Hulajnogi dla dorosłych

24 oferty
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
Hulajnoga Oxelo Town 7 XL
Hulajnoga dla dzieci EXPERT
 

Hulajnoga – nie tylko dla najmłodszych użytkowników

Kiedyś hulajnoga kojarzyła się głównie z zabawką dla dzieci, dzięki której w aktywny sposób mogły spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Okazuje się jednak, że to świetny środek transportu również dla dorosłych użytkowników. Hulajnoga sprawdzi się do codziennej jazdy po mieście i jednocześnie będzie ciekawą alternatywą dla roweru. Gabaryty hulajnogi dla dorosłych sprawiają, że zajmuje niewiele miejsca i łatwo ją przetransportować. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są modele hulajnóg składanych, dostępne w naszym sklepie.

Możesz mieć pewność, że w ofercie sklepu internetowego Decathlon znajdziesz szeroki wybór hulajnóg od znanych producentów. Zainteresowaniem cieszą się zarówno modele klasyczne, miejskie hulajnogi, a nawet hulajnogi do jazdy wyczynowej. Klienci coraz chętniej sięgają również po hulajnogi elektryczne. Sprawdź, który model będzie odpowiedni dla Ciebie.

Hulajnoga dla dorosłych – na co zwrócić uwagę?

Choć wyglądają bardzo podobnie, budowa hulajnogi dla dorosłych w pewnym stopniu różni się od konstrukcji dziecięcych modeli. Jest to dość istotny element, na który powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze hulajnogi, gdyż wpływa zarówno na komfort jazdy, jak i nasze bezpieczeństwo w jej trakcie. Bardzo ważne jest jest maksymalne obciążenie, które powinno być dopasowane do wagi użytkownika. W przypadku hulajnogi dla dorosłych wynosi ono około 100 kg, choć dostępne są także modele 120 kg a nawet 150 kg wagi.

Kolejny element to możliwość regulacji wysokości kierownicy – wpływa na komfort jazdy i ułatwia przemieszczania się po mieście.

Kupując hulajnogę warto zwrócić uwagę na rodzaj kół. Do jazdy po mieście lepiej sprawdzą się hulajnogi wyposażone w kółka o średnicy 20 cm lub co najmniej 150 mm. Do rekreacyjnej jazdy po mieście lepszym wyborem będą pompowane koła. Znacznie lepiej tłumią amortyzują nierówności krawężnika, zapewniając wygodną jazdę.

Ważne są także sprawne hamulce. Wyróżnia się mechaniczne, umiejscowione z tyłu hulajnogi oraz tarczowe, zainstalowane na kierownicy. W hamulce mechaniczne bardzo często wyposażone są klasyczne hulajnogi, natomiast tarczowe to domena hulajnóg elektrycznych.

Hulajnogi elektryczne

Nie ulega wątpliwości, że hulajnogi na nowo stały się popularnym sprzętem sportowym i stanowią poważną konkurencję dla rowerów. Są szybkie, poręczne, kompaktowe i łatwo przetransportować je w komunikacji miejskiej. To także ekologiczne i bezpieczne dla środowiska rozwiązanie.

Oprócz standardowych hulajnóg w ostatnich czasach na popularności zyskały hulajnogi elektryczne . Ten rodzaj hulajnogi nie wymaga od nas użycia jakiejkolwiek siły. Maksymalna prędkość, jaką rozwijają te urządzenia, wynosi 25 km/h. Jest ona optymalna by szybko, swobodnie i bezpiecznie poruszać się po mieście. Tutaj szczególnie polecane są elektryczne hulajnogi Xiaomi, które są dostępne w ofercie naszego sklepu. Dobrym wyborem będą modele wyposażone w tempomat, który umożliwia dopasowanie optymalnej prędkości do Twoich potrzeb.

Niezależnie od tego, jaką hulajnogę wybierasz, na jej zakup warto przeznaczyć odpowiednią ilość czasu. Bardzo ważne są także dodatkowe akcesoria do hulajnóg, ochraniacze i kask, które chronią nas w czasie jazdy.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę