Części do hulajnogi

(245)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories

Podkategorie

Cofnij do Hulajnogi
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Koło do hulajnogi freestyle Oxelo 120 mm
Koło 175 mm do hulajnogi MID7 i MID9
OXELO Koło 175 mm do hulajnogi MID7 i MID9
44,99 zł
U Ciebie za 2 dni
CHWYTY DO HULAJNOGI FREESTYLE
OXELO CHWYTY DO HULAJNOGI FREESTYLE
24,99 zł
(4)
U Ciebie za 2 dni
 

Kółka do hulajnogi i inne akcesoria

Hulajnoga, jak każdy sprzęt, wymaga odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Należy ją właściwie przechowywać oraz transportować w dobrych dla niej warunkach, aby zabezpieczyć ją przed uszkodzeniem, jak również wydłużyć jej żywotność. Niektóre elementy wymagają wymiany ze względu na skłonność do zużywania się, np. kółka do hulajnogi. Decydując się na jej zakup, powinieneś mieć świadomość, że to podobny sprzęt do roweru, dlatego wymaga Twojej uwagi, a także przeglądu zarówno przed sezonem, jak i po nim. Tylko w pełni sprawna hulajnoga gwarantuje bezpieczną, przyjemną jazdę.

Wybieramy kółka do hulajnogi

Do prawidłowej pracy kółek potrzebne są dwa łożyska oraz tulejka. Kółka do hulajnogi różnią się między sobą wykonaniem, materiałem, wielkością, twardością i rodzajem rdzeni. Najbardziej masywne i wytrzymałe są kółka o rdzeniu pełnym. Lżejsze, a tym samym nieco mniej odporne na uszkodzenia, są rdzenie szprychowe z nacięciami i otworami. Puste w środku ważą niewiele, ale nie tracą przy tym solidności. Plastikowe rdzenie są najmniej wytrzymałe, cechują się giętkością oraz niedostateczną stabilnością. Kółka do hulajnogi twardsze przeznaczono do szybkiej jazdy. Miękkie zużywają się szybciej, ale cechują bardzo dobrą przyczepnością.

Kółka do hulajnogi należy wymieniać zawsze, gdy odczujesz różnicę w komforcie jazdy. Kiedy zauważysz na nich widoczneoznaki zużycia, zamontuj nowe. Na żywotność kółek wpływ ma jednak nie tylko jakość wykonania, lecz także technikajazdy, np. przy mocnym hamowaniu oraz blokowaniu kółek może dojść do ich spłaszczenia.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę