Buty do biegania w terenie

(50)
Skip categories Skip categories

Biegowe promocje

Sprawdź
Buty do biegania w terenie męskie Evadict TR
Stylowe zakupy
Buty do biegania męskie Kalenji Run Active Grip
Najlepsza jakość i cena
Buty do biegania damskie Kalenji Active Grip
Stylowe zakupy
KALENJI Buty do biegania damskie Kalenji Active Grip

119,99 zł 139,99 zł - 20 zł

(83)
U Ciebie za 2 dni
Buty do biegania w terenie damskie Evadict XT7
Stylowe zakupy
EVADICT Buty do biegania w terenie damskie Evadict XT7

199,99 zł 249,99 zł - 50 zł

(20)
Sprawdź dostępność w sklepie

Najlepsze buty do biegania, które sprawdzą się w terenie

Lubisz różnorodność? Bieganie po asfalcie w mieście jest dla Ciebie nudne? A może jogging to forma aktywności, którą uprawiasz niezależnie od warunków? Buty idealne do aktywności fizycznej w terenie różnią się od tych, które zakładają biegacze preferujący chodniki czy ścieżki rowerowe. Przed Tobą trudny teren, musisz pokonać liczne zakręty, wysokie podbiegi, kamieniste szlaki, a niekiedy przeskoczyć wystające korzenie drzew? Potrzebujesz więc butów do zadań specjalnych, które ochronią Twoje pięty i palce przed uszkodzeniami mechanicznymi. W tym przypadku amortyzacja odgrywa drugoplanową rolę, chociaż także i ona ma znacznie. Priorytetem powinien być dla Ciebie dostosowany do specyfiki trasy bieżnik. Na trudnym i grząskim terenie łatwo o kontuzję. Tego chcielibyśmy jednak uniknąć, dlatego też wytrzymałe obuwie do biegania może być dla nas najlepszym rozwiązaniem. Są to tak zwane buty trailowe. Powinny znaleźć się w garderobie każdego biegacza, który lubi podejmować się nowych wyzwań i nie boi się pokonywania coraz to nowszych tras.

Czym charakteryzują się buty terenowe?

Bieg po bezdrożach wymaga dobrego przygotowania, zarówno jeżeli chodzi o technikę, kondycję, jak i odzież sportową oraz obuwie. Dobre buty do trenowania w terenie nie mają tak dużej amortyzacji jak te, które przeznaczone są do joggingu po mieście. Dlaczego? Stopę stawiamy pod różnymi kątami, więc musi ona nieustannie pracować. Im większa amortyzacja, tym mniejsze czucie podłoża i zaniżona pewność stawianych kroków. Ponadto w wielu modelach nie stosuje się dodatkowych stabilizacji, aby pozwolić stopie dostosowywać się do zmiennego ukształtowania terenu. Na przykład buty do biegania po górach muszą być też bardziej solidne, ponieważ są narażone na przetarcia oraz inne uszkodzenia, które zachodzą podczas bezpośredniego kontaktu z kamieniami i wystającymi korzeniami drzew. Błoto czy wilgotne podłoże również mogą spowodować, że buty szybciej się zużyją. To dlatego wyróżniają się mniejszą liczbą cienkich siateczek i posiadają dodatkowe wzmocnienia w przypadku materiału. Najważniejsza jest jednak dobrze wyprofilowana podeszwa (czyli cholewka) oraz agresywny bieżnik z wypustkami i nacięciami. To dzięki tym elementom buty dla osób ćwiczących w terenie to doskonałą przyczepność względem podłoża.

Czy potrzebujesz specjalnych butów do trenowania w terenie?

Jeżeli regularnie biegasz po bezdrożach, górskich szlakach czy leśnych ścieżkach, to zarówno damskie buty do biegania, ale też i męskie warianty do trenowania w terenie są tutaj konieczne. Wszystko to dla bezpieczeństwa oraz Twojego zdrowia. Nie najlepiej sprawdzą się tutaj buty biegowe przeznaczone do tras na twardej nawierzchni. Istotny okazuje się być również pokonywany dystans. Profesjonalne buty będą odpowiednie między innymi na biegi górskie. Sprawią, że nie zrezygnujesz z pożądanego komfortu. Co jest w tym przypadku istotne? Amortyzacja w butach przechodzi na drugi plan. W ofercie Decathlonu znajdziesz obuwie biegowe odpowiednie do każdych warunków! Konkretny model butów powinien być dopasowany do Twoich potrzeb. Zarówno buty męskie, jak i damskie muszą być odporne na wstrząsy. Warto sprawdzić między innymi warianty od marki Salomon, Kalenji czy Adidas, które dostępne są w naszym sklepie internetowym. Znajdziesz tutaj duży wybór butów, ale także odzieży odpowiedniej dla biegaczy (warianty damskie i męskie). W wielu rozmiarach, wzorach i kolorach. To właśnie u nas możesz znaleźć idealny but, który sprawdzi się na niejednej, górskiej trasie.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę