ciśnienie powietrza, co na pewno odczujemy w wyższych partiach górskich, a nie zawsze dobrze wpływa to na nasz organizm. Zegarek w góry z wysokościomierzem pomoże Ci w łatwy sposób sprawdzić, na jakiej wysokości i w którym miejscu się znajdujesz. Dzięki temu możesz ocenić, jak długi dystans już pokonałeś i kiedy dotrzesz na szczyt. Na dużych wysokościach i nieznanym terenie jest to bardzo ważne, unikniesz problemów z lokalizacją i zminimalizujesz ryzyko pomyłki w wyborze kierunku dalszej wędrówki.

Co jeszcze potrafią zegarki górskie?

Znajdziesz w nich jeszcze inne praktyczne funkcje. Warto wybrać model z barometrem i termometrem, przyda się też kompas i alarm burzowy. Nie bez znaczenia jest wodoszczelność zegarków. Nigdy nie możesz być pewien, jakie warunki panują w wyższych partiach gór. Z każdą kolejną godziną pogoda może się zmieniać, Twój zegarek w góry powinien być więc niezawodny, abyś zawsze mógł wykorzystać jego możliwości. Zegarki górskie w sklepie Decathlon charakteryzują się ponadto odpornością na niskie temperatury. Wraz ze wzrostem wysokości obniża się nie tylko ciśnienie, lecz także temperatura, a Twój zegarek wciąż działa bez zarzutów! Sprawdź także zegarki cyfrowe.

Życzymy kolejnych zdobytych szczytów! Może tym razem z niezawodnym partnerem górskich wędrówek…?