Kolce do biegania

8 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Kolce lekkoatletyczne Kiprun AT Start
Najlepiej oceniany
 

Kolce do biegania po stadionowej bieżni

Nie biegasz po lesie i bezdrożach? Miejski klimat również Ci nie służy? Twój trening biegowy zawsze odbywa się na bieżni? Wiesz zapewne, że potrzebne Ci są kolce do biegania. Możesz oczywiście wybrać typowe buty biegowe, jednak dopiero kolce pozwolą Ci rozwinąć prędkość, wykorzystać cały potencjał oraz osiągać coraz lepsze wyniki. Kolce do biegania wyróżniają się specyficzną budową, nie pomylisz ich z żadnymi innymi butami sportowymi. Ich konstrukcja zapewnia zawodnikowi jak najlepszą dynamikę i przyczepność, od których zależy wybicie stopy warunkujące prędkość.

Biegaj szybciej

Kolce do biegania przeznaczone są przede wszystkim do biegów na stadionie, ale równie dobrze sprawdzają się podczas biegów przełajowych. Łatwo można sprawdzić, jak szybko się w nich biega, pokonując ten sam dystans w typowych butach do biegania, a potem w kolcach. Twój wynik może być nawet o kilka sekund lepszy! Biegając po śliskiej, nierównej powierzchni, tracimy równowagę i stabilność, a także czas, aby je odzyskać. Kolce do biegania eliminują ten problem, zapewniając doskonałą przyczepność. Ma to również wpływ na ograniczenie ryzyka kontuzji, brak stabilności jest bowiem równoznaczny z ograniczonym bezpieczeństwem.

Dobre kolce do biegania

Aby spełniły wszystkie te funkcje, muszą mieć aerodynamiczny kształt i być dobrze dopasowane do stopy. Nie mniej ważna jest jakość wykonania, która pozwoli Ci dłużej z nich korzystać dzięki czemu uchronisz się przed szybką inwestycją w kolejną parę. Kolce do biegania są często wyposażone w cienką płytkę z przodu stopy, która wspomaga odbicie. Możemy je podzielić również na buty z wymiennymi lub stałymi kolcami. Buty biegowe zawsze dopasowujemy do terenu. Kolce do biegania nie sprawdzą się do joggingu po asfalcie, ale poprawią jakość treningu na bieżni i w trudnych warunkach.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę