Buty do biegania dla dzieci

(11)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Buty do biegania dla dzieci ASICS Gel Excite
Koniec serii
ASICS Buty do biegania dla dzieci ASICS Gel Excite

149,99 zł 279,99 zł - 130 zł

U Ciebie za 2 dni
Buty do biegania dla dzieci Kalenji AT Easy
Koniec serii
DECATHLON Buty do biegania dla dzieci Kalenji AT Easy

44,99 zł 59,99 zł - 15 zł

(163)
U Ciebie za 2 dni
Buty do biegania dla dzieci ASICS Gel Excite
Koniec serii
ASICS Buty do biegania dla dzieci ASICS Gel Excite

149,99 zł 279,99 zł - 130 zł

U Ciebie za 2 dni
Buty do biegania dla dzieci Kalenji AT Flex Run
Koniec serii
DECATHLON Buty do biegania dla dzieci Kalenji AT Flex Run

79,99 zł 99,99 zł - 20 zł

(6)
U Ciebie za 2 dni
Buty do lekkoatletyki dla dzieci AT 500 Kiprun Fast
Koniec serii
KIPRUN Buty do lekkoatletyki dla dzieci AT 500 Kiprun Fast

89,99 zł 129,99 zł - 40 zł

(36)
U Ciebie za 2 dni

Czy warto kupić buty sportowe dla dziecka?

Dziecięce buty do biegania raczej nie wydają się czymś szczególnie popularnym i nie każdy rodzic poszukuje ich dla swojej pociechy. Tymczasem okazuje się, że właściwy dobór obuwia jest ważny nawet w tak młodym wieku. W ten sposób dbamy nie tylko o zdrowie naszego dziecka, ale także o jego wygodę, ponieważ bieganie w złym obuwiu nie jest niczym przyjemnym. Nie ma się co dziwić, że pociecha może zrazić się do aktywności fizycznej, jeżeli będzie ona powodowała pewnego rodzaju dyskomfort. Dlatego jeśli Twój podopieczny wykazuje chęci do biegania, koniecznie zadbaj o to, aby zakupić właściwy model butów. Niezależnie od tego, czy będzie to częsty trening, czy tylko sporadyczne truchtanie dla zdrowia, zawsze podczas uprawiania sportu należy zadbać o kwestie związane z bezpieczeństwem. To dotyczy także doboru właściwego stroju. Szczególnie popularne marki, które mają w swojej ofercie obuwie sportowe, to między innymi ASICS oraz Adidas. Jeżeli nie wiesz, jakie buty wybrać, już teraz poznaj najważniejsze kryteria, jakimi warto kierować się podczas zakupów.

3 najważniejsze cechy butów dla dziecka

Odpowiednia amortyzacja to jedna z najważniejszych cech dobrej jakości butów do biegania. Musimy zwrócić uwagę, czy podczas uprawiania aktywności fizycznej nasza pociecha odbija się z pięty, czy może ze śródstopia. Aby dziecku nie przytrafiła się kontuzja, musimy zadbać oto, aby obuwie zostało dopasowane do podłoża, na którym wykonywana jest konkretna aktywność fizyczna. Wyróżniamy na przykład buty do biegania po asfalcie lub w terenie. W takim przypadku nasze stopy mierzą się z twardym, ale płaskim gruntem bądź nierównym i niekiedy miękkim. Zdarza się, że w podeszwie zastosowana jest specjalna pianka, która nadaje sprężystości. Co więcej, każdy biegacz doceni też buty biegowe, które zapewniają odpowiednią przyczepność do podłoża. Nie zapominajmy też o tym, jak ważna jest odporność na wilgoć. Model wodoszczelny często okazuje się niezbędny. Biegając poza halą możemy spotykać się z przeróżnymi warunkami atmosferycznymi. Przenikanie przez materiał wody sprawia, że aktywność fizyczna nie będzie dla nas komfortowa. Jednocześnie przy wyższych temperaturach ważne jest, aby buty do biegania były przewiewne i nie powodowały nadmiernego pocenia stóp.

Na co zwrócić uwagę kupując buty dla dziecka?

Przy zakupie mamy możliwość wybrać, czy będzie to model damski, czy może męski. Dziewczynki chętniej decydują się na kolorowe obuwie, chociaż nie da się ukryć, że także i chłopięcy strój bywa barwny. Podczas zakupów warto o zdanie zapytać przede wszystkim naszego dziecka. To w końcu ono będzie użytkownikiem obuwia. Musi mieć wpływ na podjęcie ostatecznej decyzji. Zadbajmy o komfort naszej pociechy, a także jej zadowolenie. Pierwsze buty biegowe wcale nie muszą być drogie. Cena ma tutaj często drugorzędne znaczenie. W pierwszej kolejności zapewnijmy młodszym członkom rodziny możliwość przymierzenia butów, co będzie kluczowe przy określeniu, czy dany model rzeczywiście jest wygodny, nie zsuwa się ze stopy, ani nie uciska. Aby znaleźć ideał, czasami potrzebujemy poświęcić na to odrobinę wolnego czasu. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wyłącznie sprawdzone i doceniane produkty, które zapewniają możliwość uprawiania sportu bez obawy o kontuzję spowodowaną złą jakością wykonania obuwia.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę