Wózki turystyczne

8 ofert
 

Zalety wózka kempingowego - dlaczego warto go kupić

Okres wakacyjny skłania coraz większą liczbę osób do podróżowania. Niektóre wyjazdy wiążą się z koniecznością przewożenia dużej ilości sprzętu, a także gadżetów turystycznych. Z pomocą przychodzi wózek kempingowy. W Decathlon oferujemy wózki w ciekawych wzorach i kolorach, z wzmocniona konstrukcją. Większość z nich posiada także mocne hamulce na przednich kołach. Zmieści się w nim ręcznik, parawan, śpiwory, a nawet materac. Składany wózek transportowy świetnie sprawdzi się przy przewożeniu zakupów czy innych, cięższych przedmiotów. Szeroki rozstaw kół pozwala na stabilne prowadzenie go nawet w trudnych warunkach. Z kolei wózek plażowy turystyczny idealnie sprawdzi się w przypadku posiadania dziecka. Ten o charakterze terenowym wyposażony jest w grubsze opony, które ułatwiają przemieszczanie się z maluchem po wyboistych drogach. 

Wózki kempingowe cechują się lekką konstrukcją, która pomaga przy wnoszeniu po schodach czy przewożenia w nim śpiącego dziecka. Występują również składane modele, które nie zajmują wiele miejsca. Wózek doskonale sprawdzi się podczas przewożenia namiotów, karimat czy śpiworów. Jego ogromną zaletą jest fakt, że posiada dużą pojemność, dzięki czemu możesz w nim zmieścić wszystkie rzeczy, które przydadzą się Wam na łonie natury. Wózki kempingowe dostępne w sklepie Decathlon są wygodne w prowadzeniu, ponieważ posiadają ergonomiczną rączkę i duże kółka, które doskonale radzą sobie na żwirowej drodze. Oprócz tego mają dobrze zabezpieczone dno, dlatego możemy być spokojni, że w całości dowieziemy akcesoria do miejsca docelowego.

Nasze pojazdy pozwalają na bezproblemowe przewiezienie drewna do obozowego ogniska, węgla, a nawet złożonego grilla. Dzięki swojej konstrukcji wózek może wytrzymać obciążenie nawet do 100 kg. W naszej ofercie dostępne są dobrej jakości wózki terenowe, które przystosowane zostały do przewożenia sprzętu kempingowego. Koniec z dźwiganiem ciężkiego namiotu i innych elementów sprzętu turystycznego. 

Kolejną zaletą wózków kempingowych i turystycznych jest możliwość złożenia ich do niewielkich rozmiarów. Oznacza to, że produkt jest kompaktowy i możemy go zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. 

Jak bezpiecznie przewozić rzeczy?

Zdarza się, że podczas transportu sprzętu turystycznego na miejsce biwakowania, nagle pojawi się ulewny deszcz i wiatr. Wówczas rzeczy znajdujące się w wózku mogą ulec przemoknięciu i zniszczeniu, dlatego warto się przed tym zabezpieczyć. Polecamy wodoszczelne worki z przeźroczystym okienkiem, które wykorzystacie do wózka kempingowego, ale także podczas wycieczek rowerowych, czy do przewiezienia mokrej bielizny oraz ubrań. Wykonane zostały z silikonowego i trwałego materiału, a ponadto posiadają wodoodporną warstwą odporną na przeciekanie. Worek jest bardzo wytrzymały, dzięki specjalnym szwom umieszczonym w newralgicznych miejscach, a przy tym ultralekki. Producent zadbał również o stabilne zamknięcie (roll-on), które chroni przed przeciekaniem. 

W sklepie Decathlon.pl znajdziesz również worki wykonane z przewiewnej nylonowej siatki, które są co prawda tańsze, ale nie chronią przedmiotów przed przemoknięciem, jak wyżej wymieniony model. Mimo wszystko możesz je wykorzystać do przechowywania kosmetyków, okularów, a nawet schowania mokrych ubrań. Posiadają specjalny ściągacz i są dostepne w różnych rozmiarach - największy ma średnicę 26 cm × 55 cm, a najmniejszy 11 cm x 22 cm.

Jak zachować wózek kempingowy w dobrym stanie

Sprzęt outdoorowy wymaga szczególnej pielęgnacji, dlatego należy przestrzegać zaleceń producenta. Jeśli zdarzy się, że pojazd ulegnie mocnemu zabrudzeniu - zalecamy delikatne wyczyszczenie go za pomocą gąbki i odrobiny wody. W ten sposób pozbędziemy się paprochów, piasku oraz kurzu. Wózki kempingowe przeznaczone są wyłącznie do transportu przedmiotów i to z określonym obciążeniem, dlatego należy zwracać uwagę na wagę gadżetów, które wkładamy do skrzynki. Przewożenie sprzętu, który przekracza dopuszczalną wagę, może zakończyć się uszkodzeniem mini pojazdu. 

Po schowaniu wózka kempingowego do pokrowca przechowujemy go w suchym miejscu, z dala od promieni UV. Producent przestrzega przed: praniem wózka kempingowego pralce, suszeniem go w suszarce bębnowej, używaniem wszelkiego rodzaju odplamiaczy i detergentów, a także prasowaniem. 

Wózek transportowy turystyczny - nie tylko na wakacje

W ofercie sklepie Decathlon znajdziesz też inne wózki, które świetnie sprawdzą się w użytku codziennym, np. do prac ogrodowych, wózki wędkarskie czy składane wózki plażowe na kołkach. Bez problemu przetransportujesz nimi najpotrzebniejszy sprzęt nad wodę, a ponadto możesz bez problemu poruszać się z nimi po piaszczystej plaży. Wózek na kemping, turystyczny czy plażówy jest łatwy w użytkowaniu, a po złożeniu zmieści się w każdym garażu czy pomieszczeniu gospodarczym.

Jeśli szukasz innych elementów sprzętu outdoor, poznaj szczegółow ofertę naszego sklepu. wybierz produkty, których potrzebujesz i zamów wygodnie online!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę