Unihokej

20 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
KIJ DO UNIHOKEJA FB 140 PRAWY
OROKS KIJ DO UNIHOKEJA FB 140 PRAWY

139,99 zł

U Ciebie za 11 dni
Kij do unihokeja 900 prawy
OROKS Kij do unihokeja 900 prawy

299,99 zł

U Ciebie za 11 dni
KIJ DO UNIHOKEJA FB 500 PRAWY
OROKS KIJ DO UNIHOKEJA FB 500 PRAWY

219,99 zł

U Ciebie za 11 dni
PIŁKA DO UNIHOKEJA 100
Najniższa cena
OROKS PIŁKA DO UNIHOKEJA 100

8,49 zł

(4)
U Ciebie za 2 dni
Łopatka do unihokeja prawa
OROKS Łopatka do unihokeja prawa

44,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Kij do unihokeja Unihoc Unity 30 lewy
Ostatnie sztuki
UNIHOC Kij do unihokeja Unihoc Unity 30 lewy

169,99 zł 229,99 zł - 60 zł

U Ciebie za 11 dni
KIJ DO UNIHOKEJA UNITY 30 dla praworęcznych
Ostatnie sztuki
UNIHOC KIJ DO UNIHOKEJA UNITY 30 dla praworęcznych

169,99 zł 229,99 zł - 60 zł

U Ciebie za 2 dni
Piłka do unihokeja 500
OROKS Piłka do unihokeja 500

9,99 zł

(3)
U Ciebie za 2 dni
GRIP DO KIJA DO UNIHOKEJA
UNIHOC GRIP DO KIJA DO UNIHOKEJA

59,99 zł

Sprawdź dostępność w sklepie
 

Unihokej – alternatywa dla hokeja na lodzie

Nie możesz skorzystać z lodowiska? Lubisz jednak grę w hokeja i nie chciałbyś z niej rezygnować, nawet pomimo ograniczeń? A może nie jesteś najlepszym łyżwiarzem, lecz chętnie spróbowałbyś tego sportu? Postaw na unihokej, czyli hokej na hali sportowej. Zamiast łyżew zakładasz buty, a lód zastępuje typowa nawierzchnia halowa. Nie ma też krążka, ale jest mała piłka. Wciąż jednak są dwie bramki, a każdy z zawodników trzyma w dłoni kij, którym odbija piłkę, posyłając ją w kierunku bramki przeciwnika. Unihokej nie wymaga dostępu do lodowiska, który nie zawsze jest dostępny w naszym mieście. Nie musisz także jeździć dobrze na łyżwach, a więc wydaje się, że to aktywność nieco łatwiejsza. Unihokej jest od pewnego czasu aktywnością, która urozmaica zajęcia sportowe w szkołach.

Unihokej – podstawowy sprzęt

Potrzebny Ci będzie kij do unihokeja, który różni się od tego, który jest wykorzystywany w hokeju na lodzie. Wykonuje się je z materiałów kompozytowych, które pozwalają im nadać mniejszą wagę. Lekkość oznacza większe możliwości i silniejsze uderzenie, podobnie jak w hokeju na lodzie. Ważna jest też giętkość kija, im jest bardziej elastyczny, tym znacznie lepiej reaguje na nasze ruchy. Kij do unihokeja posiada uchwyt, który może być pokryty specjalną taśmą grip,zapewniającą lepsze trzymanie i oddychalność. Łopatka kija do unihokeja jest też w formie „siatki” z otworami, w przypadku kija do hokeja na lodzie jest ona gładka i jednolita.

Nie tylko kij, ale też piłka do unihokeja przyda Ci się na boisku. Jej średnica to 72 mm, a waga 23 g. Ponadto ma charakterystyczny wygląd, posiada 26 otwory, co zwiększa jej aerodynamikę. Czy wiesz, że profesjonaliści mogą nadać jej prędkość przekraczającą 200 km/h?

Jeżeli masz swój kij do unihokeja, to polecamy Ci również pokrowiec na sprzęt. Znacznie łatwiej i wygodniej zapakujesz się na kolejny trening.

Unihokej dla dzieci i dorosłych

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych w tym sporcie. Można go uprawiać rekreacyjnie i zawodowo. To także doskonałą forma spędzania czasu wolnego z rodziną i przyjaciółmi. Trzeba jednak pamiętać o bezpieczeństwie, a wiec wybierając się na halę, załóż buty z antypoślizgową podeszwą, przydadzą Ci się także ochraniacze.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę