Piłki do futbolu amerykańskiego

21 ofert
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
Minipiłka do futbolu amerykańskiego Wilson NFL Duke Replika
Ostatnie sztuki
WILSON Minipiłka do futbolu amerykańskiego Wilson NFL Duke Replika

54,99 zł 74,99 zł - 20,00 zł

Najniższa cena 74,99 zł

 

Futbol amerykański - czym jest najpopularniejsza gra na zachodzie?

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest świetną propozycją dla osób, które pracują przy biurku bądź chcą dołączyć trochę aktywności do swojej codzienności. W przypadku futbolu amerykańskiego można połączyć przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony spędzisz czas w gronie rodziny bądź znajomych, a z drugiej wyćwiczysz swój umysł, jak i technikę. Jest to sport kontaktowy, w którym uczestniczą dwa zespoły. Dążą one do zdobycia większej liczby punktów. Popularność zyskał szczególnie w Stanach Zjednoczonych, lecz coraz częściej przewija się także na europejskich arenach.W sklepie internetowym Decathlon.pl odnajdziesz sprzęt, który będzie skrojony wprost pod Ciebie i Twoją drużynę. Zostań profesjonalistą ze sprzętem marek, takich jak Wilson czy The Duke i poczuj się jak sportowcy na zachodzie.

Piłka kluczowym elementem gry w futbol amerykański

W wielu sportach drużynowych to piłka gra kluczową rolę w rozgrywkach. Zarówno w przypadku piłki nożnej, jak i w rugby nie można byłoby zacząć meczu bez jej udziału. To właśnie nią zawodnicy starają się przyłożyć na polu rywala, aby zdobyć punkt. Można też ją kopnąć w odpowiednie miejsce między bramkami, aby poprawić swój rezultat. Piłka do futbolu produkowana jest ze skóry bydlęcej. Jest ona niezwykle trwała i ma dosyć twarde wykończenie. Popularnie nazywa się ona także pigskin, dlatego materiał, z którego powstaje może być zaskoczeniem.Na przestrzeni lat wygląd piłki zmieniał się. W latach 30. XX wieku była ona dłuższa oraz węższa. W 1956 roku białe warianty zostały zamienione na takie, które posiadają dokładnie dwa pasy. Były one niegdyś używane przez najlepszą obecnie zawodową ligę futbolu amerykańskiego. Nazwane zostały ,,The Duke" na cześć Wellingtona Mary. Jej producentem od samego początku była firma Wilson Sporting Goods. Zajmuje się dostarczaniem piłek do rozgrywania meczów w NFL. Piłki do futbolu amerykańskiego, wbrew pozorom, różnią się wyglądem i rozmiarem od tych przeznaczonych do gry w rugby.

Jaką piłkę do futbolu amerykańskiego warto wybrać?

Powinna ona mieć przede wszystkim odpowiednie wymiary. Jeżeli dana futbolówka nie będzie wykonana odpowiednio, wtedy może nie zostać dopuszczona do regularnych rozgrywek. Producenci starają się dbać o każdy detal. Obecnie piłki, które są w stałym obiegu w najlepszej zawodowej lidze futbolu amerykańskiego muszą mieć długość od 11 do 11,25 cali. Powinny mieć również odpowiednio szerszy obwód, który oscyluje od 28 do 28,5 cala. Zdarzają się jednak przypadki, gdy mogą one mieć od 21 do 21,25 cali. Waga natomiast podawana jest w uncjach. Przyjmuje się, że powinna ona mieścić się w granicach od 14 do 15 uncji.W ofercie sklepu Decathlon.pl znajdziesz produkty dostosowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Wersje junior są mniejsze i bardziej przyczepne. Modele dla bardziej zaawansowanych graczy to sprzęt bardziej profesjonalny, który sprawdzi się podczas każdego sparingu czy meczu. Sprawdź naszą stronę i zapoznaj się z opiniami tych, którzy zakupili już swoje piłki.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę