Unihokej

60 ofert
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
Piłka do unihokeja 500
Piłka do unihokeja FB 100
Nowość
KIJ DO UNIHOKEJA FB 500 PRAWY
KIJ DO UNIHOKEJA FB 140 PRAWY
Kij do unihokeja 900 prawy
 

Unihokej – alternatywa dla hokeja na lodzie

Nie możesz skorzystać z lodowiska? Lubisz jednak grę w hokeja i nie chciałbyś z niej rezygnować, nawet pomimo ograniczeń? A może nie jesteś najlepszym łyżwiarzem, lecz chętnie spróbowałbyś tego sportu? Postaw na unihokej, czyli hokej na hali sportowej. Zamiast łyżew zakładasz buty, a lód zastępuje typowa nawierzchnia halowa. Nie ma też krążka, ale jest mała piłka. Wciąż jednak są dwie bramki, a każdy z zawodników trzyma w dłoni kij, którym odbija piłkę, posyłając ją w kierunku bramki przeciwnika. Unihokej nie wymaga dostępu do lodowiska, który nie zawsze jest dostępny w naszym mieście. Nie musisz także jeździć dobrze na łyżwach, a więc wydaje się, że to aktywność nieco łatwiejsza. Unihokej jest od pewnego czasu aktywnością, która urozmaica zajęcia sportowe w szkołach.

Unihokej – podstawowy sprzęt

Potrzebny Ci będzie kij do unihokeja, który różni się od tego, który jest wykorzystywany w hokeju na lodzie. Wykonuje się je z materiałów kompozytowych, które pozwalają im nadać mniejszą wagę. Lekkość oznacza większe możliwości i silniejsze uderzenie, podobnie jak w hokeju na lodzie. Ważna jest też giętkość kija, im jest bardziej elastyczny, tym znacznie lepiej reaguje na nasze ruchy. Kij do unihokeja posiada uchwyt, który może być pokryty specjalną taśmą grip,zapewniającą lepsze trzymanie i oddychalność. Łopatka kija do unihokeja jest też w formie „siatki” z otworami, w przypadku kija do hokeja na lodzie jest ona gładka i jednolita.

Nie tylko kij, ale też piłka do unihokeja przyda Ci się na boisku. Jej średnica to 72 mm, a waga 23 g. Ponadto ma charakterystyczny wygląd, posiada 26 otwory, co zwiększa jej aerodynamikę. Czy wiesz, że profesjonaliści mogą nadać jej prędkość przekraczającą 200 km/h?

Jeżeli masz swój kij do unihokeja, to polecamy Ci również pokrowiec na sprzęt. Znacznie łatwiej i wygodniej zapakujesz się na kolejny trening.

Unihokej dla dzieci i dorosłych

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych w tym sporcie. Można go uprawiać rekreacyjnie i zawodowo. To także doskonałą forma spędzania czasu wolnego z rodziną i przyjaciółmi. Trzeba jednak pamiętać o bezpieczeństwie, a wiec wybierając się na halę, załóż buty z antypoślizgową podeszwą, przydadzą Ci się także ochraniacze.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę