Kaski na deskorolkę

Kaski na deskorolkę

a11y.skip-filters
Filtry
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Kaski na deskorolkę – postaw na bezpieczeństwo jazdy w każdych warunkach

Skateboarding jest sportem wyczynowym i kontuzjogennym. Wymaga więc dostosowania warunków jazdy do umiejętności, ale również zapewnienie sobie odpowiedniej ochrony. Podstawowym wyposażeniem każdego ridera jest kask na deskorolkę. Zawsze przede wszystkim powinniśmy zadbać o newralgiczne części naszego ciała, wśród których najważniejsza jest głowa. Uderzenie o twardą powierzchnię powoduje poważne urazy, niekiedy nieodwracalne i wpływające negatywnie na codzienne funkcjonowanie. Kask na deskorolkę chroni też przed mniejszymi urazami, jak otarcia czy skaleczenia.

Jaki kask na deskorolkę dla dorosłych?

Dopiero zaczynasz swoją przygodę ze skateboardingiem? A może zdecydowałeś się zwiększyć bezpieczeństwo jazdy po mieście lub na skateparku? Zastanawiasz się, jaki kask na deskorolkę wybrać? Kask na deskorolkę powinien być w całości zabudowany, dobrze jest, jeżeli ma osłonę również na uszy. Swoim kształtem przypomina kask narciarski. Ważne jest też, aby był wykonany z solidnych i trwałych materiałów. Do produkcji kasku na deskorolkę bardzo często wykorzystuje się ABS. Jest to tworzywo o wyjątkowych właściwościach i dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Dobry kask wyposażony jest też w system wentylacji, aby zapewnić użytkownikom komfort i wygodę jazdy w każdych warunkach. Wilgoć jest skutecznie odprowadzana na zewnątrz, z kolei świeże i chłodniejsze powietrze przedostaje się do środka. Od wewnątrz kask na deskorolkę powinien mieć miękkie wyściełanie, aby nie podrażniać skóry i nie powodować otarć. Jeżeli chodzi o zapięcie, to w kaskach deskorolkowych wykorzystuje się specjalny pasek z regulacją i klamrą. Możemy go dobrze dopasować do wielkości głowy.

Wybieramy kask na deskorolkę dla dziecka

Kask na deskorolkę dla dziecka będzie mniejszy. Podobnie jak kask dla dorosłych, musi być on zabudowany i dobrze osłaniać całą głowę. Dostępne w sklepie Decathlon modele mają też regulację rozmiaru, wielkość ustawiamy za pomocą pokrętła. Są również wyposażone w wentylację i miękkie wnętrze. Kaski na deskorolkę dla dziecka występują w kilku kolorach, każdy maluch znajdzie w naszej palecie barw swój ulubiony.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę