Skafandry do nurkowania

Skafandry nurkowe

a11y.skip-filters
Filtry
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Pianka do nurkowania – ubranie dla nurka

Wydaje Ci się, że szorty do pływania czy modne bikini wystarczą, aby zanurkować pod wodę? Być może tak, jeżeli planujesz jedynie rekreacyjne pływanie z rurką. W przypadku nurkowania z butlą, należy zadbać o odpowiednie ubranie, czyli piankę do nurkowania, która chroni ciało przed zimnem oraz zmiennymi warunkami. Potrzebujesz jej, by zapewnić swojemu organizmowi komfort termiczny. Nawet jeśli stawiasz dopiero pierwsze kroki pod wodą, pianka do nurkowania jest Ci niezbędna. Do wyboru masz mokry, jak również suchy skafander – dwa rodzaje stroju do nurkowania. Czym się różnią i dlaczego to TEN powinieneś wybrać?

Mokra pianka neoprenowa

Polecamy ją początkującym nurkom. Skafander został uszyty z neoprenu, więc podczas nurkowania między jego powierzchnię a ciało nurka wpływa woda. Obserwujemy zjawisko podobne do tego, które zachodzi w kaloryferze. Ciało człowieka ogrzewa wodę, co przekłada się na dobre jego ogrzanie przy niskiej temperaturze wody. Pianka neoprenowa musi być jednak idealnie dopasowana, ponieważ do zbyt luźnej nieustannie będzie napływała nowa porcja wody. Skafandry mogą mieć różną grubość. Najcieńsze posiadają 2-3 mm warstwę neoprenu i należy ich używać tylko w wodzie o wyższej temperaturze, powyżej 25°C. Nieco grubsze mają 5 mm warstwy neoprenu, a najgrubsze 7 mm.

Suchy skafander

Działa zupełnie inaczej niż pianka do nurkowania mokra. Sprawdzi się doskonale w przypadku nurkowania przez cały rok. Suchy skafander odizolowuje ciało człowieka od wody, zapewnia ochronę termiczną zarówno podczas przebywania pod wodą, jak i ubierania się. Suchy skafander wykonywany jest z różnych materiałów, w tym, podobnie jak mokra pianka do nurkowania, z neoprenu. Najczęściej wybierają go bardziej doświadczeni nurkowie, którym zależy na komforcie nie tylko w ciepłe, lecz także w chłodniejsze dni, również poza latem czy typowym sezonem nurkowym.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę