Rękawiczki do futbolu amerykańskiego

7 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
 

Football amerykański - podstawowe zasady

Ten często mylony z rugby, kontaktowy sport drużynowy, od niedawna zaczyna podbijać serca naszych rodaków. Choć to najbardziej popularny sport w Stanach Zjednoczonych, nie jest on dyscypliną znaną w naszym kraju, dlatego postaramy się przybliżyć w kilku słowach, na czym polega. W meczu biorą udział dwie drużyny, każda z nich składa się z jedenastu graczy. Podczas rozgrywki, starają się oni zdobyć jak największą liczbę punktów. Jak zdobywa się punkty? Istnieje na to wiele sposobów. Najbardziej podstawowy to przeniesienie piłki przez goal line, czyli linię punktową lub rzucenie jej do zawodnika, który znajduje się w end zone, czyli polu punktowym położonym za wspomnianą linią. Punkty można także zdobyć przez kopnięcie jej na bramkę przeciwnej drużyny, czyli field goal. Podczas rozgrywki, piłkę można kopać, rzucać, nieść i przekazywać z rąk do rąk. Drużyna, która w momencie upłynięcia czasu meczu, posiada większą liczbę punktów, wygrywa.

Idealne rękawiczki do futbolu amerykańskiego - czym się charakteryzują

Rękawiczki futbolowe to jeden z podstawowych elementów wyposażenia sportowego każdego gracza. Odpowiednio dobrane, zapewniają bezpieczeństwo i dodatkową przyczepność, dzięki nadrukowi ze specjalnej tekstury, który ułatwia chwyt i pomaga lepiej złapać piłkę. Charakteryzują się lekkością i posiadają większą powierzchnię kontaktową znajdującą się pomiędzy piłką a dłonią (a dokładniej jej spodem), co wpływa także na zwiększenie ochrony dłoni. Sprzęt przeznaczony dla łapacza, powinien zapewniać graczowi komfort i większą przyczepność, która pozwoli na sprawniejsze przyjęcie futbolówki. Dobre modele rękawic dla liniowego gracza mają zapięcie na rzep, które pozwalają na skuteczne dopasowanie się do nadgarstka zawodnika. Mankiet powinien być rozciągliwy, żeby lepiej trzymać rękawiczkę podczas gry.

Zobacz wybór rękawic na każdą dłoń oraz najlepszych akcesoriów do footballu amerykańskiego w Decathlon

W ofercie sklepu Decathlon znajdziesz rękawice do futbolu amerykańskiego, które pomogą Ci zdobyć przewagę na boisku. Rękawice futbolowe, które oferujemy, posiadają wysokiej jakości wyściółkę i dostępne są w pięciu rozmiarach do wyboru. Jeśli więc potrzebujesz pary rękawiczek dla siebie, na pewno wybierzesz ją z asortymentu Decathlon. Ponadto w naszym sklepie znajdziesz jeszcze inne produkty, które pomogą Ci poprawić wydajność na boisku. Mamy doskonały ogrzewacz do rąk do futbolu amerykańskiego, dzięki któremu ogrzejesz swoje ręce, gdy temperatura na dworze będzie niska. Reguluje się go w łatwy sposób, więc można go używać bez względu ma wymiary. Materiał, z którego go wykonano, zapobiega wchłanianiu się wody i pozwala na zwiększenie ciepła podczas treningu. Mamy także opaskę na nadgarstek dla trenera footballu. Sprawdzi się ona świetnie, gdy przyjdzie potrzeba zerknięcia na taktykę gry. Takie akcesorium fantastycznie rozwiązuje problem, z którym musi zmierzyć się każdy trener podczas meczu. Dzięki opasce, wszelkie niezbędne informacje można mieć zawsze przy sobie.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę