Ochraniacze, kaski na hulajnogę 157 ofert

ŚWIĄTECZNE PREZENTY
ODBIERZESZ SPRINTEM

SPRAWDŹ
Kask na rolki, deskorolkę, hulajnogę Oxelo MF500
Sportowe prezenty
Zestaw 3x2 ochraniaczy na rolki Oxelo FIT500
Sportowe prezenty
OXELO Zestaw 3x2 ochraniaczy na rolki Oxelo FIT500

89,99 zł 30 zł/pce

(207)
U Ciebie za 2 dni
Kask rowerowy dla dzieci Btwin Teen 520
Najlepiej oceniany
ZESTAW OCHRANIACZY NILS EXTREME H210
KASK NA ROWER TEEN 520 XS DLA DZIECI
KASK NA ROWER MIEJSKI ORZESZEK 500
Koniec serii
BTWIN KASK NA ROWER MIEJSKI ORZESZEK 500

109,99 zł 179,99 zł - 70 zł

(22)
U Ciebie za 2 dni
Kask na rower miejski Btwin 500
Kask Skateboardowy Raven F511
RAVEN Kask Skateboardowy Raven F511

79 zł 89 zł - 10 zł

Zestaw ochraniaczy Nils Extreme H716
PIANKI ZAMIENNE DO KASKU OXELO
Najlepiej oceniany
OXELO PIANKI ZAMIENNE DO KASKU OXELO

39,99 zł

(2)
U Ciebie za 8 dni
 

Kaski na hulajnogę, rower i rolki

Kask i komplet ochraniaczy stanowi podstawowe wyposażenie każdego rolkarza czy skatera. Bez względu na uprawianą dyscyplinę, wiek czy stopień zaawansowania osoby uprawiającej sport, chronią one najbardziej narażone na uderzenia, obrażenia kości, a w szczególności takie części ciała jak głowa, nadgarstki, łokcie oraz kolana. Ochraniacze należy założyć przed każdą jazdą. Ich używanie potrafi uchronić nas przed drobnymi otarciami, a także stłuczeniami czy złamaniami, nieraz ratując także życie. Niezależenie, czy uprawiamy sport wyczynowy, czy mówimy o jeździe rekreacyjnej, warto upewnić się, że wybieramy w tym przypadku ochraniacze i kaski dobrane do konkretnej dyscypliny. Mogą być to na przykład modele o delikatnej budowie, lekkie, przewiewne oraz wygodne w użytkowaniu. Powinny one spełniać też ogólnie przyjęte normy specjalnie ustanowione względem różnych sportów. Zakupiony sprzęt z powodzeniem może posłużyć nam przez lata. Kask rowerowy to bez wątpienia podstawowa ochrona głowy. Ale czy potrzebujemy także innych akcesoriów? Niezależnie od tego, czy elektryczne hulajnogi, rowery czy rolki zapewniają nam możliwość rozwinięcia większych prędkości, czy też może wolimy spokojną, rekreacyjną jazdę, to w każdym z tych przypadków musimy zadbać o stworzenie idealnego zestawu ochronnego.

Kask, rękawice, ochraniacze – co powinien zawierać zestaw?

Pewne aktywności z biegiem czasu zyskują popularność. Przykładem może być korzystanie z takiego urządzenia jak hulajnoga elektryczna. Mimo, że nie angażujemy tutaj pracy mięśni, to również i w tym przypadku może dojść do zranienia czy kontuzji. Dlatego podstawą będzie tutaj między innymi kask, czyli pewnego rodzaju zewnętrzna skorupa dla naszej głowy. Potrzebne są też takie dodatki, jak ochraniacze na nogi czy ręce. Niezależnie od tego, który wymieniony wcześniej pojazd wybierzesz (rower, rolki czy hulajnogę), w pierwszej kolejności pamiętaj o swoim zdrowiu.

Najważniejszym krokiem w przypadku tworzenia zestawu akcesoriów jest ich przymierzenie i sprawdzenie, czy konkretne modele są naszym zdaniem wygodne. Możemy przebierać spośród kasków czy ochraniaczy dostępnych w asortymencie znanych marek. Niektóre osoby zwrócą również uwagę na kolor akcesoriów. Kluczowe jednak, aby sprzęt tego rodzaju zapewniał przede wszystkim właściwą ochronę, ale też wentylację. Tworzywo sztuczne, z którego będzie wykonany na przykład kask musi być solidne i trwałe. Warto poświęcić odrobinę czasu na to, aby znaleźć idealny egzemplarz. Poszczególne elementy powinny być również regulowane, co ułatwi ich zakładanie i zdejmowanie.

Zadbaj o bezpieczeństwo – ochraniacze na rower i hulajnogę

Do jazdy na hulajnodze, rowerze czy rolkach warto dobrać odpowiedni model kasku. Jak to zrobić? Zwróć uwagę na kształt oraz to, czy możliwa jest regulacja zapięcia. Obwód głowy ma tutaj znacznie, ponieważ pozwoli dobrać prawidłowy kask, który nie będzie uciskał czy powodował dyskomfortu. Każdy, nawet najmłodszy uczestnik aktywności sportowej musi mieć zapewnioną właściwą ochronę. Rodzaje kasków są naprawdę różne. Dla entuzjastów szalonej jazdy na rolkach, deskorolkach czy hulajnogach, gdzie upadki to codzienność, zostały stworzone profesjonalne ochraniacze na skateparki. Odpowiednio solidne, mocno zabudowane, z dodatkowymi zapięciami.

Bardzo ważny jest bezpieczny przejazd, zwłaszcza w przypadku młodszych użytkowników. Dla nich zaprojektowane są ochraniacze odpowiednie do ich wieku, charakteryzujące się bardzo ciekawym kolorowym dizajnem i odpowiednim małym rozmiarem. Warto sprawdzić również inne ochraniacze na kolana, dłonie czy łokcie, które dostępne są w naszym sklepie (zarówno stacjonarnym, jak i internetowym). Nie da się ukryć, że sport towarzyszy nam praktycznie codziennie, korzystamy z rowerów, hulajnóg, deskorolek czy rolek, a to stwarza niebezpieczeństwo wystąpienia kontuzji.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę