Rakiety do badmintona

176 ofert
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
Rakieta do badmintona Yonex Arc Saber 11 Play
Ostatnie sztuki
YONEX Rakieta do badmintona Yonex Arc Saber 11 Play

279,99 zł 299,99 zł - 20,00 zł

Najniższa cena 299,99 zł

Rakieta do badmintona Babolat N-Limited
BABOLAT Rakieta do badmintona Babolat N-Limited

249,99 zł 389,99 zł - 140,00 zł

Najniższa cena 389,99 zł

RAKIETA DO BADMINTONA FORZA PRECISION 2000
FZ FORZA RAKIETA DO BADMINTONA FORZA PRECISION 2000

159,99 zł 199,99 zł - 40,00 zł

Najniższa cena 199,99 zł

Rakieta do badmintona Satelite Origin Essential
Ostatnie sztuki
BABOLAT Rakieta do badmintona Satelite Origin Essential

389,99 zł 419,99 zł - 30,00 zł

Najniższa cena 419,99 zł

 

Rakiety do badmintona - gra z długą tradycją

Nieznane są do końca jej korzenie, jednak wiadomo, że to sport o niezwykle długiej historii. Kojarzy się z latami dzieciństwa, wakacyjnymi wyjazdami, pobytem nad jeziorem i na biwaku. W badmintona może grać każdy – niezależnie od tego, czy ma kilka, czy kilkadziesiąt lat. Sport ten, uprawiany rekreacyjnie i zawodowo, doczekał się nawet zaszczytnego miejsca na liście dyscyplin olimpijskich. Do gry wykorzystywane są rakiety do badmintona, które trudno pomylić z jakimikolwiek innymi. Różnią się od tych, którymi gramy w tenisa ziemnego i stołowego. Jeśli chcesz zacząć przygodę z tym sportem, musisz wybrać właściwy sprzęt. W sklepach Decathlon mamy dla ciebie szeroki wybór najlepszej jakości rakiet.

Rakietki do badmintona dla początkujących i zaawansowanych

Jednym z ważniejszych parametrów, który należy uwzględnić przy zakupie rakiety do badmintona, jest jej waga. Zazwyczaj podawana jest ona bez uwzględniania owijki i naciągu. W zależności od producenta system ważenia jest inny, jednak możemy przyjąć, że:
95-100 g – bardzo ciężka
90-94 g – ciężka
85-89 g – średnia
80-84 g – lekka
75-79 g – superlekka
70-74 g – ultralekka


Lżejsze rakietki do badmintona przeznaczone są dla osób początkujących, które dopiero zaczynają treningi, a także dla tych, którzy uprawiają ten sport rekreacyjnie. Pozwalają one na szybkie wykonanie zamachu, są bardziej zwrotne, ale mniej stabilne niż rakiety cięższe. Te z kolei umożliwiają większą siłę uderzenia, ale mają mniejszą zwrotność. Wybierają je doświadczeni gracze, którzy trenują zawodowo. W razie wątpliwości warto wybierać rakiety do badmintona Yonex, ponieważ są to sprawdzone rozwiązania zarówno dla profesjonalistów, jak i dla początkujących zawodników.

Kształt i sztywność rakiety do badmintona

Elastyczne rakietki do badmintona są mniej odporne na odkształcenia, szczególnie przy mocnych uderzeniach. Wyróżniają się jednak bardzo ważną zaletą – pozwalają na większą kontrolę nad lotką. Sztywna rakieta umożliwia jednak wykonanie mocniejszego uderzenia.

Rakiety do badmintona różnią się także kształtem. Tradycyjne są rakietki owalne. Wyróżniają się małym polem odbicia, jednak jest ono bardziej skoncentrowane. Innym rodzajem rakiet są modele o kształcie izometrycznym, czyli kwadratowym. Wybaczają więcej błędów i tym samym pozwalają na większą kontrolę w przypadku nieczystych uderzeń.

Pozostałe parametry rakiet do badmintona

Rakiety do badmintona mogą być wykonane z różnego rodzaju materiału – aluminium, grafitu lub kompozytu będącego połączeniem dwóch materiałów (aluminium ze stalą hartowaną lub grafitem). Uznaje się, że najlepsze są modele wyprodukowane z grafitu, który doskonale amortyzuje drgania i jest lekki. Dzięki temu rakieta grafitowa gwarantuje mocniejsze uderzenie, zapewnia większy komfort gry. 

Rama wykonana z aluminium jest cięższa i przekazuje dużo wibracji, jednak jest znacznie tańsza. Niestety nie pozwala czerpać tak dużo przyjemności z gry, jak jej grafitowy odpowiednik. Modele z tego tworzywa są przeznaczone dla osób, które grają okazjonalnie i nie traktują opisywanej aktywności zbyt poważnie.

Rakiety kompozytowe polecane są na kilka pierwszych gier i dla osób, które nie planują regularnych rozgrywek. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z badmintonem, ten model będzie odpowiedni.

Czym jest balans, czyli wyważenie rakiety

Jednym z parametrów, który należy wziąć pod uwagę podczas przeglądania ofert rakiet do badmintona, jest balans. Rakieta może być wyważona na główkę lub na rączkę. Balans może być również wyważony. Jaki sprzęt do badmintona będzie najlepszy?

 • rakieta wyważona na główkę jest trudniejsza w manewrowaniu, ale pozwala na silniejsze uderzenia;
 • balans na rączkę rakiety sprawia, że jest ona łatwiejsza w manewrowaniu, jednak daje mniejszą siłę uderzenia.

Pierwszy typ rakiety będzie wskazany dla zawodników preferujących agresywny styl gry, którzy prezentują wysoki poziom. Balans na rączkę zalecany jest dla osób grających na czucie i dopiero zaczynających naukę. 

Chcesz grać w badmintona? Zajrzyj do naszego sklepu internetowego lub stacjonarnego i skompletuj niezbędny sprzęt. Znajdziesz tu rakiety marki Babolat (np. Prime Balast czy I-Pulse), Yonex, FZ Forza, Victor i wiele innych. Dobierzesz także odpowiedni strój i kupisz siatki do gry w badmintona.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę