Pokrowce na narty i buty

Pokrowce na narty i buty

a11y.skip-filters
Filtry
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Pokrowiec na narty – łatwy i wygodny transport oraz przechowywanie

A Ty jak troszczysz się o swój sprzęt narciarski? Czy wiesz, jak go przechowywać i w jaki sposób bezpiecznie, bez ryzyka uszkodzenia transportować go w samochodzie, autobusie lub pociągu? Każdy narciarz powinien mieć pokrowiec na narty, który zapewnia komfort podczas podróży, ale też zabezpiecza narty w okresie wiosenno-letnim, kiedy nie są one nam potrzebne.Dobry pokrowiec na narty chroni sprzęt przed porysowaniem i przypadkowym zniszczeniem, ale też zabezpiecza otoczenie, jak np. bagażnik samochodu czy ściany w piwnicy przed uszkodzeniem przez sprzęt. Koniecznie musi być wykonany z materiałów odpornych na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, przede wszystkich wilgoć i wodę. Wybierając pokrowiec na narty, zwróć uwagę na jego długość, narty muszą się w nim nie tylko zmieścić, ale też powinna pozostać niewielka wolna przestrzeń.

Idealnie dopasowany pokrowiec na narty

Pokrowiec na narty powinien być o 5-10 cm dłuższy od nart. Nie może być za szeroki, ponieważ to zapewni nartom za dużo swobody i może je uszkodzić podczas transportu. Jeżeli planujesz umieścić w nim również kijki, pamiętaj o tym, aby uwzględnić to przy wyborze jego wielkości. Materiał nie może być delikatny, ponieważ narty zjazdowe mają ostre krawędzie i mogłyby go szybko przeciąć. Jedną z ważniejszych cech materiału jest jego wodoodporność. Będziesz w nim nosić narty, które są mokre, ponadto zima to śnieg, a więc wilgoć z łatwością przedostałaby się do środka. Noszenie nart ułatwią z pewnością paski przy pokrowcu, w niektórych modelach ich długość jest regulowana. Ponadto pokrowiec na narty może być dodatkowo wyposażony w praktyczne kółka, które ułatwiają transport sprzętu, szczególnie jeżeli planujesz wyjazd pociągiem lub autobusem.

Do pokrowca na narty pokrowiec na buty!

Narty to nie jedyny element sprzętu narciarskiego. Masz jeszcze buty, które również potrzebują ochrony. Pokrowiec na buty musi cechować się podobnymi właściwościami, jak pokrowiec na narty. Jeżeli stawiasz na praktyczne rozwiązania, wybierz pokrowiec dwufunkcyjny, w którym możesz przenosić zarówno buty narciarskie, jak również kask. Dla wygody pokrowce posiadają paski do noszenia na ramieniu lub na plecach.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę