Latarki

126 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Latarka Forclaz TL100 100 lumenów
Ecodesign
 

Latarki – światło w kieszeni

Masz ją w domu, garażu, samochodzie i na działce… A przynajmniej powinna tam ona być. Latarka przydaje się często w najmniej oczekiwanych sytuacjach, nigdy nie wiesz, kiedy będziesz zmuszony zajrzeć pod maskę swojego samochodu lub pokonać kilkaset metrów ścieżki w ciemnościach przez las. Latarki to małe, mobilne i poręczne źródła światła, które zmieścisz nawet w kieszeni swoich spodni. Oczywiście są też większe modele zapewniające bardziej intensywne i lepiej rozproszone światło. One również są godne uwagi, szczególnie jeżeli planujesz wyprawę pod namiot.

Uniwersalne i specjalistyczne latarki

Kompaktowy rozmiar, podłużna budowa, z jedną funkcją świecenia lub kilkoma, w zależności od modelu – to latarki, z których możesz korzystać na co dzień. Są uniwersalne i sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebujesz lepszego doświetlenia, np. kiedy w domu zabraknie prądu lub chcesz naprawić cieknący kran pod zlewem. Najmniejsze są latarki kieszonkowe. Zmieszczą się w kieszeni spodni i kurtki, nie będą dla Ciebie dużym obciążeniem, a mogą Ci się przydać w każdym momencie. Może warto je zamontować do kluczy lub portfela? Większą moc i rozmiary mają latarki warsztatowe, obowiązkowe wyposażenie każdej złotej rączki. Muszą bardzo dobrze oświetlać miejsce pracy. Jeżeli lubisz nurkować, również możesz mieć swoją latarkę. Decathlon proponuje latarki nurkowe o szczelności do 120 metrów i długim czasie pracy. Wykonana z aluminium obudowa jest odporna na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne.

Wybierając latarkę, zwróć uwagę na:

 • diody, najlepiej jeżeli będą to diody LED, które generują mocniejsze światło i cechują się znacznie dłuższą żywotnością niż tradycyjne;
 • moc – w niedużych latarkach będzie ona mniejsza, w przypadku dużych większa. Wszystko zależy od jej przeznaczenia;
 • zasięg, czyli na jak dużą odległość będzie oświetlała przestrzeń. Jeżeli chcesz wykorzystać latarkę podczas wyprawy outdoorowej, przyda się latarka świecąca na większe odległości, w warsztacie nie jest to już konieczne.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę