Okulary fotochromowe

(5)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Okulary fotochromowe – niezawodne w każdych warunkach

Czy możesz sobie wyobrazić, że kolor soczewek w Twoich okularach przeciwsłonecznych zmienia się na skutek zmiany pogody? Kiedy zachodzi słońce i podczas jesiennej szarówki są jasne, w słoneczne dni ciemnieją… Jak to możliwe? Taką funkcję mają tylko okulary fotochromowe. Unikalny model, który przypadł do gustu sportowcom i osobom mającym świadomość szkodliwego wpływu promieniowania UV na ich narząd wzroku. Okulary fotochromowe to na pewno idealna propozycja dla pragmatyków poszukujących uniwersalnych i praktycznych rozwiązań.

Okulary fotochromowe – jak to działa?

Swój debiut miały w latach 70. XX wieku i od razu spotkały się z dużym zainteresowaniem. Wiele osób zastanawiało się, jak to jest możliwe, że soczewki zmieniają kolor, inni zaufali specjalistom i bez pytań dotyczących mechanizmu ich działania korzystali z niezwykłego udogodnienia. Okulary fotochromowe wyposażone są w specjalną soczewkę, której kolor automatycznie dopasowuje się do oświetlenia, ciemnieje na skutek promieniowania ultrafioletowego. To oznacza, że okulary fotochromowe zapewniają skuteczna ochronę dostosowaną do natężenia jasności i rodzaju oświetlenia oraz kąta padania światła.

Nowoczesne okulary fotochromowe są jeszcze lepsze i skuteczniejsze niż pierwsze modele. Szybciej ciemnieją i równie szybko powracają do pełnej przejrzystości, wykazują też lepsze zdolności do adaptacji w klimacie ciepłym.

Okulary fotochromowe dla kierowców i sportowców

Znalazły swoich zwolenników wśród wielu grup społecznych. Szczególnie często okulary fotochromowe wybierają kierowcy, którzy chcą jeszcze lepiej zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoje i innych na drodze. Są również świetnym rozwiązaniem dla osób uprawiających sporty outdoorowe. Na pewno sprawdzą się jako okulary dla biegaczy, okulary rowerowe czy też okulary, które koniecznie trzeba zabrać na wyprawę w góry.

Okulary fotochromowe zmieniają kolor – to nie magia, a zaawansowana technologia! Sprawdź także okulary polaryzacyjne i okulary przeciwsłoneczne.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę