Buty do biegania w terenie

Buty do biegania w terenie

a11y.skip-filters
Filtry
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Buty do biegania w terenie – kamienie, podbiegi i zakręty

Lubisz różnorodność? Bieganie po asfalcie w mieście jest dla Ciebie nudne? A może jogging to forma aktywności, którą uprawiasz niezależnie od warunków? Buty do biegania w terenie różnią się od tych, które zakładają biegacze preferujący chodniki czy ścieżki rowerowe. Przed Tobą trudny teren, musisz pokonać liczne zakręty, wysokie podbiegi, kamieniste szlaki, a niekiedy przeskoczyć wystające korzenie drzew? Potrzebujesz więc butów do zadań specjalnych. W tym przypadku amortyzacja odgrywa drugoplanową rolę. Priorytetem powinien być dla Ciebie dostosowany do specyfiki terenu bieżnik.

Czym charakteryzują się buty do biegania w terenie?

Bieg po bezdrożach wymaga dobrego przygotowania, zarówno jeżeli chodzi o technikę, kondycję, jak i odzież sportową oraz obuwie. Buty do biegania w terenie nie mają tak dużej amortyzacji jak te przeznaczone do joggingu po mieście. Stopę stawiamy pod różnymi kątami, więc musi nieustannie pracować. Im większa amortyzacja, tym mniejsze czucie podłoża i pewność stawianych kroków. Ponadto w wielu modelach nie stosuje się dodatkowych stabilizacji, aby pozwolić stopie dostosowywać się do zmiennego ukształtowania terenu. Buty do biegania w terenie muszą być też bardziej solidne, ponieważ są narażone na przetarcia oraz inne uszkodzenia podczas bezpośredniego kontaktu z kamieniami i wystającymi korzeniami drzew. Błoto czy wilgotne podłoże również może spowodować, że buty szybciej się zużyją. To dlatego wyróżniają się mniejszą liczbą cienkich siateczek i posiadają dodatkowe wzmocnienia materiału. Najważniejsza jest jednak dobrze wyprofilowana podeszwa oraz agresywny bieżnik z wypustkami i nacięciami. To dzięki tym elementom buty do biegania w terenie zapewniają dobrą przyczepność.

Czy potrzebujesz specjalnych butów do biegania w terenie?

Jeżeli regularnie biegasz po bezdrożach, górskich szlakach czy leśnych ścieżkach, są one konieczne dla Twojego komfortu, bezpieczeństwa i zdrowia. Nie najlepiej sprawdzą się do biegania po asfalcie oraz twardej nawierzchni. W ofercie Decathlonu znajdziesz obuwie biegowe odpowiednie do każdych warunków!

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę