Kije do biegania

25 ofert

Zyskuj więcej z programem lojalnościowym Decathlon Active

50 zł = 50 punktów

Zbieraj punkty za zakupy

odbieraj bony

na kolejne zakupy

365 dni

na wymianę i zwrot

Więcej szczegółów
Więcej szczegółów
Kije trekkingowe Spokey Carbon karbonowe
SPOKEY Kije trekkingowe Spokey Carbon karbonowe

249,99 zł 299,99 zł - 50,00 zł

Kije trekkingowe Spokey QUICK
SPOKEY Kije trekkingowe Spokey QUICK

154,99 zł 164,99 zł - 10,00 zł

Kije trekkingowe Black Diamond Trail
BLACK DIAMOND Kije trekkingowe Black Diamond Trail

329,99 zł 339,00 zł - 9,00 zł

Kije trekkingowe Spokey Zion
Kije trekkingowe Spokey Ekvilibro
SPOKEY Kije trekkingowe Spokey Ekvilibro

79,99 zł 85,99 zł - 6,00 zł

Kije trekkingowe Spokey COMPASS
SPOKEY Kije trekkingowe Spokey COMPASS

164,99 zł 171,99 zł - 7,00 zł

(2)
Kije Trekkingowe Kohla Peak Alpine
KOHLA Kije Trekkingowe Kohla Peak Alpine

375,00 zł 439,99 zł - 65,00 zł

 

Kije do biegania – przecieraj górskie szlaki

Jesteś fanatykiem biegania, a jednocześnie miłośnikiem gór? Chciałbyś połączyć obie te pasje, by zapewnić sobie najwspanialszy aktywny wypoczynek? Bieganie po górach nie jest wbrew pozorom aktywnością tylko dla prawdziwych twardzieli czy doświadczonych sportowców. Każdy może spróbować swoich sił i przekonać się, że warto poznawać nowe oblicza popularnych sportów. Jeżeli planujesz biegać po bardziej wymagającym terenie, polecamy kije do biegania. To sprzęt, dzięki któremu ten sport da Ci jeszcze więcej przyjemności.

Po co Ci kije do biegania?

Zastanawiasz się, dlaczego bieganie po górskich szlakach może być bez nich trudne, a nawet niemożliwe? Gdy biegasz w miejskich warunkach, Twoje ręce pozostają zazwyczaj wolne. Dlaczego miałbyś rezygnować z tego komfortu przy zmianie trasy? Bieganie po górach to dużo bardziej wymagająca aktywność. Góry rządzą się własnymi prawami. Narażasz swoje mięśnie i stawy na znacznie większe obciążenie, a nierówny teren zwiększa ryzyko upadku czy poważnych kontuzji. Dlatego potrzebujesz dodatkowych punktów oparcia, czyli kijów do biegania. Zapewniają one bezpieczeństwo, ale nie pozbawiają Cię przyjemności z biegania. Na pewno będą dobrym wyborem dla wszystkich górskich biegaczy, pozwolą oswoić się z nową sytuacją, a także poznać specyfikę tej aktywności.

Kije do biegania mogą Ci się przydać

Nie każdy biegacz górski z nich korzysta, lecz w niektórych okolicznościach posiadanie ich to konieczność. Powinieneś się nad nimi zastanowić, jeśli dopiero zaczynasz swoją biegową przygodę w górach. Kije do biegania przydadzą się doświadczonym biegaczom, zwłaszcza w biegach ultra. Jeżeli Twoja kondycja nie jest jeszcze na wystarczająco dobrym poziomie, pomogą Ci w pokonaniu dłuższej trasy, podczas której nierzadko zamieniasz bieg na szybki marsz. Będą wtedy idealnym wsparciem. Warto zabrać je ze sobą na trasę z licznymi podbiegami i dużymi zmianami wysokości. Kiedy biegniesz pod górę, Twoje stawy pracują intensywniej, a zatem są narażone na większe obciążenia. Kije do biegania zapewnią Ci dobre oparcie, dzięki któremu utrzymasz równowagę. Sprawdź także odzież do biegania i buty do biegania w górach i w terenie.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę