Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne

a11y.skip-filters
Filtry
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Okulary przeciwsłoneczne – sport w pełnym słońcu!

Jesteś zwolennikiem aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, lubisz trenować w słoneczne dni, kiedy pogoda wyjątkowo sprzyja przebywaniu poza domem? Każdy sport outdoorowy wymaga skutecznej ochrony oczu. W przeciwnym razie może dojść do zaburzeń widzenia, a nawet poważniejszych schorzeń narządu wzroku. Okulary sportowe przeciwsłoneczne powinny znaleźć się w wyposażeniu każdego kolarza, biegacza, rolkarza, trekkera i miłośnika zimowego, białego szaleństwa.

Okulary sportowe chroniące przed słońcem

Okulary przeciwsłoneczne wyposażone są w ciemne soczewki, mogą być czarne, szare, brązowe lub granatowe. Te dobrej jakości i skutecznie chroniące przed słońcem mają filtr UV blokujący promieniowanie UVA i UVB praktycznie w 100%. Zwróć uwagę na wielkość okularów, ponieważ filtry działają najlepiej, kiedy szkła osłaniają nie tylko oczy, lecz także obszar wokół nich. Dzięki temu promieniowanie słoneczne nie będzie przenikało do nich z innych stron. Okulary sportowe muszą mieć szkła wykonane z trwałych i solidnych materiałów, najlepiej sprawdza się poliwęglan i trivex. W przypadku sportowców odporność na uszkodzenia mechaniczne to jeden z ważniejszych czynników, które mają wpływ na wybór przez nich odpowiednich okularów.

Wygodne okulary do biegania, jazdy na rowerze, rolkach…

W każdej dyscyplinie sportowej duże znaczenie dla osiąganych wyników ma komfort i wygoda sportowca. Okulary sportowe przeciwsłoneczne powinny więc być dobrze dopasowane do twarzy, a także posiadać zauszniki, które zapobiegają ich zsuwaniu. W ofercie Decathlonu dostępne są okulary przeciwsłoneczne z końcówkami kompatybilnymi i paskami Strap Hook, dzięki którym Twoje okulary zawsze pozostaną na swoim miejscu, nawet podczas dynamicznych ruchów i intensywnych treningów.

A Ty jak troszczysz się o swoje oczy, kiedy na zewnątrz upał i mocne słońce? Okulary przeciwsłoneczne to podstawowe wyposażenie każdego outdoorowca, to Twój komfort, wygoda, bezpieczeństwo i zdrowie. Sprawdź także okulary polaryzacyjne i fotochromowe.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę