Buty do badmintona

29 ofert

ŚWIĄTECZNE PREZENTY
ODBIERZESZ SPRINTEM

SPRAWDŹ
Buty do badmintona BS160 dla dzieci
Najlepiej oceniany
Buty do badmintona BS 190 męskie
Koniec serii
PERFLY Buty do badmintona BS 190 męskie

99,99 zł 119,99 zł - 20 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Buty do badmintona damskie Perfly BS 190
Koniec serii
PERFLY Buty do badmintona damskie Perfly BS 190

99,99 zł 119,99 zł - 20 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Buty do badmintona dla dzieci Perfly BS 500
Buty do badmintona męskie Perfly BS590 Max Comfort
Koniec serii
PERFLY Buty do badmintona męskie Perfly BS590 Max Comfort

189,99 zł 229,99 zł - 40 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Buty do badmintona i squasha Yonex PC Aerus X
Koniec serii
YONEX Buty do badmintona i squasha Yonex PC Aerus X

429,99 zł 449,99 zł - 20 zł

U Ciebie za 2 dni

Buty do gry – maksymalny komfort, zwrotność i przyczepność

Badminton jest sportem, który może być uprawiany zawodowo. Gdy jednak traktujemy go jako rodzaj kreatywnego spędzania wolnego czasu, to zapewne od czasu do czasu trenujemy w terenie bądź na boisku. Jeżeli natomiast nie traktujemy tego sportu tylko w kontekście rekreacji, powinniśmy swój sprzęt uzupełnić o buty męskie lub damskie. Niech będzie to obuwie odpowiednie do gry. W rzeczywistości nie są to typowe modele sportowe, których używają między innymi biegacze. Ich parametry i budowa są nieco inne. Buty do badmintona marki Yonex, Babolat, ASICS, Mizuno czy Victor są szczególnie warte uwagi, ponieważ zostały stworzone na potrzeby najlepszych graczy. Ich konstrukcja projektowana była z uwzględnieniem warunków, jakie panują na korcie, jak też specyfiki ruchów wykonywanych przez zawodników. Kluczowych jest tutaj kilka cech, a także zachowanie równowagi pomiędzy rozwijaną prędkością i stabilnością. Takie buty nie tylko doskonale leżą na stopie, ale bez wątpienia mają też swoją wartość wizualną. Jeżeli tylko będziemy o nie odpowiednio dbać i pielęgnować posiadane, to mogą one pozostać z nami na wiele długich lat poświęcanych na treningi. Ich wymiana będzie konieczna dopiero w momencie, gdy stracą swoje najważniejsze właściwości.

Obuwie do badmintona męskie i damskie

W naszej ofercie dostępne są buty odpowiednie do badmintona (damskie i męskie). Wszystkie modele posiadają najważniejsze cechy, jakimi powinno się charakteryzować obuwie przeznaczone do uprawiania tej dyscypliny sportowej. Przede wszystkim posiadają gumową podeszwę. Tylko taka gwarantuje bardzo dobrą przyczepność i zapobiega ślizganiu się po boisku. Jest to szczególnie ważne, ponieważ badminton jest dyscypliną bardzo dynamiczną, cechującą się częstymi i dynamicznymi zmianami ruchów. Równie ważna jest amortyzacja, stąd też buty do badmintona męskie i damskie muszą posiadać specjalną wkładkę, pozwalającą odciążyć staw skokowy podczas dynamicznego poruszania się po korcie i manewrowaniu rakietą. Dzięki temu ograniczone zostaje ryzyko kontuzji. Buty halowe do badmintona muszą też zapewniać komfort noszenia. Zatem ważne jest, aby były lekkie, a materiał, z jakiego są wykonane umożliwiał odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Jednocześnie warto jest zwrócić uwagę na samo połączenia materiałów (czy zostały wykonane właściwą techniką gwarantującą trwałość).

Co jeszcze warto wiedzieć o butach do gry w badmintona?

Badminton to gra, którą pokochali nie tylko dorośli. Coraz częściej możemy zauważyć, że dyscyplina ta cieszy się popularnością także wśród młodszych sportowców. Oznacza to, że także i tutaj niezbędny okazuje się być właściwy strój. Co wybrać? W naszym sklepie kupisz więc odpowiednie buty dla najmłodszych miłośników badmintona. Tak naprawdę już od pierwszych treningów warto zadbać o zdrowie naszych małych zawodników, zapewniając im przy tym wygodę oraz niezbędne bezpieczeństwo gry. W ten sposób pomagamy uchronić się przed mniejszymi bądź większymi kontuzjami. Dodatkowo zachęcamy pociechę do realizowania swoich pasji i korzystania z zalet z aktywności fizycznej. W sklepie Decathlon oferujemy buty do badmintona dziecięce z gumową podeszwą i wkładką amortyzującą, a także nietypowe warianty w ciekawych wersjach kolorystycznych. Najlepsze buty to gwarancja, że Twoja pociecha może ćwiczyć w komfortowych warunkach zawsze i wszędzie. Sprawdź, który model będzie odpowiedni nie tylko pod względem rozmiaru, ale także stabilizacji stopy. Wybieraj spośród znanych marek odzieży sportowej.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę