Obuwie damskie

Obuwie damskie

a11y.skip-filters
Filtry
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Obuwie damskie – sportowym krokiem

To na stopach spoczywa ciężar całego naszego ciała, a przy intensywniejszych aktywnościach obciążenie to wzrasta nawet kilkakrotnie. Odpowiadają one za kontrolę postawy, a także utrzymanie równowagi, dlatego w sposób szczególny są narażone na urazy. Przy kompletowaniu stroju treningowego poświęć butom damskim więcej czasu i uwagi. Tak samo ważne są przy bieganiu, fitnessie, jak też wyprawach trekkingowych czy wspinaczce.

Buty sportowe dla wygody i bezpieczeństwa

Buty muszą zapewniać stopom stabilność i dobrą amortyzację niezależnie od uprawianej aktywności fizycznej. Wymuszają one prawidłowy ruch stopy, zapewniając ochronę przed kontuzjami wynikającymi z nieprawidłowego robienia kroku oraz nadmiernego obciążenia. Zminimalizowanie wstrząsów ogranicza zużycie stawów, mniej drgań dociera do ciała. Obuwie sportowe powinno również zapewniać komfort noszenia. Latem do biegania czy jazdy na rowerze przydadzą się buty wykonane z przewiewnego materiału, z kolei zimowe wędrówki po górach wymuszają na Tobie noszenie ocieplanych, wodoodpornych butów trekkingowych.

Buty sportowe to jednak nie tylko obuwie do biegania, fitnessu, trekkingowe i turystyczne. Podczas letnich wypraw w góry warto mieć w plecaku lekkie sandały, a na basen czy plażę niezawodne zawsze okazują się klapki. Jeżeli planujesz wakacje na wybrzeżu za granicą, zabierz ze sobą buty do pływania. Ochronisz tym samym stopy przed skaleczeniem o kamieniste podłoże.

Na co dzień sportowe buty to również dobry pomysł

Sportowe buty damskie nie muszą Ci towarzyszyć jedynie w trakcie treningu. Lubisz spacerować? Załóż wygodne baleriny do szybkiego marszu. Buty turystyczne z wysoką cholewką mogą natomiast być alternatywą dla zimowych kozaków, świetnie pasują też do sportowej kurtki. Kolorowe buty materiałowe z niską cholewką będą z kolei oryginalnym uzupełnieniem codziennych stylizacji.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę