Lornetki

(28)
Skip categories Skip categories
Decathlon Rent

Stylowe zakupy do -50%!

Sprawdź ofertę
Lornetka MFH 10x25 Czarna
 

Do czego służy lornetka myśliwska?

W każdym zawodzie istotne są nie tylko umiejętności i wiedza, ale także posiadanie niezbędnych akcesoriów, za sprawą których wykonywanie obowiązków będzie znacznie prostsze. W myślistwie możemy wyróżnić wiele takich narzędzi, z czego z pewnością należy wymienić lornetkę. To podstawowy element wyposażenia w trakcie polowań, co z pewnością wie każdy sprzedawca prowadzący sklep myśliwski. A do czego służy? Przede wszystkim do obserwowania zwierzyny. Za jej pomocą łowczy jest w stanie dokładnie określić gatunek zaobserwowanego zwierzęcia, a do tego jego płeć, a nawet wiek. Tym samym zdobywa najważniejsze informacje, za sprawą których łatwiej jest przygotować się do zadania w postaci odstrzału. Zapraszamy zatem do przejrzenia oferty sklepu Decathlon – posiadamy lornetki przeznaczone dla branży łowieckiej od uznanych producentów. Dołożyliśmy też wszelkich starań, aby oferowane produkty były jak w najwyższej jakości i odpowiadały potrzebom nawet najbardziej wymagających. Warto wobec tego sprawdzić, co przygotowaliśmy.

Pole widzenia, powiększenie – na co zwrócić uwagę przy zakupie lornetki?

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej lornetki, myśliwy musi wziąć pod uwagę przede wszystkim jej najważniejsze parametry. Należą do nich m.in. powiększenie oraz średnica obiektywu, co jest określane odpowiednimi oznaczeniami. Przykładowo lornetka 7x50 posiada 7-krotne przybliżenie, a obiektyw wynosi natomiast 50 mm. Na rynku nie brakuje lornetek w takich wariantach jak 8x56, 10x50, 10x42, 8x42 czy też 8x32. Co ciekawe, o wyborze decyduje m.in. wiek osoby wybierającej się na polowanie. Wykorzystywane w myślistwie profesjonalne lornetki należą także do wariantów o dużej transmisji światła, ponieważ muszą one sprawdzać się nawet w przypadku trudnych warunków pogodowych, które mogą znacznie utrudniać łowy. Warto też pamiętać, by nie decydować się na maksymalny dostępny zoom, jako że pole widzenia jest wówczas niewielkie, z kolei lornetki ze zmiennymi ustawieniami mogą z kolei tracić ostrość w kluczowych momentach. Jeśli poszukujesz lornetki dla siebie, w razie potrzeby służymy odpowiedzią na wszelkie pytania.

Profesjonalne lornetki

Optyka w myślistwie to dziedzina, o którą postaraliśmy się zadbać, przygotowując asortyment na miarę profesjonalnych myśliwych. Przygotowaliśmy więc różnorodne model lornetek, by zagwarantować jak najszerszy wybór. Na uwagę zasługuje z pewnością lornetka Vortex, amerykańskiej firmy, która znana jest z wysokiej jakości swoich produktów. Dobre lornetki do obserwacji mogą też oczywiście wymagać dodatkowych elementów, takich jak dalmierz. To narzędzie, które pozwala niezwykle precyzyjnie określić, w jakiej odległości od łowczego znajduje się zwierzyna, co przekłada się na większą skuteczność polowania. Lornetka myśliwska z dalmierzem to niezwykle poręczne i zarazem przydatne narzędzie. Poza odpowiednim zoomem optycznym czy właściwą soczewką dobra lornetka myśliwska powinna też obejmować inne udogodnienia. Stąd też dużą popularnością cieszą się lornetki myśliwskie nocne, wyposażone w noktowizor. Zapraszamy do przejrzenia propozycji w sklepie Decathlon, co pozwoli odpowiednio przygotować się na łowy nawet w trudnych warunkach.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę