Owijki do rakiet badmintonowych

Owijki do rakiet badmintonowych

a11y.skip-filters
Filtry
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ

Owijki do rakiet badmintonowych – zużyta rączka to jeszcze nie zużyta rakieta

Nie zawsze zużycie rączki rakiety musi oznaczać konieczność zakupu całkiem nowego sprzętu. Czasami przecież jest to rakieta profesjonalna, która kosztowała nas nie małą cenę, a producent zapewniał o długiej żywotność. Jeżeli wszystko jest z nią w porządku, a jedynie owijka do rakiety uległa zniszczeniu, to wystarczy wymienić tylko ten element. Rączkę rakiety możemy dostosować indywidualnie do naszych potrzeb, preferencji i techniki gry, stosując właśnie owijki do rakiet badmintonowych. Różnią się nie tylko kolorem, ale też grubością, materiałem i właściwościami. Ponadto możemy wyróżnić dwa rodzaje owijek – bazową i wierzchnią. Wśród wierzchnich owijek do rakiet badmintonowych wyróżniają się te stworzone przez markę Yonex. Zużyta owijka do rakiety niekorzystnie wpływa na chwyt rączki, zdecydowanie go osłabia, co ma związek z nie najlepszą przyczepnością. Dodatkowo cechuje się niską absorpcją potu, a niekiedy już nawet łuszczeniem. Warto zwracać na to uwagę, ponieważ odpowiednie trzymanie rakiety pozwala nam prawidłowo odbijać lotki do przeciwnika.

Bazowe owijki do rakiet badmintonowych

Mocuje się ją bezpośrednio do rączki i jak sama nazwa wskazuje, jest podstawą dla drugiej owijki – wierzchniej. Jest od niej zdecydowanie grubsza, najczęściej ma ok. 2 mm grubości. Charakteryzuje się perforacją, która sprawia, że bazowa owijka do badmintona bardzo dobrze wchłania pot, po czym odprowadza go na zewnątrz. Musisz wiedzieć, że każda rakieta początkowo wyposażona jest tylko w bazową owijkę i z takiej korzystają amatorzy. Ci, którzy oczekują większego komfortu gry i jeszcze lepszej skuteczności, decydują się na wierzchnie owijki do rakiet badmintonowych.

Wierzchnia owijka do rakiety

Nakłada się ją na bazową, jest od niej cieńsza, ponieważ ma zaledwie 0,4-0,7 mm grubości. Chroni ona bazową owijkę przed przedwczesnym zużyciem, ale też poprawia parametry rakiety do badmintona, poprzez np. zwiększenie grubości rączki. Wierzchnie owijki do rakiet badmintonowych mogą być mokre i suche. Mokre sprawdzają się doskonale przy nadmiernej potliwości.

Badminton to aktywność, która szczególnie przypadła Ci do gustu? Może warto zadbać o większy komfort gry i jeszcze lepszą skuteczność?

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę