Rękawiczki jeździeckie

63 oferty

Weekend
darmowej dostawy

Sprawdź
Rękawiczki jeździeckie dla dzieci Fouganza 100
Najlepiej oceniany
Rękawiczki jeździeckie dla dzieci FOUGANZA 560
Rękawiczki jeździeckie damskie FOUGANZA 500
Ostatnie sztuki
FOUGANZA Rękawiczki jeździeckie damskie FOUGANZA 500

44,99 zł 54,99 zł - 10,00 zł

(15)
Dostawa za 2 dni
Rękawiczki jeździeckie damskie FOUGANZA 900
Rękawiczki jeździeckie dla dzieci Fouganza 140 Warm
Najniższa cena
Rękawiczki jeździeckie START Sumba całoroczne
Ostatnie sztuki
START Rękawiczki jeździeckie START Sumba całoroczne

19,99 zł 24,99 zł - 5,00 zł

(1)
Dostawa za 3 dni
Rękawiczki jeździeckie Xaina Black Covalliero
Ostatnie sztuki
COVALLIERO Rękawiczki jeździeckie Xaina Black Covalliero

59,99 zł 69,99 zł - 10,00 zł

Dostawa za 2 dni
Rękawiczki jeździeckie Xaina Junior Covalliero
Ostatnie sztuki
COVALLIERO Rękawiczki jeździeckie Xaina Junior Covalliero

59,99 zł 69,99 zł - 10,00 zł

(1)
Dostawa za 2 dni
Rękawiczki jeździeckie damskie FOUGANZA 960
Ostatnie sztuki
FOUGANZA Rękawiczki jeździeckie damskie FOUGANZA 960

69,99 zł 89,99 zł - 20,00 zł

(2)
Sprawdź dostępność w sklepie
Rękawiczki jeździeckie męskie FOUGANZA 560
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Rękawiczki jeździeckie męskie FOUGANZA 560

69,99 zł

(1)
Sprawdź dostępność w sklepie
Rękawiczki jeździeckie damskie FOUGANZA 560
Ostatnie sztuki
FOUGANZA Rękawiczki jeździeckie damskie FOUGANZA 560

44,99 zł 59,99 zł - 15,00 zł

(18)
Sprawdź dostępność w sklepie
Ciepłe rękawiczki jeździeckie damskie FOUGANZA 900 Warm
Ostatnie sztuki
FOUGANZA Ciepłe rękawiczki jeździeckie damskie FOUGANZA 900 Warm

79,99 zł 109,99 zł - 30,00 zł

(2)
Sprawdź dostępność w sklepie
Rękawiczki jeździeckie męskie FOUGANZA 960
Ostatnie sztuki
FOUGANZA Rękawiczki jeździeckie męskie FOUGANZA 960

69,99 zł 89,99 zł - 20,00 zł

(4)
Sprawdź dostępność w sklepie
 

Rękawiczki jeździeckie - podstawa wyposażenia jeźdźca

Rękawiczki jeździeckie są niezwykle istotnym elementem wyposażenia każdego jeźdźca. Pozornie mogą wydawać się mało znaczącym dodatkiem. Może to wynikać z faktu, iż kojarzone są z ograniczoną ruchomością palców czy zmniejszoną możliwością odbierania sygnałów, które płyną z wodzy. Według niektórych przekłada się to również na komfort jazdy. Nic bardziej mylnego. Bardzo często wielu jeźdźców przypomina sobie o nich wtedy, gdy na dworze robi się chłodniej, a ręce zaczynają boleć od trzymania wodzy.Oferta sklepu Decathlon.pl przewiduje zarówno letnie rękawiczki, jak i zimowe. Wykonane z najwyższej jakości materiałów są nie tylko wygodne i praktyczne, lecz również świetnie dopełnią cały strój. Odnajdziesz tu rękawiczki na trening oraz te na zawody światowej rangi.

Jak wybrać dobre rękawiczki do jazdy konnej?

Najważniejszym kryterium przy wyborze tego typu akcesorium jeździeckiego powinna być aktualna aura za oknem. Rękawiczki na lato wykonane są z cienkiego materiału, który zapewni stałą cyrkulację powietrza. Mimo tego, będą one świetnie trzymać się wodzy i nie utrudnią odpowiedniego czucia. Z kolei te na zimę mają za zadanie chronić dłonie przed niskimi temperaturami. Dostępne są również warianty całoroczne, które powstają na bazie nowoczesnych technologii. W trakcie chłodniejszych dni pozwalają zatrzymywać ciepło, a przy słonecznej pogodzie uwalniają jego nadmiar dzięki specjalnie zaprojektowanym otworom.Wygodne rękawiczki do jazdy na koniu powinny być dobrze dopasowane. Ważne jednak, aby nie były ani za ciasne, ani zbyt luźne. W pierwszym przypadku mogą ograniczyć dobre wyczuwanie wodzy, natomiast w drugim mogą się zsuwać, co podczas ruchu bywa nawet niebezpieczne. Marki Uvex czy Roeckl proponują modele w szerokiej gamie rozmiarów, co pozwala dopasować je do Twoich indywidualnych potrzeb. Aby dokonać właściwego wyboru, dobrze jest zmierzyć obwód dłoni. Pozwoli on na dobór pod konkretną rozmiarówkę danej firmy. Godne polecenia są też warianty zaprojektowane z myślą o dobrej przyczepności. Warto zwrócić uwagę na te z warstwą antypoślizgową. Mogą być pokryte silikonową powłoką, która skutecznie zapobiegnie ślizganiu się linki.Bardzo istotną funkcją rękawiczek jest ochrona rąk przed bolesnymi otarciami. Producenci przykładają do tej kwestii dużą wagę. W wyniku doskonalenia kolejnych modeli produktów, wyposażane są w specjalne wzmocnienia w najbardziej narażonych miejscach. Dodatkową ochronę zapewnią kolejne warstwy materiału między kciukiem a palcem wskazującym. Dzięki temu można osiągnąć lepszą trwałość i pozwolić na najbardziej intensywną jazdę.

Jaki rozmiar rękawiczek wybrać?

Wiele firm rozmiary rękawiczek podaje najczęściej w calach lub rozmiarówce, która obowiązuje na całym świecie. Zwykle zakres obejmuje rozmiar od XXS do XXL. Aby dobrze dopasować konkretny model, należy zmierzyć obwód dłoni, lecz bez kciuka. Jeśli jednak wymiary podane są w calach, musisz przeliczyć wykonany pomiar. W przypadku rozmiarów międzynarodowych można też odnieść się do tabeli danej firmy, ze względu na różnice pomiędzy markami, a często także modelami. Wybierając konkretny produkt pamiętaj, aby był on dobrze dopasowany. Niewłaściwy dobór rozmiaru w sklepie jeździeckim może skutkować dyskomfortem podczas jazdy. Jeżeli chcesz zdecydować się na rękawiczki dla swojej pociechy, możesz wybrać wariant dziecięcy.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę