Kije do biegania

(41)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Kije do biegania – przecieraj górskie szlaki

Jesteś fanatykiem biegania, a jednocześnie miłośnikiem gór? Chciałbyś połączyć obie te pasje, by zapewnić sobie najwspanialszy aktywny wypoczynek? Bieganie po górach nie jest wbrew pozorom aktywnością tylko dla prawdziwych twardzieli czy doświadczonych sportowców. Każdy może spróbować swoich sił i przekonać się, że warto poznawać nowe oblicza popularnych sportów. Jeżeli planujesz biegać po bardziej wymagającym terenie, polecamy kije do biegania. To sprzęt, dzięki któremu ten sport da Ci jeszcze więcej przyjemności.

Po co Ci kije do biegania?

Zastanawiasz się, dlaczego bieganie po górskich szlakach może być bez nich trudne, a nawet niemożliwe? Gdy biegasz w miejskich warunkach, Twoje ręce pozostają zazwyczaj wolne. Dlaczego miałbyś rezygnować z tego komfortu przy zmianie trasy? Bieganie po górach to dużo bardziej wymagająca aktywność. Góry rządzą się własnymi prawami. Narażasz swoje mięśnie i stawy na znacznie większe obciążenie, a nierówny teren zwiększa ryzyko upadku czy poważnych kontuzji. Dlatego potrzebujesz dodatkowych punktów oparcia, czyli kijów do biegania. Zapewniają one bezpieczeństwo, ale nie pozbawiają Cię przyjemności z biegania. Na pewno będą dobrym wyborem dla wszystkich górskich biegaczy, pozwolą oswoić się z nową sytuacją, a także poznać specyfikę tej aktywności.

Kije do biegania mogą Ci się przydać

Nie każdy biegacz górski z nich korzysta, lecz w niektórych okolicznościach posiadanie ich to konieczność. Powinieneś się nad nimi zastanowić, jeśli dopiero zaczynasz swoją biegową przygodę w górach. Kije do biegania przydadzą się doświadczonym biegaczom, zwłaszcza w biegach ultra. Jeżeli Twoja kondycja nie jest jeszcze na wystarczająco dobrym poziomie, pomogą Ci w pokonaniu dłuższej trasy, podczas której nierzadko zamieniasz bieg na szybki marsz. Będą wtedy idealnym wsparciem. Warto zabrać je ze sobą na trasę z licznymi podbiegami i dużymi zmianami wysokości. Kiedy biegniesz pod górę, Twoje stawy pracują intensywniej, a zatem są narażone na większe obciążenia. Kije do biegania zapewnią Ci dobre oparcie, dzięki któremu utrzymasz równowagę. Sprawdź także odzież do biegania i buty do biegania w górach i w terenie.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę