Bumerangi

6 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Bumerang Olaian miękki dla osób praworęcznych
Ostatnie sztuki
OLAIAN Bumerang Olaian miękki dla osób praworęcznych

19,99 zł 29,99 zł - 10 zł

(4)
U Ciebie za 2 dni
Bumerang miękki Olaian dla osób leworęcznych
Ostatnie sztuki
OLAIAN Bumerang miękki Olaian dla osób leworęcznych

19,99 zł 29,99 zł - 10 zł

U Ciebie za 2 dni

Bumerangi - świetna zabawa dla dzieci i dorosłych!

Większość z nas kojarzy rzucanie bumerangiem z Australią. I słusznie, tam właśnie był powszechny. Aborygeni, którzy używali bumerangów do polowań i walk, nazywali swój sprzęt boo-mar-rangiem, co w tłumaczeniu oznacza: kij, który wraca. Trafna nazwa, prawda? Tego typu wracające, wyrzeźbione kawałki drewna, spotykane były jednak także poza kontynentem australijskim. Są o nich wzmianki w historii dawnych Germanów a nawet starożytnych Egipcjan oraz mieszkańców Ameryki Północnej i Środkowej oraz Azji Południowo-Wschodniej. Pierwotnie, bumerangi wykonane były z drewna lub ciosów mamuta. Współczesne odmiany najczęściej zrobione są z tworzyw sztucznych: pianki lub plastiku. Są lżejsze i lepiej dostosowane do naszych warunków. Dawne bumerangi miały kształt banana, o różnym stopniu zakrzywienia (od lekkiego stopnia aż po kąt prosty), dzisiejsze występują w wielu różnych formach. Zmieniły też swoje przeznaczenie. Kiedyś służyły jako broń, dziś jako świetny produkt rekreacyjny i sportowy.

Jak rzucać, żeby lot bumerangu był powracający? Czy bumerang jest uniwersalny czy istnieje odmiana dla osób leworęcznych i praworęcznych?

Rzucanie bumerangiem wydaje się banalnie proste i nie wymagające zbyt dużo siły. Jeśli ktoś umie wykonywać rzuty poprawnie, faktycznie takie jest, ale zanim to nastąpi należy sporo potrenować. Technika rzucania zależna jest od kształtu bumerangu, ale ogólnie rzecz ujmując polega na tym, aby robić to pionowo, a nie jak robimy to automatycznie, w poziomie. Powinien więc być ułożony prostopadle do ziemi, przechylony o kilkanaście stopni i rzucany w stronę wiatru pod kątem 45°. W którą stronę? To zależy czy jesteś praworęczny/praworęczna czy leworęczny/leworęczna. Tak, odpowiadając na pytanie zadane wyżej- ma to znaczenie. Osoby leworęczne rzucają zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara a osoby praworęczne w kierunku przeciwnym. Mimo wszystko, należy sprawić sobie jednak bumerang przeznaczony dla osób praworęcznych lub leworęcznych, ponieważ różnią się one krawędziami. Mają one krawędzie, które powietrze musi opłynąć oraz krawędzie atakujące. W oby opcjach znajdują się one z innej strony. Aby móc rzucać bumerangiem tak, aby wracał, trzeba wziąć to pod uwagę.

Bumerang - idealny pomysł na prezent dla każdego, kto lubi zabawę na świeżym powietrzu! Zobacz jakie produkty znajdziesz w sklepach Decathlon!

Bumerang to fantastyczny pomysł na prezent. Także dla samego/samej siebie. To gwarancja najlepszej zabawy poprzez sport na świeżym powietrzu. W ofercie naszego sklepu znajdziesz bumerangi wykonane z różnych materiałów. Mamy takie z tworzywa piankowego i takie z plastiku. Jeśli chcesz zaczynać naukę rzucania, wybierz model dla osób początkujących. Jeśli umiesz już rzucać, ale zależy Ci na osiąganiu dłuższej drogi lotu, postaw na opcję dla zaawansowanych. Nasze bumerangi występują w różnych kształtach. Dobiera się je ze względu na stopień zaawansowania. Do wyboru są trzy kształty bumerangów: trójramienny, czteroramienny i trójkątny. Poza ostatnim wzorem, występują one w dwóch wariantach: dla lewo- i praworęcznych.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę