Śpiwory kempingowe

(136)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Śpiwór kempingowy Arpenaz 10°
Ecodesign
Śpiwór kempingowy Arpenaz 20°
Ecodesign
Śpiwór trekkingowy Forclaz MT 500 0°C
Ecodesign
Śpiwór trekkingowy Forclaz MT500 15°C poliester
Ecodesign
FORCLAZ Śpiwór trekkingowy Forclaz MT500 15°C poliester

199,99 zł 0,29 zł/pce

(33)
U Ciebie za 2 dni
Śpiwór turystyczny 2 w 1 Quechua MH500 15°C L
Najlepiej oceniany
 

Śpiwory – zawsze ciepło, niezależnie od warunków

Snu potrzebuje każdy, ponieważ jest on potrzebny, aby zregenerować organizm, przygotować go do wyzwań następnego dnia. W domu nie musisz się zastanawiać, jak zapewnić sobie ciepło i komfort w nocy, ale podczas wyprawy konieczne staje się poświęcenie temu zagadnieniu znacznie więcej uwagi. Wszelkie rozważania na temat snu w outdoorowych warunkach zawsze sprowadzają się do jednego – musisz zaopatrzyć się w śpiwór. Nie ma uniwersalnego modelu, który byłby dobrym wyborem na każdą wyprawę. Przy zakupie musisz uwzględnić kilka kluczowych aspektów. Przede wszystkim dopasuj go do warunków, w jakich będziesz podróżować. Jeżeli wybierasz się w wyższe partie gór lub planujesz biwak wiosną czy jesienią, będziesz potrzebować znacznie lepszej izolacji termicznej niż latem. To dlatego nowoczesne śpiwory dostępne są w kilku wariantach – cienkich i grubszych.

Wypełnienie puchowe, czy syntetyczne?

Aby zapewnić odpowiedni komfort cieplny, szczególnie w chłodniejsze dni, śpiwory wypełniane są materiałem syntetycznym albo naturalnym puchem. Pierwszy wariant jest bardziej odporny na wilgoć – śpiwór można wysuszyć szybko, jeszcze podczas wyprawy. Ponadto nawet kiedy zamoknie, zachowuje swoje właściwości izolacyjne. Śpiwory puchowe stanowią z kolei lepszą opcję, kiedy planujesz wyprawę np. jesienią czy musisz być przygotowany na niższe temperatury zimą. Kojarzą się jednak z dużymi rozmiarami, co w przypadku nowoczesnych śpiworów udało się ograniczyć. Puchowe śpiwory są obecnie ultralekkie, a po złożeniu przypominają niewielką butelkę z wodą. Musisz pamiętać o ochronie przed wilgocią, dlatego zawsze przechowuj swój śpiwór w wodoodpornym pokrowcu.

Śpiwory a temperatura powietrza

Śpiwory na lato posiadają zazwyczaj ok. 300 g wypełnienia. To w zupełności wystarczy, jeżeli w nocy temperatura jest stosunkowo wysoka i nie potrzebujesz wzmożonej ochrony przed zimnem. Wypełnienie w wersjach na jesień oraz wiosnę wynosi ok. 400-700 g, z kolei miłośnicy zimowych górskich wędrówek powinni zdecydować się na śpiwór z wypełnieniem powyżej 700 g. Dobierz do nich karimatę lub materac z oferty Decathlon.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę