Rowery stacjonarne

36 ofert
Decathlon Rent

Wniesienie i montaż

SPRAWDŹ OFERTĘ
Rower stacjonarny Zipro Easy
Najlepiej oceniany
ZIPRO Rower stacjonarny Zipro Easy

1299,00 zł 1349,00 zł - 50,00 zł

(1)
Rower stacjonarny Zipro Flame iConsole+
Rower stacjonarny Zipro Vision
Najlepiej oceniany
ZIPRO Rower stacjonarny Zipro Vision

749,00 zł 799,00 zł - 50,00 zł

(1)
Rower stacjonarny Zipro Nitro RS
Rower magnetyczny składany Spokey XFIT+
Najlepiej oceniany
SPOKEY Rower magnetyczny składany Spokey XFIT+

569,99 zł 711,99 zł - 142,00 zł

(1)
Rower stacjonarny, Zipro Boost
ZIPRO Rower stacjonarny, Zipro Boost

899,00 zł 999,00 zł - 100,00 zł

(2)
 

Rower treningowy magnetyczny - dla kogo stworzony jest ten przyrząd

Rower magnetyczny jest niezwykle uniwersalnym sprzętem do treningów cardio, ćwiczeń mających na celu wzmocnienie dolnej partii ciała a także do rehabilitacji. Jest to urządzenie, z którego korzystać może każdy. Świetnie sprawdza się bowiem zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, u osób młodych i starszych, u użytkowników i użytkowniczek, którym zależy na straceniu nadprogramowych kilogramów i u tych, których celem jest rozbudowanie masy mięśniowej. Rower fitness jest więc wspaniałą propozycją dla każdego, kto nie posiada do ćwiczeń na nim przeciwskazań natury medycznej. Zanim więc zaczniesz trenować na jednym z naszych rowerów magnetycznych, zapytaj swojego lekarza o zgodę. Aktywność fizyczna na tego rodzaju sprzęcie jest bezpieczna i nie wiąże się z nią żadne poważne ryzyko utraty zdrowia. Mogą ćwiczyć na nim nawet kobiety w ciąży i osoby cierpiące na zaburzenia równowagi, choroby krążenia i różnego rodzaju schorzenia błędnika. Osoby z nadwagą, dzięki regularnym treningom na treningowym rowerze magnetycznym, pozbędą się zbędnych kilogramów. Osoby ćwiczące na nim, których celem jest nabranie masy, mogą liczyć na rozbudowanie mięśni nóg i brzucha. Domowe rowery stacjonarne są więc wspaniałą propozycją dla wszystkich, niezależnie od stanu zdrowia, płci, wieku i kondycji fizycznej.

Rower magnetyczny, mechaniczny i elektromagnetyczny - rodzaje systemu oporowego

Na rynku urządzeń fitness, znaleźć można rowerki mechaniczne, magnetyczne i elektromagnetyczne. Rower mechaniczny to sprzęt, który charakteryzuje się nieskomplikowaną budową. Rowery z mechanicznym systemem oporowym są niedrogie i powszechnie dostępne. Konstrukcja tego roweru stacjonarnego opiera się o opór powstający w wyniku tarcia koła zamachowego o hamulec, który reguluje się stworzonym do tego celu pokrętłem. Rowery tego typu są proste w obsłudze, ale ich praca jest stosunkowo głośna. Oglądanie programów telewizyjnych w trakcie ćwiczeń może być utrudnione. Odpowiednim sprzętem do uprawiania aktywności podczas oglądania telewizji lub słuchania audiobooka bądź muzyki, jest rower magnetyczny. Posiada on system, który oparty jest o hamulec magnetyczny. Składa się on z zestawu magnesów, umiejscowionych w kole zamachowym. Im bliżej siebie znajdują się magnesy, tym siła oporu jest większa. Pole magnetyczne nie wydaje głośnych dźwięków, dlatego model magnetyczny gwarantuje cichą pracę i liczne programy treningowe. Rower elektromagnetyczny jest opcją dla zawodowców lub osób, których celem jest intensywny trening o dużej częstotliwości. System oporu regulowany jest poprzez specjalny, wbudowany w urządzenie, mikroprocesor. Wpływa on na pracę silnika elektrycznego, który posiada ten model roweru do ćwiczeń w domowym zaciszu. Rowery tego typu są bardziej kosztowne z powodu zaawansowania technicznego.

Rower spinningowy, pionowy i poziomy - rodzaje rowerów stacjonarnych

Rowery stacjonarne dzielą się nie tylko ze względu na wbudowany system oporowy. Drugi podział dotyczy pozycji, którą należy przyjąć podczas jazdy. Z tego powodu, rowery dzieli się na pionowe, poziome i spinningowe. Rowery pionowe wymagają przyjęcia pozycji zbliżonej do tej, która przyjmowana jest podczas jazdy na klasycznym rowerze miejskim. Są to modele najbardziej popularne. Zaleca się je wszystkim, którzy cierpią na problemy natury kardiologicznej, między innymi na nadciśnienie. Praca na rowerku pionowym jest bezpieczna dla dbających o serce i płuca. Osoby, którym doskwierają problemy z kręgosłupem, powinny rozważyć zakup roweru poziomego. Zapewnia on podparcie dla pleców, a więc odciąża newralgiczne partie ciała. Poprzez przyjęcie pozycji, którą wymusza rowerek poziomy, dodatkowo, poza mięśniami kończyn dolnych, pracują także mięśnie brzucha. Pedały w takich modelach są wysunięte do przodu, a ułożenie ciała gwarantuje komfort i bezpieczeństwo. Ostatnim typem rowerków stacjonarnych jest rower spinningowy. Jest to urządzenie przeznaczone dla osób, których możliwości treningowe są naprawdę duże. Sprawdzi się on więc u użytkowników i użytkowniczek, którym zależy na intensyfikacji przejechanego dystansu do maksimum. Pozycja, jaką przybiera się do jazdy spinningowej jest bardzo pochylona do przodu. Jazdę z maksymalnym obciążeniem w takim ułożeniu ciała, odradza się więc osobom, które narażone są na bóle pleców.

Rower stacjonarny magnetyczny czy mechaniczny - który wybrać

Szukasz roweru, który zapewni Ci komfortowy trening bez wychodzenia z domu? Jeśli nie jesteś zawodowcem ani osobą, która trenuje najczęściej jak tylko możliwe, rozważ zakup roweru stacjonarnego o oporze mechanicznym lub magnetycznym. Opcję elektromagnetyczną pozostaw na później, gdy zyskasz już pewność, że jest to sprzęt, bez którego ciężko będzie Ci się obejść. Który więc rodzaj oporu wybrać? Czy lepszy jest rower magnetyczny czy mechaniczny? Ciężko stwierdzić to jednoznacznie, ponieważ istnieje wiele czynników, które mają na to wpływ. Modele mechaniczne są tańsze i mniej skomplikowane. Służą jednak jedynie jeździe rekreacyjnej. Jeżeli więc jesteś osobą niezbyt zaawansowaną pod względem wytrenowania i zamierzasz ćwiczyć raz lub dwa razy w tygodniu, taki model powinien w pełni spełnić Twoje oczekiwania. Ze względu na prostą konstrukcję, rzadko dotyczą go jakiekolwiek awarie. Należy jednak zaznaczyć, że pracuje on stosunkowo głośno. Jeśli więc planujesz jeździć podczas oglądania telewizji, może być to utrudnione. Cichą pracę zapewni Ci natomiast rower magnetyczny. Jest on nieco bardziej skomplikowany pod względem budowy, ale nie ulega częstym awariom. Sprawdzi się w przypadku nieco intensywniejszych treningów i ćwiczeniach interwałowych. Posiada konsolę z wyświetlaczem, poprzez którą możesz sterować urządzeniem. Cechuje się więc wyższą precyzją niż model mechaniczny.

Rower stacjonarny do domu - dopasowanie do indywidualnych potrzeb

Wybierając rower stacjonarny, należy zwrócić uwagę na szereg elementów. Przede wszystkim trzeba zastanowić się, do czego będzie on konkretnie służył. Czy do rekreacyjnej jazdy raz lub dwa razy w tygodniu, czy do regularnych treningów minimum trzy razy na tydzień. Po drugie, powinno się wyznaczyć przedział cenowy, w którym chce się zmieścić. Rozstrzał cen rowerków stacjonarnych jest naprawdę duży. Nie zawsze opłaca się kupować drogi model, czasami tańszy jest opcją korzystniejszą. Jeżeli jednak szuka się sprzętu na lata i zamierza się poddawać go regularnej pracy, można przeznaczyć na niego nieco większy budżet. Po trzecie trzeba wybrać pozycję treningową. Zastanowić się czy preferuje się klasyczną pozycję rowerową, czy raczej wygodne siedzisko z oparciem. Po czwarte warto zwrócić uwagę na parametry roweru. Sprawdzić, w jakim stopniu ustawia się wysokość siodełka i kierownicy i czy będzie to stopień zadowalający. Ważne są też dodatkowe funkcje, takie jak na przykład monitorowanie czynności życiowych, liczby przejechanych kilometrów itd.

Odchudzanie z Decathlon.pl - oferta stacjonarnych rowerów magnetycznych

W internetowym sklepie sportowym Decathlon.pl znajdziesz szeroki wybór rowerów treningowych o oporze magnetycznym. Posiadamy urządzenia wytwarzane przez renomowanych producentów. W naszym asortymencie mamy więc między innymi rowery magnetyczne marek takich jak Zipro, Spokey, Christopeit, HMS, Malatec, Trizand czy One Fitness. Oferujemy rowery magnetyczne pionowe, poziome i spinningowe. Rowery z wygodnym oparciem i klasyczne, bez oparcia. Jeżeli więc szukasz roweru magnetycznego wysokiej jakości w korzystnej cenie, na pewno znajdziesz go w Decathlon. A jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie naszej oferty, zachęcamy do skontaktowania się z naszym personelem. Możesz wykonać do nas telefon, napisać wiadomość e-mail lub kliknąć w link czatu, który znajduje się w zakładce produktu.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę