Owijki do rakiet badmintonowych

19 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
OWIJKA WIERZCHNIA DO BADMINTONA Superior x 2
Najlepiej oceniany
PERFLY OWIJKA WIERZCHNIA DO BADMINTONA Superior x 2

39,99 zł 20 zł/pce

(1)
U Ciebie za 2 dni
OWIJKA WIERZCHNIA DO BADMINTONA Superior x 3
PERFLY OWIJKA WIERZCHNIA DO BADMINTONA Superior x 3

24,99 zł 8,33 zł/pce

(9)
U Ciebie za 2 dni
GĄBCZASTA OWIJKA DO BADMINTONA X2
PERFLY GĄBCZASTA OWIJKA DO BADMINTONA X2

24,99 zł 12,50 zł/pce

U Ciebie za 2 dni
Owijka do badmintona COMFORT x1
PERFLY Owijka do badmintona COMFORT x1

19,99 zł 19,22 zł/m

(5)
U Ciebie za 2 dni
OWIJKA WIERZCHNIA DO BADMINTONA Comfort x3
PERFLY OWIJKA WIERZCHNIA DO BADMINTONA Comfort x3

19,99 zł 6,66 zł/pce

(5)
U Ciebie za 2 dni
Owijka do rakiety wierzchnia FZ FORZA
Najniższa cena

Owijki do rakiet badmintonowych – wybierz odpowiednią

Rączka rakiety to jeden z podstawowych elementów gry w badmintona. Aby w jak największym stopniu dostosować ją do swoich preferencji, używamy do tego celu właściwej owijki. Ich obecność jest niezbędna – wpływa na właściwy chwyt rakiety, co z kolei przekłada się na precyzję uderzenia. Niestety, owijki mają to do siebie, że z czasem ulegają zużyciu, przez co trzymanie rakiety dłoni (tzw. grip) staje się niekomfortowe. Nie zawsze jednak zużycie rączki rakiety musi oznaczać konieczność zakupu całkiem nowego sprzętu.Jeżeli wszystko jest z nią w porządku, a jedynie owijka do rakiety uległa zniszczeniu, to wystarczy wymienić tylko ten element. Owijki różnią się nie tylko kolorem, ale też grubością, materiałem i właściwościami. Zużyta owijka do rakiety niekorzystnie wpływa na chwyt rączki, zdecydowanie go osłabia, co ma związek z nie najlepszą przyczepnością. Dodatkowo cechuje się niską absorpcją potu, a niekiedy już nawet łuszczeniem. Warto zwracać na to uwagę, ponieważ odpowiednie trzymanie rakiety pozwala nam prawidłowo odbijać lotki do przeciwnika. W ofercie naszego sklepu sportowego znajdziesz szeroki wybór owijek, chociażby kultowe już modele stworzone przez markę Yonex.

Rodzaje owijek badmintonowych

Kiedy zauważysz, że stara owijka jest w złej kondycji i wpływa na trzymanie rakiety w dłoni, to znak, że pora na nową owijkę. Zasadniczo, możemy wyróżnić dwa rodzaje owijek: bazowe i wierzchnie. Pierwsze mocuje się bezpośrednio do rączki. Są one zdecydowanie grubsze, najczęściej posiadają ok. 2 mm grubości. Charakteryzują się perforacją, która sprawia, że bazowa owijka do badmintona bardzo dobrze wchłania pot, po czym odprowadza go na zewnątrz. Musisz wiedzieć, że każda rakieta początkowo wyposażona jest tylko w bazową owijkę i z takiej korzystają amatorzy. Ci, którzy oczekują większego komfortu gry i jeszcze lepszej skuteczności, decydują się na wierzchnie owijki. Te z kolei nakłada się na owijkę bazową. Owijka wierzchnia jest od niej cieńsza, ponieważ ma zaledwie 0,4-0,7 mm grubości. Ochrania ją przed przedwczesnym zużyciem, ale też poprawia parametry rakiety do badmintona, poprzez np. zwiększenie grubości rączki. Wierzchnie owijki mogą być mokre i suche. Mokre sprawdzają się doskonale przy nadmiernej potliwości.Badminton to aktywność, która szczególnie przypadła Ci do gustu? Może warto zadbać o większy komfort gry i jeszcze lepszą skuteczność?

Jak wybrać odpowiednią owijkę?

Kiedy podjąłeś decyzję, że nadeszła najwyższa pora, aby wymienić owijkę, warto poświęcić chwilę temu, na jakie elementy zwrócić uwagę, aby dokonać jak najlepszego wyboru. Zdecydowana większość graczy przy zmianie owijki bazowej, jak i wierzchniej kieruje się następującymi parametrami:
1. Przyczepnością – uchwyt, który jest przyczepny, znacznie lepiej leży w dłoni, poprawiając grip.
2. Pochłanianiem wilgoci – to inaczej absorpcja, czyli zdolność pochłaniania wody i potu. Ma ona szczególnie istotne znaczenie, gdyż w trakcie meczu, który nierzadko może trwać nawet kilka godzin, musimy być w stanie pewnie trzymać paletkę. Warstwy owijki o złej jakości nie zagwarantują nam właściwej przyczepności, jeśli nasza dłoń zaczyna się pocić.
3. Ceną – zakup taniej owijki, choć może wydawać się kuszący, nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż będziesz musiał zmieniać ją ze znacznie większą częstotliwością. Co więcej, tanie owijki często są złej jakości, co także wpływa na ich komfort użytkowania.
4. Trwałością – dobrej jakości owijka posłuży nam nawet przez kilka tygodni i wpłynie korzystnie na nasz grip, co będzie mieć przełożenie na naszą grę.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę