Zgrzebła 9 ofert

PROMO WEEK
NAWET DO -50%

SPRAWDŹ
Zgrzebło giętkie duże
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Zgrzebło giętkie duże

14,99 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Zgrzebło START igiełkowe duże
Najniższa cena
Zgrzebło START Gell glitter
Zgrzebło stalowe czarne
KERBL Zgrzebło stalowe czarne

29,99 zł

Sprawdź dostępność w sklepie
Zgrzebło miękkie duże Schooling
Promo Week
FOUGANZA Zgrzebło miękkie duże Schooling

9,99 zł 14,99 zł - 5 zł

(4)
Sprawdź dostępność w sklepie
Zgrzebło amerykańskie
Najlepiej oceniany
KERBL Zgrzebło amerykańskie

19,99 zł

(2)
Sprawdź dostępność w sklepie
 

Zgrzebło do pielęgnacji zwierząt - do czego służy?

Zgrzebła oraz grzebienie do czesania wykorzystuje się zwykle w salonach groomerskich. Coraz częściej odnajdują jednak zastosowanie w domowym użytku. Te narzędzia pozwalają na skuteczne usuwanie kołtunów sierści, przy czym nie niszczą one zdrowych włosów. Dzięki nim możesz pozbyć się także kurzu oraz brudu, który gromadzi się podczas codziennego funkcjonowania zwierzęcia. Oczyszczona skóra bezpośrednio przekłada się także na jakość życia Twojego pupila. Im mniej rozwijających się drobnoustrojów oraz bakterii, tym większa szansa na cieszenie się zdrowym włosiem.Służą także do masowania delikatnej skóry, które poprawiają krążenie krwi i dbają o jej estetyczny wygląd. W sklepie Decathlon.pl możesz odnaleźć zgrzebło odpowiednie do długości sierści swojego pupila. Wykonane są także z najwyższej jakości materiałów, które oferują topowe marki w Polsce i na świecie. Dzięki różnorodności akcesoriów będziesz mógł wybrać konkretny produkt, dostosowany do potrzeb psa czy konia.

Gumowy czy metalowy - jak wybrać odpowiedni furminator dla konia?

Najprostszą formą zgrzebła jest iglak. Wykonany jest w całości z plastiku i ma możliwość wsunięcia dłoni do środka. Pomoże Ci to w stabilnym utrzymaniu akcesorium, a także pozwoli na decydowanie o sile nacisku na sierść konia. Jest to jedna z podstawowych szczotek do czyszczenia. Dzięki niej możesz wyczyścić niemal całą powierzchnię jego ciała, jednak najlepiej sprawdzi się do rozczesywania zlepionej sierści. Z kolei zgrzebła gumowe nadają się do usuwania wypadającego włosia w czasie linienia. Dobrze sprawdzi się także we wrażliwych miejscach, na przykład tam, gdzie widoczne są kości.Na rynku dostępne są także zgrzebła metalowe. Można nimi czyścić największe powierzchnie u zwierzęcia. Należy jednak pamiętać, aby omijać najwrażliwsze miejsca, ponieważ może to doprowadzić nawet do zranienia. Jeżeli będziesz używać go w sposób nieodpowiedni, może dojść do utraty zaufania przez źrebaka.

Zgrzebło dla psa - najlepsza pielęgnacja sierści

Zgrzebło dla psa najczęściej wykorzystuje się do usuwania martwych włosów, podszerstka, a także kurzu czy zabrudzeń z jego sierści. Zwykle ma prostą budowę i składa się z gumowych, plastikowych bądź metalowych wypustek. Jest ono szczególnie przydatne w okresie linienia Twojego pupila. W tym momencie traci on dużo sierści, którą można wesprzeć odpowiednią pielęgnacją. Dobre akcesorium wspomoże zadbanie o okrywę włosową Twojego czworonoga. Zapobiega także filcowaniu się sierści, co zdecydowanie poprawi jej wygląd.Wybór dobrej szczotki dla psa powinien być uzależniony od rodzaju i długości jego włosa. Dla czworonogów posiadających gęstą i długą sierść lepiej sprawdzi się zgrzebło metalowe. Składa się z dwóch rzędów ząbków. Krótkie włosie będzie łatwiejsze w pielęgnacji. Z powodzeniem możesz zastosować rękawicę do masażu z gumowymi wypustkami. Będzie to dodatkowy relaks dla Twojego psa.Produkty do wyczesywania martwej sierści można dostosowywać również do wielkości czworonogów. Dla średnich i dużych psów lepiej sprawdzą się akcesoria o większej powierzchni. Dla mniejszych czworonogów wystarczą klasyczne szczotki. O sierść pupila powinno się dbać codziennie. Częstotliwość wyczesywania jej jest także zależna od jego szaty. Niektóre rasy wymagają wykonywania tego zabiegu raz w tygodniu, inne nawet co dwa dni.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę