Deskorolki

Deskorolki

a11y.skip-filters
Filtry
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
PLECAK SKATE GRIND
DC SHOES PLECAK SKATE GRIND
179,99 zł
U Ciebie za 2 dni
Deskorolka SIMPLY
SPOKEY Deskorolka SIMPLY
145,99 zł
177,99 zł −17%
DECK DESKOROLKI DK100 8,5"
Koniec serii
OXELO DECK DESKOROLKI DK100 8,5"
99,99 zł
119,99 zł −16%
(1)
U Ciebie za 2 dni
DECK DESKOROLKI DK120 GREETINGS 8"
Koniec serii
OXELO DECK DESKOROLKI DK120 GREETINGS 8"
99,99 zł
149,99 zł −33%
(4)
U Ciebie za 2 dni
 

Deskorolki

Pragnąc aktywnie spędzać czas, warto zdecydować się na zakup deskorolki. Jazda na niej angażuje wiele partii mięśni, a jednocześnie opanowanie jej podstaw nie wymaga zbyt wiele czasu.


Prototyp deskorolki pojawił się na przełomie lat 40. i 50. XX wieku. Wówczas to pewni surferzy, podczas bezwietrznego dnia, postanowili rozmontować swoje wrotki i przyczepić ich kółka do desek, by uprawiać swój ukochany sport na lądzie. Tamte deski miały oczywiście swoje wady – można było nimi jechać wyłącznie po linii prostej, gdyż nie były przystosowane do wykonywania skrętów. Obecnie istnieje wiele różnych modeli desek o odmiennym kształcie, rozmiarze i przeznaczeniu.

Klasyczna deskorolka jest wykonana ze sklejki i pokryta gripem, czyli warstwą papieru ściernego. Okazuje się ona najbardziej uniwersalna, ponieważ można ją z powodzeniem wykorzystać zarówno do jazdy po mieście, jak i akrobacji w skateparku. Mierzy się ją w calach, a jej szerokość zawiera się w przedziale od 7 do 9 cali. W zależności od tego, do czego będzie wykorzystywana deska, wybiera się miękkie bądź twarde kółka. Te pierwsze lepiej sprawdzą się podczas jazdy miejskiej, natomiast drugie okażą się doskonałe do wykonywania różnego rodzaju tricków. Klasyczne deskorolki będą idealnym wyborem dla początkujących – dopiero po opanowaniu podstaw jazdy można zdecydować się na deskę o konkretnym zastosowaniu.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę