Okulary do biegania

10 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
 

Okulary do biegania – oczy zwrócone ku słońcu

To nie moda, a kwestia komfortu i Twojego zdrowia. Okulary do biegania nie są kolejnym dodatkiem wpływającym na lepszy wygląd w trakcie treningu. Jeżeli zastanawiasz się nad ich zakupem, to na pewno coś szczególnego zwróciło Twoją uwagę. Ograniczona widoczność w mocnym słońcu, a może łzawienie oczu lub pogorszenie się Twojego wzroku? Okulary do biegania to jeden z obowiązkowych gadżetów biegacza. Stanowią wsparcie latem, ale przydadzą się też o każdej innej porze roku. Niektórzy nawet zimą nie wyobrażają sobie treningu biegowego bez okularów, które chronią oczy przed odbijającymi się od śniegu promieniami UV. Czy należą już do Twojego ekwipunku?

Warto biegać w okularach

Kto nie lubi słońca? Na próżno szukać przeciwników słonecznej pogody. Wzrasta jednak świadomość społeczna jego szkodliwego wpływu na nasze zdrowie. Cierpi nasza skóra, ale też oczy. Przeciwsłoneczne okulary do biegania chronią nasz wzrok tak samo, jak kremy z filtrem zapewniają skuteczną ochronę skóry. Jakie mogą być skutki ich braku? Wady rozwijają się przez kilka lat – dochodzi do upośledzenia ostrości widzenia, zwiększa się ryzyko jaskry i zaćmy, a także zwyrodnienia plamki żółtej. Nie oznacza to jednak, że odczujesz dyskomfort dopiero po pewnym czasie. Okulary do biegania skutecznie eliminują niedogodności pojawiające się bezpośrednio po treningu, np. zmęczenie oczu, nadwrażliwość na światło, zapalenie spojówek lub wrażenie piasku pod oczami. Okulary do biegania stanowią jednak ochronę nie tylko przed słońcem, lecz także wiatrem i owadami. Zakładaj je koniecznie, jeżeli biegasz w pobliżu zbiorników wodnych, po ścieżkach na dużych wysokościach czy zimą po ośnieżonym terenie. To warunki o zwiększonej intensywności promieniowania UV.

Okulary do biegania, czyli okulary do zadań specjalnych

Różnią się od tych, które nosisz na co dzień, nie tylko kształtem. Dobrze dopasuj je do kształtu swojej twarzy. Nie mogą być za duże, ponieważ będą się zsuwały, natomiast zbyt małe będą Cię uciskały. Okulary do biegania powinny być giętkie i elastyczne, ale też trwałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Najlepiej, jeśli posiadają szkła fotochromowe i chronią przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC. Możesz zdecydować się na kolorowe soczewki lub klasyczne czarne bądź szare. Sprawdź także czapeczki z daszkiem do osłony przed słońcem.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę