Kije hokejowe

(24)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories

Podkategorie

Cofnij do Hokej
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Zestaw hokejowy 100
Najlepiej oceniany
OROKS Zestaw hokejowy 100
99,99 zł
(3)
U Ciebie za 2 dni
Kij HOKEJOWY IH 900 INT 65 LEWY
Raty 0%
OROKS Kij HOKEJOWY IH 900 INT 65 LEWY
349,99 zł
U Ciebie za 2 dni
KIJ HOKEJOWY IH 900 PRAWY
OROKS KIJ HOKEJOWY IH 900 PRAWY
659,99 zł
U Ciebie za 8 dni
KIJ HOKEJOWY IH 100 YTH PRAWY DLA DZIECI
KIJ HOKEJOWY IH 500 SENIOR PRAWY
OROKS KIJ HOKEJOWY IH 500 SENIOR PRAWY
429,99 zł
U Ciebie za 8 dni
KIJ HOKEJOWY IH 500 JR PRAWY DLA DZIECI
OROKS KIJ HOKEJOWY IH 500 JR PRAWY DLA DZIECI
329,99 zł
U Ciebie za 8 dni
 

Kije hokejowe – zagraj jak profesjonalista

W hokeju na lodzie, oprócz łyżew hokejowych, obowiązuje jeszcze specjalny kij do hokeja. Służy on do uderzania krążka. Jego jakość warunkuje zatem zarówno komfort gry, jak też precyzję i tym samym skuteczność na lodowisku. Kije hokejowe różnią się w zależności od wykonania, użytych materiałów, ale też przeznaczenia – dla początkujących i doświadczonych zawodników. Przy wyborze należy zwrócić więc uwagę na kilka kluczowych parametrów, aby dopasować kij do swoich umiejętności i preferencji.

Jakie są rodzaje kijów hokejowych?

Tradycyjne kije wykonane były z drewna (wciąż się ich używa). Ich największą zaletą jest doskonałe wyczucie krążka. Są jednak ciężkie, dlatego niektórzy początkujący hokeiści nie decydują się na ich wybór. W większości przypadków, również wśród zawodowców, stosuje się kompozytowe kije hokejowe, czyli wykonane z tworzyw sztucznych. Produkuje się je m.in. z włókna węglowego, który sprawia, że kij do hokeja jest lżejszy i tym samym możemy znacznie lepiej nim manewrować. Jego elastyczność pozwala na bardzo dobrą kontrolę nad krążkiem, a także wykonywanie mocniejszych strzałów. Kije hokejowe mogą być jedno- lub dwuczęściowe. W przypadku drugiej opcji można dowolnie wymieniać łopatkę, kiedy się zużyje bez konieczności zakupu całego nowego kija.

Kij hokejowy prawy i lewy

Kije hokejowe występują w dwóch wersjach – kij prawy i lewy, a więc przeznaczonych dla zawodników prawo- i leworęcznych. Jeżeli trzymasz go lewą ręką u góry, a prawą na dole, wybierasz kij prawy, lewy jest przeznaczony dla zawodników, którzy trzymają go u góry prawą ręką, natomiast u dołu lewą. Najczęściej u góry zawodnicy trzymają kij do hokeja swoją mocniejszą i silniejszą ręką, czyli prawą, grają wiec kijem lewym. To lewe kije hokejowe są więc popularniejsze. Zawsze jednak dopasowuj kij do swoich indywidualnych uwarunkowań. Kij do hokeja musi mieć ponadto odpowiednią długość. Najbardziej optymalna długość to kij, który po ustawieniu pionowo na ziemi kończy się w obszarze szczęki oraz oczu.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę