Latawce akrobacyjne

9 ofert
Stylowe zakupy

Stylowe zakupy
do -50%

SPRAWDŹ
Latawiec akrobacyjny Orao FEEL'R 180
Najlepiej oceniany
LATAWIEC PRECYZYJNY PREMIUM 900
Raty 0%
ORAO LATAWIEC PRECYZYJNY PREMIUM 900

749,99 zł

Dostawa za 2 dni

Skąd wziął się latawiec? Czym jest latawiec akrobacyjny? Czym różni się ten produkt od latawca tradycyjnego?

Puszczanie latawca to znana od dawien dawna świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Ciężko jednoznacznie powiedzieć skąd pochodzi i kiedy powstał pierwszy egzemplarz, ale najbardziej prawdopodobne jest, że wywodzi się on już ze starożytnych Chin. Dostępne są bowiem informacje, z których wynika, że pierwsze latawce powstały około pół wieku przed naszą erą. W tamtych czasach przybierały one formę smoków, które (jak wierzono), miały ułatwić kontakt z bogami a także odpędzić zbliżającego się wroga. Wykonywane były z różnych materiałów między innymi z papieru lub jedwabiu oraz pałeczek z bambusa. Kilka-kilkanaście wieków później pojawiły się także w Japonii. Pełniły tam podobne funkcje- miały łączyć ludzi i niebem oraz służyć w celach wojskowych. W Malezji natomiast latawców używano do łowienia ryb, z kolei na Bali i w Indonezji popychane przez wiatr, przywiązane do linki latawce odstraszały ptactwo z pól ryżowych poprzez wydawanie dźwięków emitowanych przez specjalną taśmę. Na zachodzie, czyli w Europie, pojawiły się dopiero w wieku czternastym. Trzy wieki później jeden z egzemplarzy posłużył Benjaminowi Franklinowi w słynnym badaniu nad elektrycznością. Nie wiadomo kiedy pojawiły się one w Polsce, ale na pewno były u nas obecne już w 1241 roku. Podczas bitwy pod Legnicą, pojawiły się bowiem egzemplarze o kształcie smoków. Parę wieków później zmieniły swoje przeznaczenie i zaczęły służyć także rozrywce. Nazywano je szybami, ponieważ nazwa ta nawiązywała do sposobu latania przedmiotu, czyli szybowania. Z czasem latawce zaczęły być na tyle popularne, że stały się fantastycznym sposobem na spędzanie czasu wolnego. Doskonalenie umiejętności sterowania latawcem spowodowały, że zaczęto produkować modele bardziej zwrotne, szybkie i takie, które umożliwiały przejście z typowej rekreacji do prawdziwego sportu. Wykonanie skomplikowanych ewolucji nie jest proste i wymaga poświęcenia znacznej części wolnego czasu na treningi. Do tego właśnie celu służą modele akrobacyjne. Są to profesjonalne produkty sportowe, które sprawdzają się nawet przy bardzo trudnych ewolucjach 3d a nie tylko przy prostych trikach.

Który latawiec akrobacyjny ma lepsze opinie? Model dwulinkowy czy czterolinkowy? Jak kupić idealny latawiec akrobacyjny? Jaka powinna być jego cena?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz zarówno modele dwulinkowe jak i czterolinkowe. Te pierwsze przeznaczone są dla osób początkujących i średniozaawansowanych oraz zaawansowanych. Te drugie natomiast tylko dla osób znacznie bardziej doświadczonych, czyli zaawansowanych. Opinie na temat obu modeli są więc zależne od stopnia zaawansowania osoby, która nimi steruje. Podobnie kształtują się ceny. Produkty przeznaczone dla osób, które o puszczaniu latawca mają małe pojęcie, mogą cechować się niską ceną, natomiast profesjonalne latawce sterowane, które sprawdzą się w przypadku zaawansowanych sterników, są już nieco droższe. Dzieje się tak dlatego, że ich konstrukcja jest bardziej skomplikowana a materiały bardziej wytrzymałe. To, który latawiec będzie dla Ciebie idealny, zależy więc od Twojego stopnia zaawansowania.

Jak dbać o latawiec sterowany, aby służył jak najdłużej?

Jak każdy sprzęt sportowy, także latawce posiadają swoje wymagania. Nie można prać ich w pralce ani chemicznie, więc nawet, gdy są bardzo zabrudzone, można umyć je jedynie ręcznie, bez stosowania wybielaczy, odplamiaczy i innych tego typu artykułów chemicznych. Latawców nie można suszyć w suszarkach bębnowych, należy robić to na wietrze. Zakazane jest również ich prasowanie. Wszystkie wspomniane zakazy nie są bezpodstawne. Stworzono je po to, aby produkt spełniał swoje przeznaczenie jak najdłużej w jak najlepszy sposób. Należy więc o niego dbać tak, aby nie wpływać na jego parametry.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę