Kantary, uwiązy dla konia

70 ofert

Promocje na kaski jeździeckie

SPRAWDŹ
Uwiąz dla konia i kuca Tack 2 m
Nowość
FOUGANZA Uwiąz dla konia i kuca Tack 2 m

29,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Kantar + uwiąz dla konia i kuca Confort
Ecodesign
Uwiąz na wycieczki Sentier
Najlepiej oceniany
Uwiąz Winner 2,5 m
FOUGANZA Uwiąz Winner 2,5 m

39,99 zł

(9)
U Ciebie za 2 dni
Kantar Schooling dla konia i kuca
Kantar z futerkiem
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Kantar z futerkiem

89,99 zł

(6)
U Ciebie za 2 dni
Kantar Confort
Ecodesign
FOUGANZA Kantar Confort

74,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Uwiąz Soft dla konia i kuca 1,9 m
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Uwiąz Soft dla konia i kuca 1,9 m

24,99 zł 13,15 zł/m

(5)
U Ciebie za 2 dni
Kantar 500 dla konia i kuca
FOUGANZA Kantar 500 dla konia i kuca

149,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Kantar START Economic Lined
Kantar na źrebię START ILoveMyMini
Najlepiej oceniany
Uwiąz 500 dla konia i kuca
FOUGANZA Uwiąz 500 dla konia i kuca

49,99 zł

(5)
U Ciebie za 2 dni
 

Kantar dla konia – uproszczona uzda bez wędzidła

To niezwykle przydatny dodatek do podstawowego wyposażenia konia. Przyda się, kiedy prowadzisz go do boksu, przyczepy na padok lub wykonujesz przy nim zabiegi pielęgnacyjne. Podobnie jak jeździec potrzebuje dobrze dopasowane ubrania, tak samo koń musi mieć osprzęt w swoim rozmiarze. Również kantar dla konia nie może być za duży i za mały, dlatego występuje w kilku rozmiarach oraz posiada specjalny system regulacji dla lepszego dopasowania.

Co to jest kantar dla konia?

Zaliczamy go to uprzęży konia, jest zakładany na jego głowę. To pewnego rodzaju uzda, która pozbawiona została wędzidła. Kantar dla konia sprawdza się podczas prowadzenia go do stajni. Można przy jego pomocy przywiązać również zwierzę podczas zabiegów pielęgnacyjny. Potrzebny do tego będzie uwiąz, który również dostępny jest w naszym sklepie. Kantar dla konia pozwala skutecznie chwycić konia oraz pomaga nad nim lepiej zapanować.

Kantar dla konia – pomoc w wyborze

Przede wszystkim musi być on wykonany z dobrej jakości materiałów. Najlepiej sprawdza się oczywiście skóra bawola, niezwykle wytrzymała i solidna. Tańszą dla niej alternatywą są tworzywa syntetyczne, które są równie chętnie wybierane przez jeźdźców. Kantar dla konia od strony wewnętrznej musi mieć miękką powierzchnię, aby nie powodował podrażnień skóry zwierzęcia. Zwróć uwagę czy kantar posiada regulację i karabińczyki, dzięki którym szybko go założysz bez konieczności rozregulowania pasków.Kantary dla konia możemy podzielić na taśmowe, wykonane z tworzyw sztucznych, które występują w szerokiej palecie barw.Zazwyczaj mają regulację na paskach potylicznych. Innym rodzajem są kantary sznurkowe, wykorzystywane do jazdy bezogłowia. Skórzane kantary dla konia wybierają zawodowcy, którzy jeżdżą regularnie na zawody i pokazy. Są zarówno bardzoeleganckie, jak też niezwykle wytrzymałe.W sklepie Decathlon dostępne są kantary również w zestawie z uwiązem, pozwalającym na prowadzenie konia oraz jegowiązania np. podczas pielęgnacji i czyszczenia.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę