Kaski jeździeckie, toczki 25 ofert

PROMO WEEK
NAWET DO -50%

SPRAWDŹ
Kask jeździecki 120
Koniec serii
FOUGANZA Kask jeździecki 120

109,99 zł 139,99 zł - 30 zł

(37)
U Ciebie za 2 dni
Kask jeździecki Fouganza 100 niebiesko czarny
Ecodesign
Worek na kask
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Worek na kask

34,99 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
Kask jeździecki 100
Koniec serii
FOUGANZA Kask jeździecki 100

89,99 zł 119,99 zł - 30 zł

(50)
U Ciebie za 2 dni
Kask jeździecki YORK Comet
Najlepiej oceniany
YORK Kask jeździecki YORK Comet

219,99 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Kask jeździecki 900 z torbą
 

Kaski jeździeckie dla bezpieczeństwa podczas jazdy konnej

Kask jeździecki jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdego jeźdźca. Dotyczy to zarówno osób amatorsko i rekreacyjnie uprawiających ten sport, jak również zawodowców, niezależnie od wieku. Kask jeździecki zapewnia ochronę newralgicznemu obszarowi naszego ciała, czyli głowie. W razie upadku amortyzuje wstrząsy i zmniejsza ryzyko poważnego uszkodzenia. Kask to inaczej toczek jeździecki. Należy go dobrze dopasować do swoich umiejętności, wieku, obwodu głowy ze zwróceniem uwagi na ewentualne dodatkowe elementy, poprawiające komfort i wygodę noszenia.

Jak wybrać kask jeździecki?

Dla początkującego jeźdźcy najlepszy będzie lekki kask jeździecki. Musi być idealnie dopasowany do obwodu głowy, co ułatwia pokrętło znajdujące się z tyłu kasku. W przypadku już zaawansowanej jazdy i częstszego korzystania z kasku warto zdecydować się na toczek jeździecki z pianką wewnątrz, która poprawia komfort noszenia. Jeżeli już jesteś prawdziwym zawodowcem, to dedykowany dla Ciebie kask posiada piankową wyściółkę, wykończony jest miękką tkaniną, a także wyposażony został w skuteczny system wentylacji, odprowadzający wilgoć na zewnątrz. W przypadku wentylacj,i możemy wyróżnić kilka systemów. Kask jeździecki może posiadać panele wentylacyjne z przodu i z tyłu, mieć kanały wentylacyjne lub dodatkowo ochraniacz na szyję z wentylacją. Kaski najczęściej wykonane są ze spienionego polistyren. Wykazuje on zdolność do zniekształceniu w przypadku uderzenia o osłonę chronionego obszaru. Ma to kluczowe znaczenie dla skutecznej ochrony głowy i pochłanianie uderzenia.

Toczek jeździecki we właściwym rozmiarze

Kaski występują w różnych rozmiarach. W ofercie sklepu Decathlon znajdziesz toczek jeździecki przeznaczony zarówno dla osoby dorosłej, jak również dla dziecka. Dobrym wyborem będzie kask z regulacją w rozmiarze S, M i L. Możemy dowolnie regulować wielkość toczka, dostosowując go do obwodu głowy. Są też kaski występujące tylko w jednym rozmiarze bez możliwości regulacji. Warto dokonać wcześniej bardzo dokładnych pomiarów, aby kask jeździecki dobrze przylegał do głowy.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę