Rakiety do badmintona

119 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
RAKIETA DO BADMINTONA BR 500
PERFLY RAKIETA DO BADMINTONA BR 500

119,99 zł

(6)
U Ciebie za 2 dni
Rakieta do badmintona Perfly BR 900 Ultra Lite P
Najlepiej oceniany
Rakieta do badmintona Perfly BR 930 P
PERFLY Rakieta do badmintona Perfly BR 930 P

299,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Rakieta do badmintona Forza HT Power 34
Koniec serii
FZ FORZA Rakieta do badmintona Forza HT Power 34

549,99 zł 699,99 zł - 150 zł

U Ciebie za 11 dni
Rakieta do badmintona Forza Nano Light 2
Koniec serii
FZ FORZA Rakieta do badmintona Forza Nano Light 2

399,99 zł 439,99 zł - 40 zł

U Ciebie za 2 dni
Rakieta do badmintona Perfly BR 160
 

Rakiety do badmintona. Gra z długą tradycją

Nieznane są do końca jej korzenie, jednak wiadomo jest, że to gra o niezwykle długiej historii. Kojarzy się z latami dzieciństwa, wakacyjnymi wyjazdami, pobytem nad jeziorem i na biwaku. W badmintona może grać każdy niezależnie od tego, czy ma kilka czy kilkadziesiąt lat. Jest sportem uprawianym rekreacyjnie oraz zawodowo, doczekał się nawet zaszczytnego miejsca na liście sportowych dyscyplin olimpijskich. Do gry wykorzystywane są rakiety do badmintona, które trudno pomylić z jakimikolwiek innymi. Różnią się od tych, którymi gramy w tenisa ziemnego i stołowego. Aby czerpać z tego sportu jak najwięcej, warto wybrać sprzęt, uwzględniając jego jakość i indywidualnego preferencje. Rakietki do badmintona pomimo często złudnych podobieństw różnią się znacząco między sobą.

Rakietki do badmintona dla początkujących i zaawansowanych

Jednym z ważniejszych parametrów, który należy uwzględnić przy zakupie rakiety do badmintona, jest jej waga. Zazwyczaj podawana jest ona bez uwzględniania owijki i naciągu. W zależności od producenta system ważenia jest inny, jednak możemy przyjąć, iż:
95-100 g – bardzo ciężka
90-94 g – ciężka
85-89 g – średnia
80-84 g – lekka
75-79 g – super lekka
70-74 g – ultra lekka
Lżejsze rakietki do badmintona przeznaczone są dla osób początkujących, które dopiero zaczynają treningi oraz dla tych, którzy uprawiają ten sport rekreacyjnie. Pozwalają one na szybkie wykonanie zamachu, są bardziej zwrotne, ale mniej stabilne niż rakiety cięższe. Te z kolei charakteryzują się większą siłą uderzenia, ale mają mniejszą zwrotność. Wybierają je gracze z doświadczeniem, którzy zawodowo zajmują się tym sportem. W razie wątpliwości, warto wybierać rakiety do badmintona Yonex, ponieważ są to sprawdzone rozwiązania dla profesjonalistów, jak i dla początkujących.

Sztywność i kształt rakiety do badmintona

Elastyczne rakietki do badmintona są mniej odporne na odkształcenia, szczególnie przy mocnych uderzeniach. Wyróżniają się jednak bardzo ważną zaletą – pozwalają na większą kontrolę nad lotką. Sztywna rakieta umożliwia jednak wykonanie mocniejszego uderzenia. Rakiety do badmintona różnią się także kształtem. Tradycyjne są rakietki owalne. Wyróżniają się małym polem odbicia, jednak jest on bardziej skoncentrowany. Innym rodzajem rakiet są modele o kształcie izometrycznym, czyli kwadratowym. Wybaczają więcej błędów i tym samym pozwalają na większą kontrolę w przypadku nieczystych uderzeń. Dobierz także siatki do gry w badminton.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę