Turystyczne panele słoneczne, solarne

30 ofert
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
 

Wszechstronne, lekkie i poręczne, a przede wszystkim wysoce wydajne źródła energii to coś, co ułatwia funkcjonowanie w czasie biwakowania, podczas rowerowej wycieczki czy górskiej wyprawy. Turystyczne panele słoneczne dostępne w rozmaitych wariantach w sklepach Decathlon to nie tylko efektywne źródła zasilania, które z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb, lecz także ekologiczne rozwiązania.

Nowoczesne, przenośne ładowarki to kompaktowy odpowiednik instalacji fotowoltaicznej, który, w zależności od rozmiaru, możesz schować w plecaku bądź też montować tymczasowo w domkach letniskowych. Sprawdź ofertę sklepu Decathlon i wybierz Twój mobilny zestaw solarny. Wykorzystaj moc promieni słonecznych do wygodnego ładowania smartfonów, tabletów, lodówek turystycznych, a nawet sporego wentylatora w kamperze czy wyposażenia łodzi. Zarządzaj energią elektryczną jeszcze wydajniej z pomocą bezpiecznej technologii wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do prądu.

Podręczne panele słoneczne – turystyczne ładowarki, które możesz zabrać ze sobą wszędzie

Turystyczne panele solarne dostępne w sklepach Decathlon to praktyczne rozwiązanie, które pozwoli Ci stworzyć zapas energii i wykorzystać go do zasilenia potrzebnych urządzeń. Testowane w praktyce w terenie, przy bardziej i mniej ekstremalnej pogodzie, ładowarki słoneczne wybranych przez nas marek m.in. Xtorm, Goal Zero czy Quechua to dobre źródło energii elektrycznej, które może być stosowane w kamperach. Zadbaj o stały dostęp darmowej energii ze słońca, a więcej nie będziesz przejmować się, że bateria w niezbędnym Ci urządzeniu może się wyczerpać.

Sprawdź szeroką ofertę akcesoriów kempingowych w Decathlon i stwórz minizestaw fotowoltaiczny na miarę Twoich potrzeb. Znajdziesz tu wiele rodzajów ładowarek słonecznych w formie składanych paneli odpornych na zmiany warunków atmosferycznych. Dodatkowo bez trudu wybierzesz wydajny powerbank o optymalnej pojemności, przydatny do zasilania urządzeń wrażliwych na zmiany napięcia elektrycznego, jak smartfon czy tablet. Zapewnij sobie dogodne warunki do korzystania z elektroniki bez konieczności oszczędzania zasobów baterii czy też dźwigania ich ciężkiego zapasu.

Turystyczny panel fotowoltaiczny – te cechy powinieneś wziąć pod uwagę

Prezentowane w ofercie sklepu Decathlon fotowoltaiczne panele turystyczne i maty solarne kempingowe, to urządzenia wykorzystujące m.in. technologie pierwszej generacji. Znajdziesz w nich przede wszystkim wydajne, sprawdzone ogniwa monokrystaliczne, których wytwarzana moc oscyluje w zakresie od 5 W do nawet 100 W. Zwróć uwagę na ich funkcjonalne rozwiązania, które pozwolą Ci korzystać z urządzeń elektrycznych i elektronicznych bez większych ograniczeń.

Ergonomiczna konstrukcja nowoczesnych modeli baterii solarnych oraz specjalne podstawy lub podnóżki to ważna cecha użytkowa zwłaszcza w trakcie biwaku. Wykorzystaj możliwości łączenia ze sobą instalacji modułowych i stwórz własny magazyn energii słonecznej. Jeżeli panel ma służyć do zasilania większych urządzeń, zwróć uwagę na jakość i parametry wykorzystanych ogniw fotowoltaicznych oraz na to, czy zamontowano w nim specjalny regulator. 

Tym, co powinno Cię zainteresować, są również odpowiednie zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi czy zabrudzeniami (jak np. nylonowa powłoka). Na camping lub długą, wieloosobową wyprawę rozważ panele 20 W i większe, wyposażone w kilka portów ładowania akumulatorów działających jednocześnie. Przydatną opcją, która pozwoli Ci śledzić proces pozyskiwania energii przez ogniwa solarne oraz jej wykorzystywania jest czytelny wyświetlacz LCD lub świetlny kontroler ładowania. Proponowane przez nas panele słoneczne zapewnią Ci wygodę i ciągłość użytkowania w każdej wybranej przez Ciebie lokalizacji. 

Turystyczne panele słoneczne – zadbaj o wysoką wydajność ładowania i komfort wypraw

Prezentowane w sklepie rozkładane ładowarki solarne cechuje niska waga, dlatego sprawdzają się nie tylko podczas wycieczek kamperem, tras rowerowych, pływania kajakiem, lecz także w czasie pieszych wędrówek, gdy każdy dodatkowy kilogram ma znaczenie. Niewielki, składany lub zwijany panel o dużej czułości i wysokim wskaźniku wydajności ogniw, przeznaczony do ładowania małych urządzeń, umożliwia z kolei stałe ich użytkowanie w drodze – i to niezależnie od zmiany kąta nasłonecznienia.

Rozważ wykorzystanie solarnych paneli polikrystalicznych w domku letniskowym, altanie ogrodowej czy na otwartym tarasie bez konieczności ciągnięcia kabli do pobliskiego przyłącza sieci energetycznej. Aby zapewnić Ci najwyższy komfort użytkowania, w Decathlon zadbaliśmy o dostępność kompatybilnych powerbanków. Przeznaczone specjalnie do zasilania akumulatorów przenośnych i pomostowego ładowania sprzętu elektronicznego najwyższej klasy, eliminują ryzyko jego uszkodzenia w wyniku przepięć czy zmian generowanego napięcia elektrycznego.

Najlepsze propozycje paneli solarnych w ofercie Decathlon Polska

W ofercie Decathlon znajdziesz podręczne modele jednostkowe oraz panele solarne modułowe do łączenia w większe, stałe instalacje fotowoltaiczne. Marka Forclaz proponuje np. turystyczne, trekkingowe panele słoneczne o mocy 10 W i 15 W. Wyposażone w 1 lub 2 porty USB kompatybilne z większością kabli USB typu A pozwalają na stałe uzupełnienie zasobów energii w podręcznych ładowarkach zewnętrznych, do których w razie potrzeby podepniesz smartwatch, telefon lub czołówkę. 

Interesującym produktem jest mata solarna Xtorm, oferowana w Decathlon w dobrej cenie, o mocy 21 W. Dwa porty USB pozwalają na w pełni bezpieczne ładowanie bezpośrednio z panelu więcej niż jednego sprzętu elektronicznego. Z kolei system SunPower sprzyja efektywnemu pozyskiwaniu energii ze słońca nawet przy zachmurzonym niebie. Sprawdź inne dostępne w sklepie panele solarne o mocy 50 W czy nawet 100 W, w wariancie turystycznym, od Xtorm, Goal Zero czy Quechua i korzystaj z niewyczerpalnego źródła energii w sposób, jaki odpowiada Ci najbardziej.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę