Łyżwy hokejowe

13 ofert
Stylowe zakupy

Stylowe zakupy
do -50%

SPRAWDŹ
ŁYŻWY HOKEJOWE IH 140
OROKS ŁYŻWY HOKEJOWE IH 140

249,99 zł

(7)
Dostawa za 2 dni
Łyżwy hokejowe Bauer X-LS SR
Ostatnie sztuki
BAUER Łyżwy hokejowe Bauer X-LS SR

349,99 zł 439,99 zł - 90 zł

(2)
Dostawa za 2 dni
ŁYŻWY HOKEJOWE NS
Ostatnie sztuki
BAUER ŁYŻWY HOKEJOWE NS

199,99 zł 299,99 zł - 100 zł

(6)
Dostawa za 2 dni
 

Łyżwy hokejowe – emocjonujące rozgrywki na lodzie

Najpopularniejszy jest w Szwecji i Finlandii, ma szerokie grono zwolenników w USA, Rosji, Kanadzie i Szwajcarii. A w Polsce? Hokej na lodzie uprawiany jest też przez naszych rodaków, zarówno rekreacyjnie, jak też zawodowo. To sport, pozwalający na rywalizację w grupie na lodzie, a zatem zamiast butów potrzebne są nam łyżwy hokejowe. Jeżeli jednak decydujesz się na profesjonalną grę i masz ambicję stać się jednym z członków profesjonalnej drużyny, musisz wiedzieć, jakie umiejętności i predyspozycje są w tym sporcie pożądane. Przede wszystkim trzeba bardzo dobrze jeździć na łyżwach. Zanim chwycisz za kij hokejowy, załóż łyżwy hokejowe i potrenuj samą jazdę. Musisz czuć się na lodzie pewnie i stabilnie. Co więcej, hokej wymaga doskonałej sprawności fizycznej, kondycji i siły. Gra jest niezwykle dynamiczna i intensywna, nie bez powodu zawodnicy na boisku zazwyczaj przebywają 2-3 minuty, po czym są zmieniani przez kolegów.

Łyżwy hokejowe – podstawowe wyposażenie stroju w hokeju

Bez nich na pewno nie staniesz się częścią drużyny. Łyżwy hokejowe to podstawowy sprzęt, który musisz posiadać, aby zagrać w hokeja. Oczywiście nie należy zapominać o bezpieczeństwie, a wiec ochraniaczach (hokej to kontaktowy sport, upadki zdarzają się w nim bardzo często). Łyżwy hokejowe to nie te same, w których uprawia się jazdę figurową na lodzie. Najczęściej to także nie te same modele, które wybieramy do rekreacyjnej jazdy. Łyżwy hokejowe są krótsze niż figurówki, ale też szersze. Mają wysoką cholewkę wykonaną ze skóry naturalnej bądź syntetycznej. Ich płoza jest również krótsza i nie ma ząbków, co sprzyja wrotności i osiąganiu większych prędkości. W kosce konieczne jest specjalne wzmocnienie dla zachowania stabilności stopy. Cechą charakterystyczną dla typu łyżew jest wiązanie na szerokie sznurowadła, najczęściej na 9 oczek.

Łyżwy hokejowe plastikowe czy skórzane?

Plastikowe nadają się jazdy rekreacyjnej, jednak w przypadku gry w hokeja nie będą najlepszym rozwiązaniem. Nie są odpowiednio dopasowane. Zapinane są na klamry, co owszem jest wygodne i umożliwia szybkie zapięcie, ale to sznurowane sprzyjają większemu komfortowi jazdy.

W naszym sklepie dostępne są łyżwy hokejowe damskie i łyżwy hokejowe męskie dla początkujących i bardziej doświadczonych hokeistów. Z nami postawisz pierwsze kroki na lodzie i wyszlifujesz technikę jazdy. Sprawdź również kije do hokeja i ochraniacze w ofercie Decathlon.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę