Kije hokejowe

15 ofert

Weekend
darmowej dostawy

Sprawdź
Zestaw hokejowy 100
Najlepiej oceniany
OROKS Zestaw hokejowy 100

99,99 zł

(3)
Dostawa za 2 dni
Kij hokejowy Oroks IH 140
OROKS Kij hokejowy Oroks IH 140

99,99 zł

Dostawa za 2 dni
Kij hokejowy Oroks IH 900 prawy
Ostatnie sztuki
OROKS Kij hokejowy Oroks IH 900 prawy

469,99 zł 659,99 zł - 190,00 zł

Dostawa za 2 dni
Kij hokejowy dla dzieci Oroks IH 100 prawy
Kij hokejowy dla dzieci Oroks IH 100 prawy
Kij hokejowy dla bramkarza
OXELO Kij hokejowy dla bramkarza

299,99 zł

Dostawa za 2 dni
Kij hokejowy dla dzieci Oroks IH 500 lewy
Ostatnie sztuki
OROKS Kij hokejowy dla dzieci Oroks IH 500 lewy

199,99 zł 329,99 zł - 130,00 zł

Dostawa za 2 dni
KIJ HOKEJOWY IH 900 95 PRAWY
Raty 0%
OROKS KIJ HOKEJOWY IH 900 95 PRAWY

439,99 zł

Dostawa za 2 dni
Kij hokejowy Oroks IH 500 prawy
Ostatnie sztuki
OROKS Kij hokejowy Oroks IH 500 prawy

269,99 zł 429,99 zł - 160,00 zł

Dostawa za 2 dni
 

Kije hokejowe – zagraj jak profesjonalista

W hokeju na lodzie, oprócz łyżew hokejowych, obowiązuje jeszcze specjalny kij do hokeja. Służy on do uderzania krążka. Jego jakość warunkuje zatem zarówno komfort gry, jak też precyzję i tym samym skuteczność na lodowisku. Kije hokejowe różnią się w zależności od wykonania, użytych materiałów, ale też przeznaczenia – dla początkujących i doświadczonych zawodników. Przy wyborze należy zwrócić więc uwagę na kilka kluczowych parametrów, aby dopasować kij do swoich umiejętności i preferencji.

Jakie są rodzaje kijów hokejowych?

Tradycyjne kije wykonane były z drewna (wciąż się ich używa). Ich największą zaletą jest doskonałe wyczucie krążka. Są jednak ciężkie, dlatego niektórzy początkujący hokeiści nie decydują się na ich wybór. W większości przypadków, również wśród zawodowców, stosuje się kompozytowe kije hokejowe, czyli wykonane z tworzyw sztucznych. Produkuje się je m.in. z włókna węglowego, który sprawia, że kij do hokeja jest lżejszy i tym samym możemy znacznie lepiej nim manewrować. Jego elastyczność pozwala na bardzo dobrą kontrolę nad krążkiem, a także wykonywanie mocniejszych strzałów. Kije hokejowe mogą być jedno- lub dwuczęściowe. W przypadku drugiej opcji można dowolnie wymieniać łopatkę, kiedy się zużyje bez konieczności zakupu całego nowego kija.

Kij hokejowy prawy i lewy

Kije hokejowe występują w dwóch wersjach – kij prawy i lewy, a więc przeznaczonych dla zawodników prawo- i leworęcznych. Jeżeli trzymasz go lewą ręką u góry, a prawą na dole, wybierasz kij prawy, lewy jest przeznaczony dla zawodników, którzy trzymają go u góry prawą ręką, natomiast u dołu lewą. Najczęściej u góry zawodnicy trzymają kij do hokeja swoją mocniejszą i silniejszą ręką, czyli prawą, grają wiec kijem lewym. To lewe kije hokejowe są więc popularniejsze. Zawsze jednak dopasowuj kij do swoich indywidualnych uwarunkowań. Kij do hokeja musi mieć ponadto odpowiednią długość. Najbardziej optymalna długość to kij, który po ustawieniu pionowo na ziemi kończy się w obszarze szczęki oraz oczu.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę