Kaski na deskorolkę

28 ofert
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
Kask rowerowy dla dzieci Btwin Teen 520
Najlepiej oceniany
Kask na rolki, deskorolkę, hulajnogę MF540 odblaskowy pomarańcz
Ostatnie sztuki
OXELO Kask na rolki, deskorolkę, hulajnogę MF540 odblaskowy pomarańcz

99,99 zł 119,99 zł - 20,00 zł

Najniższa cena 119,99 zł

(53)
Kask na rolki, deskorolkę, hulajnogę dziecięcy Spokey Pumptrack
SPOKEY Kask na rolki, deskorolkę, hulajnogę dziecięcy Spokey Pumptrack

139,99 zł 154,99 zł - 15,00 zł

Najniższa cena 154,99 zł

Kask Nils Extreme MTW24
 

Kaski na deskorolkę – postaw na bezpieczeństwo jazdy w każdych warunkach

Skateboarding jest sportem wyczynowym i kontuzjogennym. Wymaga więc dostosowania warunków jazdy do umiejętności, ale również zapewnienie sobie odpowiedniej ochrony. Podstawowym wyposażeniem każdego ridera jest kask na deskorolkę, a także odpowiednio dopasowane ochraniacze. Zawsze przede wszystkim powinniśmy zadbać o newralgiczne części naszego ciała, wśród których najważniejsza jest głowa. Uderzenie o twardą powierzchnię powoduje poważne urazy, niekiedy nieodwracalne i wpływające negatywnie na codzienne funkcjonowanie. Kask na deskorolkę chroni też przed mniejszymi urazami, jak otarcia czy skaleczenia.

Jaki kask na deskorolkę dla dorosłych?

Dopiero zaczynasz swoją przygodę ze skateboardingiem? A może zdecydowałeś się zwiększyć bezpieczeństwo jazdy po mieście lub na skateparku? Zastanawiasz się, jaki kask na deskorolkę wybrać? Kask na deskorolkę powinien być w całości zabudowany, dobrze jest, jeżeli ma osłonę również na uszy. Swoim kształtem przypomina kask narciarski. Ważne jest też, aby był wykonany z solidnych i trwałych materiałów. Do produkcji kasku na deskorolkę bardzo często wykorzystuje się ABS. Jest to tworzywo o wyjątkowych właściwościach i dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Dobry kask wyposażony jest też w system wentylacji, aby zapewnić użytkownikom komfort i wygodę jazdy w każdych warunkach. Wilgoć jest skutecznie odprowadzana na zewnątrz, z kolei świeże i chłodniejsze powietrze przedostaje się do środka. Od wewnątrz kask na deskorolkę powinien mieć miękkie wyściełanie, aby nie podrażniać skóry i nie powodować otarć. Jeżeli chodzi o zapięcie, to w kaskach deskorolkowych wykorzystuje się specjalny pasek z regulacją i klamrą. Możemy go dobrze dopasować do wielkości głowy.

Wybieramy kask na deskorolkę dla dziecka

Kask na deskorolkę dla dziecka będzie mniejszy. Podobnie jak kask dla dorosłych, musi być on zabudowany i dobrze osłaniać całą głowę. Dostępne w sklepie Decathlon modele mają też regulację rozmiaru, wielkość ustawiamy za pomocą pokrętła. Są również wyposażone w wentylację i miękkie wnętrze. Kaski na deskorolkę dla dziecka występują w kilku kolorach, każdy maluch znajdzie w naszej palecie barw swój ulubiony.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę